Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kettérágta a csengő...

A kutyám kettérágta a csengő vezetékét, ha megrázta az áram lehet még utólag baja?

Figyelt kérdés

Az udvaron egy részen a falhoz volt erősítve, de leszedte és két részre szakadt. Hallottam, hogy nyüszög kicsit, azt hittem csak be akart jönni. Behoztam, játszottunk egy nagyot, tanítottam is, evett is jutalomfalatot, szóval nem változott meg a viselkedése. Azt mondták, 220as az áram. Nem tudjuk, hol van a telefonhoz kötve, szóval most nem engedjük oda a kutyát.

Utólag lehet még valami baja? Mennyi ideig?


2011. ápr. 28. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:

elvileg annak 12 V-osnak kéne lennie,nem 220-asnak. Nekem a video kapucsengő is 12V-tal megy

De most márnem lesz baja.

2011. ápr. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem nincs semmi baja nézd meg holnap milyen lesz az étvágya és hogy szivesen játszik e.:]
2011. ápr. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz baja. Én kutyámat is kiskorában megrázta a 220V véletlenül. Ő is csak nyüszített egyet és annyi. Már egy éves, és semmiféle baja nem származott belőle. Viszont megtanulta, hogy nem nyalogatjuk a konektort :)
2011. ápr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem 230.
2011. ápr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Megjegyzem, ha kutyát ráz meg áram, olyan, mintha embert tenné.

Én meg pont emiatt voltam a fiammal kórházban, mert ő is átesett ezen - megfigyelték egy fél napon át, mert szívritmuszavart okozhat - de ez persze nem azonnal, hanem pár órán belül.

Azért figyelgesd - szokatlan bágyadtság, vagy nyugtalanság esetén mutasd meg dokinak.

2011. ápr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon aggódok. 5 órája történt, azóta sétáltunk egy nagyot, sokat rohangált, semmi baja nincs, étvágya is van. De félek, hogy lesz még valami...
2011. ápr. 28. 21:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk egy 220-as hosszabbítót sikerült teljesen elrágni, egyenesen csodának tartom, és nem is értem hogy nem lett semmi baja. Azóta eltelt 4 év, és még mindig vígan éldegélünk, úgyhogy szerintem ne aggódj, ha eddig nem volt, már nem lesz gond. Mindenesetre azért tanuljatok a dologból ti is, és próbáljátok máshol elvezetni azt a vezetéket. :)
2011. ápr. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eddig nincs semmi baja, remélem most már nem is lesz.

Kb 1 méter hosszan volt a vezeték, amíg kijött a földből és elért a falig rendes magasságba. Rögzítve volt, oda volt csavarozva műanyag tartó hozzá, de a kutyám mindent szét tud szedni, ha akar :)

2011. ápr. 29. 14:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a karácsonyi égsorról rágta le a hosszabbítót egyik télen odakint... Azóta nem a földön húzzuk ki a vezetéket a világításnak. :) Nálunk is így jár minden, ami a kutyák szerint nem az Ő udvarukba való! :) Utolsó voltam...
2011. ápr. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem lerágták a tv vezeték dugóját, ugy, hogy be volt dugva. A mai napig nem tudom, hogy csinálták, de azóta rátoltam a kanapét az elosztóra:)
2011. ápr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!