Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta kérdés: szigorúan láb...

Séta kérdés: szigorúan láb mellett jöjjön a kutyus végig vagy engedhetek neki teret és hagyjam, hogy szaglásszon, mászkáljon jobbra-balra séta közben?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 12:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem is értem ez miért kérdés ... Ahol nincs biztonságban a kutya (út, utca, miegymás) ott póráz láb mellett, ahol el lehet engedni biztonságban (rét, park, kutyafuttató) ott meg had menjen és fussa ki magát.
2011. ápr. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Pórázon gondoltam természetesen.

Viszont mivel még elég kölyök és nem behívható biztonsággal nem engedem el pórázról. Így viszont nem hiszem, hogy neki túl nagy élvezet végig láb mellett jönni. Tehát az a kérdés, hogy ilyenkor pórázon lehet-e engedni neki nagyobb teret, hogy nem szigorúan lábnál jöjjön, hanem lazábban.

2011. ápr. 27. 12:12
 3/15 anonim ***** válasza:

A kölyökkutya még nagyon ragaszkodik a gazdihoz, nem valószínű hogy lelép. Még az ivarérés előtt tanítsd meg, hogy visszajöjjön, mert ha nekiáll makacskodni (márpedig 1 éves kora körül mindegyiknek van egy kisebb-nagyobb dac korszaka) csak nehezebb lesz.

Próbáld meg szerintem kiképző pórázzal, azon a 2 méteren már legalább van valami mozgástere.

Mennyi idős és milyen fajta?

2011. ápr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ivartalanított szuka roti-németjuhász keverék, egy év körüli (tehát nem kiskölyök már). Most kezdtünk el kutyasuliba járni vele.
2011. ápr. 27. 12:19
 5/15 anonim ***** válasza:

A kölyök soha nem megy el. És ha most nem gyakorlod a póráz nélküli sétát,akkor később százszor olyan nehezen fogja megtanulni.

Tehát amikor mentek az utcán, akkor póráz, láb mellett, ha odaértek ahol elengedheted, akkor hadd fusson póráz nélkül

2011. ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

én gy csinálom a kölyökkel , meg a felnőttel is hogy sétakor bizony szépen egyenletesen sétálunk, láb mellett. a falkatag nem mászkál a vezér elé, ez is egy jelzés neki h Te vezetsz.én egy negyven perces séta alatt kétszer állok meg velük, akkor szaglászhatnak, körülnézhetnek, mert Én a falkavezér megengedtem h körülnézzneke. aztán együnk tovább. 2 hét kellett ahhoz hogy ezt igy megszokják. de nkik is jobb, látni rajtuk eddig hagytam h huzzanak mint a fene. majd megőrültek h odamehessenek ahoz ami érdekli őket, majd emgfulladtak.mondom ez igy nem jó, h arra megyek amerre ők akarnak és még igy is megfulladnak és túl izgatottak.elolvastam ceasar millan könyvét. szépen fogtam magamat reggelente elviszem őket 1 órára munka előtt, és sétálunk csöndben, nyugodtan. ha elém huztak vagy rendetlekedtek akkor a pórázzal a helyükre húztam őket és mondtam h :lábhoz!már szépen mennek, nincs huzás, nem örjöngenek feleslegesen és ha megállunk elvégzik a dolgukat is. ez nekem is könyebbség h nem rántanak el és ők is nyugodtak.

Mindig gondolj arra h mi a helyes? ha a kutya vezet téged v te őt?ha asétában vezet mindehol fog.

persze ez nem helyettesítheti a kutyafuttatót, de remek alkalom a gazdival való közös nevező kialakítására, fegyelem tanítására, és rdekes is neki mert uj helyeket lát és uj szagokat érezhet.

2011. ápr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
az meg hogy kölyökkutya nem egy el...mindig számítani kell egy váratlan környezeti hatásra amit te nem tudsz befolyásolni, teszem azt egy járda mellett hangos defekt, vagy motor, szted nem kapna frászt egy kutya? uigy meglódul h egy kocsi kereke fogja csak megállítani. azért mert viszajöna jutifalatért meg amugy szépen sétál, nem foglalkozik más kutyákkal, attól még lehet olyan váratlan zaj amire nem tud másképp reagálni csak meneküléssel.
2011. ápr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Nálam van egy vezényszó, hogy MEHETSZ. Ilyenkor a póráz hosszában szaglászik.
2011. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Lefutni le tudja magát, hatalmas udvarunk van karámokkal (lovakat tartunk), így a labdázás és játék közben le is mozgatom. A séta azért fontos, hogy ne csak otthon legyen, és ne csak a kutyasuliban találkozzon más kutyákkal, emberekkel, hanem idegen és változó környezetben is.
2011. ápr. 27. 13:07
 10/15 zsuzsabazsa ***** válasza:

Neked már nem kölyök kutyád van, hanem kamasz. Pont abban a korban van amikor könnyen letiplizik.

Sétáltasd egy kb 5-6 méteres kötélen és amikor behívod a kutyát akkor a kötelet feltekered.

Ezzel a kötéllel szabályozhatod, hogy láb mellett sétáljon, de ugyanakkor szabadságot is adsz neki.

2011. ápr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!