Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az első oltás 3 hetesen?

Az első oltás 3 hetesen?

Figyelt kérdés
Van egy alomnyi kiskutyám,az állatorvos azt mondta 3 hetesen kell az 1. oltást adni.Ilyet még nem is hallottam,és természetesen 6 hetesen kezdem,de érdekelne miért mondta.Másnak nem volt hasonló okos állatorvosa,vagy valahol így oltanak?3 hetesen nem is lehet még mozdítani a kicsiket,nemhogy rendelőbe vinni...
2011. ápr. 30. 09:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%
Ti meg ha szintén nem tudtok valamit akkor ne szólaljatok meg hogy "szaporító."
2011. máj. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
48%
Több országban létezik már olyan hatóanyagú oltás, amit 3 hetesen kell elkezdeni és 9 hetesen már be is lehet fejezni. Attól, h a nagytöbbség még nem találkozott vele, még létezik. Azt mondjuk nem tudom, h Magyarországon bejegyzett oltóanyag-e...
2011. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
09:40-esnek köszi.Amúgy meg azért is érdekelne a dolog,mert akkor gyakorlatilag komplett oltássorozattal mehetne a kölyök új gazdához.De az akkor valami teljesen másfajta oltás mint az eddigiek,mert a 6 hét ugye azért kell,hogy az anyai ellenanyag kiürüljön a kicsik szervezetéből.
2011. máj. 9. 11:03
 14/19 anonim ***** válasza:
Milyen a kapcsolatod az orvosoddal, hogy nem tudsz tőle tájékoztatást kérni? Ő biztosan többet tudna mondani, mint itt bárki is.
2011. máj. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ezért nem megyek oda külön,általában helyes kis sorok vannak nála.Most esedékes egy oltás a héten,úgyis megyek,majd megkérdezem.
2011. máj. 9. 12:09
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha megtennéd, hogy megírod a válaszát?

Mindig tanul az ember gyereke. A világ is halad:))

2011. máj. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A legtöbb Magyarországon törzskönyvezett vakcina 6-8 hetes kortól, de leghamarabb 5 hetes kortól kapható. Én nem tudok olyanról, melyiket korábban is lehetne adni (de poersze ettől létezhet), meg fölösleges is lenne, hisz 3 hetesen egy kölyök még szopik, így az anyjá biztosít a számára az anyetej által védettséget.

Szerintem - vagy tévedett (nem tudatosan, csak esetleg nyelvbotlás volt) az illető állatorvos

-vagy Te hallottál esetleg félre valamit

-vagy tényleg létezik Magyarországon is ilyen használatos vakcina

Azért kérdezz rá, é is kíváncsi vagyok a válaszra

2011. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Akiteki ***** válasza:
71%

Tavalyelőtt egy tenyésztői konferencián volt egy nagyon érdekes esetről beszámoló.

Az állatorvos 5 hetesen oltotta be a kiskutyákat parvo, majd 6 és fél hetesen kombinált oltással.

A kölykök pedig rá egy hétre elpusztultak parvoban.

Bevizsgáltatták, a hatóanyag jó volt.

A gond az oltási programmal volt.

A kölyökkutya 6 hétig védett az anyatej által, és ez független attól, hogy meddig szopik, a föcstejjel (első napi tej) kapja meg a védettséget. Ezért fontos a kiskutyákat azonnal cicire tenni és figyelni, hogy mindegyik szopik.

Az oltásban legyengített vírusok vannak. Ugye minden vakcinázásnak (állatnál és embernél is)az a lényege, hogy a beoltott alany megbetegszik egy picit, ezáltal a szervezete kitermeli az antitesteket, és ha legközelebb nagyobb dózissal találkozik, akkor már felkészülten fogadja.

Az anyai védettség kiirtja a vakcina vírusait és nem tud kialakulni a megfelelő ellenanyag, ezért olyan, mintha be sem adták volna neki.

Hasonlóan probléma, ha nem várnak 2 hetet a következő vakcinázással. A szervezetnek ennyi idő kell, hogy kifejlessze a megfelelő védekezést. Ha korábban egy újabb fertőzésadagot kap a szervezete, nem tud egyszerre minden ellen védekezni és a kutya megbetegszik valamelyik betegségben, amit az oltóanyag tartalmaz.

Szerintem az állatorvos féreghajtót akart mondani, csak megbotlott a nyelve.

2011. máj. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Igen,én is így tudom.De azért ha megyek rákérdezek.
2011. máj. 9. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!