Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről elhozni kutyát...

Menhelyről elhozni kutyát egyszerűnek tűnik, de?

Figyelt kérdés

Mégis kicsit szerintem túl "bonyolult", mert azt írják hogy ez meg ez a kutya keres gazdát, amikor kinéztem egyet, az pont nem volt meg (és ez még kb 5x megismétlődött) de ajánlottak helyette 6 másikat amik "Karakószörcsögön" voltak épp kint családnál, esély nem volt arra hogy azonnal megnézzem, és utána is még úgy mondták hogy majd egyszer összefutunk hogy megnézzem, meg a kutya is engem, aztán majd ők a menhelyről eljönnek megnézni hogy hol lakom (na persze szivesen beengedek akárkit) aztán egy hétig nálam lehet a kutya és ha a kutyának is úgy tetszik meg a menhelyeseknek is, akkor majd talán megtarthatom, de előfordulhat hogy bizonyos időközönként kijönnek hozzánk (!!!) ellenőrizni... plusz ha még nincs neki akkor időkorláttal ivartalanítási szerződést kell aláírni... kinek kell ennyi procedúra?... és csodálkoznak hogy tömve vannak a menhelyek...

Miért nincsenek olyan helyek ahova besétálsz, ott vannak kennelekben a leadott megunt stb kutyák, ráböksz hogy azt kérem és megkapod?... lehet gyorsabban menne az ügyintézés...


2011. ápr. 27. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/234 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes amit írsz, én is gondolkodtam rajta, h elhozok egy kutyát egy menhelyről, de nem gondoltam, h ez ilyen macerás dolog lenne. Igaz csak az ötlet volt meg, mert közben lett egy 2 éves tacsi keverékem őt egy háztól hoztam el az elaltatás elől.
2011. ápr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/234 anonim ***** válasza:
98%
szerintem szép dolog, hogy ennyire szem előtt tartják a kutya érdekeit, és nem adják oda akárkinek, aki esetleg rosszul bánik vele, csak szabaduljanak már meg tőle. Lehet, hogy részedről sok macera, de van jó oldala is
2011. ápr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/234 anonim ***** válasza:
100%
Igen igazad van, csak tudod a menhelyesek aggódnak a védenceikért, próbálnak nekik tényleg a legjobb helyet meg gazdit biztosítani. Szerintem azért a valóságban nem ennyire szőrözősek családlátogatás ügyben.
2011. ápr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/234 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, csak nem menhelynek hívják, hanem ebrendészeti telepnek. Bp-en: http:\\www.illatosut.hu Gondolom vidéken is van ilyen, de ezt ismerem. Mindkét kutyám innen került hozzánk.

Bemész, kifizeted az oltás árát, és elviszed a kiválasztottadat. 2e Ft körül van azt hiszem, ha nincs benne chip, akkor tesznek bele.

Ide az utcáról befogott állatok kerülnek, úgyhogy ezekre a kutyákra, ha helyhiány van, akkor az elaltatás vár.

2011. ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/234 anonim ***** válasza:
100%
itt a jó link: [link]
2011. ápr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/234 anonim ***** válasza:
90%

Vannak ilyen helyek is, ezeket sintértelepnek hívják. De ott nem tudják elmondani egy kutyáról, hogy milyen a jelleme, a viselkedése, mitől fél, milyen esetleges egészségügyi problémái vannak. Amúgy azokat a kutyákat akik nem ideiglenesnél, vagy fajtamentőknél vannak, azokat általában a menhelyről is rögtön ki lehet hozni.


És hogy miért van így? Azért mert a menhelyi dolgozók szabadidejüket, saját keresetüket ldozzák a kutyákért, akikről tudják, hogy nagyon sokat szenvedtek már. Megtesznek mindent annak érdekében, hogy megfelelő gazdi kapja a számára megfelelő kutyát, hogy ne kerüljön vissza két hét múlva, és ne érje újabb csalódás a kutyát. Saját magukról tudják, hogy el látják a kutyát, de veled kapcsolatban ebben sosem lehetnek biztosak, ezért biztosra akarnak menni.

2011. ápr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/234 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ugye érthető, hogy törődnek a kutyával, minnél jobbat akarnak neki.

Amiben viszont egyetértek vele, és nagy pofátlanságnak tartom, hogy meghirdetik a kutyát, de közben nem is tudod megnézni. Akkor hogy akarják örökbe adni? Tehát minimum volna, hogyha van jelentkező, akkor megoldják a látogatást, és nem "majd egyszer összefutunk" stílusban.

2011. ápr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/234 A kérdező kommentje:
én elhiszem hogy azért van ez mert nem akarják hogy egy hét múlva megint utcára kerüljön, csak mondjuk spec. én is és még sok mások (gondolom) jártak úgy hogy tényleg akartak segíteni egy kutyának - mondjuk - meg hát akartak egy kutyát, és vigyáznának is rá meg gondoznák, nem kerülne utcára, de ez az egész procedúra miatt azt gondoltam hogy túró a fülükbe, akkor inkább expressen nézelődök és ha csak a gyanúja is fennáll hogy menhelyi kutya fel se hívom... ezzel elvesztettek egy potenciálisan jó gazdit... és lehet nem én voltam egyedül...lehet hogy meg kell nézni milyen ember veszi örökbe a kutyát de ez szerintem túlzás...
2011. ápr. 27. 10:14
 9/234 anonim ***** válasza:
100%

szia

Én is dolgozom egy fajtamentésnek és ott is ha nem mi ivartalanítjuk akkor szerződést kötünk. Rendszeresen látogatjuk a kutyákat felhívjuk a gazdit ha gond van segítünk és igen előtte mis is csinálunk "környezettanulmányt". Nem gondolod komolyan, hogy bárki aki utcáról besétál az kaphat kutyát? És ha megunja, nem tudja milyen felelősséget válla stb? akkor az a szerencsétlen állat jönne vissza, első a kutya érdeke. Mi nagyon vigyázunk a kutyáinkra és amíg nem kerülnek gazdához mindig ideiglenesben vannak valakinél aki 100% ban megbízható. Igen nálunk is sok kutya van de még több lenne ha mindenkinek elosztogatnánk aztán jönnének folyamatosan vissza...így is előfordul elég gyakran, hogy visszahozzák.. nem kell még több és ez a kutyáknak se jó

2011. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/234 anonim ***** válasza:
100%

Tudod hány kutyát hozunk vissza gazdától: mert az ígérettel ellentétben láncra verte, hordóban lakik kutyaház helyett, mégsem vitte el orvoshoz amikor beteg volt és lógnak a rákos daganatok a hasán?

Nem az a cél hogy mindenki gazdához kerüljön, hanem az hogy JÓ gazdához kerüljön. Ígérgetni meg mindenki tud, de nagyon ritkán teljesülnek az ígéretek.

Ha már neked ennyi problémát jelent, akkor mi lesz ha tényleg valami baj lesz a kutyussal? Szökik, szétrág minden vagy netán valami súlyos betegsége lesz?

2011. ápr. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!