Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik jobb a...

Szerintetek melyik jobb a kutyahám vagy a nyakörv?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi hogy a nyakörv,vagy a hám jobb?

Egy 7 hónapos rotweiller-németjuhász keverékem van.Van neki mind kettő. Igaz a hámot a napokba kapta igy még mindkettőt felteszem mikor sétálni viszem. Mikor nyugodtabb átteszem a hámra hogy szokja de viszont mikor izgatottabb ha pl.nekitámad egy kutyának. akkor elötte ráteszem a nyakörvre. ilyenkor a hámmal szerintem visszafoghatatlan. szóval hogy tanithatnám meg a kutyámat hogy ne húzzon ilyen helyzetekbe hámon?

Kérlek titeket normális választ adjatok!

Előre is köszönöm szépen!


2011. ápr. 29. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyakörv ideálisabb, hám kisebb kutyáknak való. Nyakörvvel könnyebb a sétát tanítani.
2011. ápr. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen Igaz. Köszönöm szépen!

De ha most hámra szeretném szoktatni,hogy tudnám betanitani hogy amint montam pl.ha meglát egy kutyát. ne húzzon vagy 1-2 rántásra ne figyeljen rá?

2011. ápr. 29. 19:33
 3/12 anonim ***** válasza:
Hám kisebb kutyáknak sem való. A hám munkakutyáknak való. Ennyi. Ez a hám mánia nem tudom miért alakult ki....
2011. ápr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az én kutyáimnak eddig mindig nyakörve volt én őt nagyon szeretem mindent megteszek érte úgyhogy úgygondoltuk hogy most megpróbálkozunk hámmal.
2011. ápr. 29. 19:36
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hámra szokasd...nagy kutya, a fegyelmezett sétát, hogy ne húzzon a láb mellett, rövid pórázon sétával tudod elérni. Erre pedig a nyakörv ideális.
2011. ápr. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nyakörv.
2011. ápr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

am. nem húz egyáltalán 3 hónapos korától fogva sétáltatom.

azóta megdologztam azérért hogy ne húzzon. csak mikor hámon van és nekiugrik egy kutyának sokkal nehezebb visszafogni mint a nyakörvön,érzi olyankor hogy jobban tud húzni.és igen,akkor ha nyakörvön van és megúzom érzi hogy fáj és többet nem fogja csinálni köszönöm a válaszokat,megfogadom!

2011. ápr. 29. 19:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem az fura h általában nekiugrik kutyáknak......

Szerintem ez fontosabb kérdés, mint h mit csinál hámon.

2011. ápr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A hám munkakutyáknak való meg talán olyan kicsikre akiknek vékony kis nyakuk van (yorkie, csivi stb) alkalmatlan mindenre, nincs igazi kapcsolta a kutya és a gazda kötött, nem lehet rendesen irányítani...semmi értelme szerintem
2011. ápr. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem való egy roti keveréknek hám. Sokkal nagyobb szabadsága van így. Nehezebb irányítani és nincs meg a kontaktus a kutya és a gazdi között.
2011. ápr. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!