Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki tud segítsen: lehet, hogy...

Aki tud segítsen: lehet, hogy elkaptam valamit a kutyámtól?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete hoztunk el egy kertes házból egy cuki kis keverék kutyust. Nem volt beoltva, csak féreghajtva. Mivel lakásban lakunk, a kutya sajnos sokszor felmászott az ágyamra, szobatiszta nem volt teljesen, ezért néha bevizelt a lakásba (az ágyamra nem). Most kb. 2-3 napja már nem engedjük fel az ágyra, de úgy tűnik, már késő.

Tegnap reggel kiütések jelentkeztek a térdemen, majd a karomon (ilyen kis apró vörös hólyagok,amik nagyon viszketnek, olyasmi mint a csalánkiütés), majd estére a folyamat felerősödött: az egész hátam tele volt a hólyagokkal, a hasam, a fenekem a karom. Ekkor mentem az ügyeletre, ahol azonnal kaptam injekciót. Ma megint kijött reggel néhány kiütés a lábamon, viszket a fejbőröm. Hétfőig nem bírom ki, mert megőrülök!!!! Most a kutya el lett zárva az erkélyre. Könyörgöm, aki sejti, hogy ez mitől lehet, az segítsen, mert már nem bírom!!!


2011. ápr. 30. 12:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Kutyaszőr allergiád van. Sajnos meg kell válnod a kiskutyától.
2011. ápr. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Valószínű a kutya miatt van . Nem lehet hogy alergiás vagy a kutyaszőrre vagy valami ilyesmi , nem tüszögsz?
2011. ápr. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem tüsszögök, meg semmi... Más kutyával is van kapcsolatom, de eddig nem jött elő semmi ilyesmi...
2011. ápr. 30. 12:11
 4/21 anonim ***** válasza:
Valószínüleg allergiás vagy a kutyára.De az is lehet,hogy nem a kutya miatt van.nemlehet estleg bolhacsípés?
2011. ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem, ezek egyértelműen allergiás kiütések. Ilyesmi, mint ez: [link]

ÉS NAGYON VISZKET!!!!

2011. ápr. 30. 12:25
 6/21 anonim ***** válasza:

Mit mondott a doki? neki kellene tudnia mi ez...

Es miert nincs beoltva a kutya?

Erdemes lenne elmennei egy allergia tesztre.

Nem valoszinu hogy a kutyatol kaptal el valamit, a veszetseges es a parazitakon kivul mas nem terjedhet kutyarol emberre. De a veszetsegnek mas jelei vannak, fereghajtas meg azt irod meg volt. Nem bolhas a kutya? bar az altalaban nem terrjed emberre de kitudja...

2011. ápr. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Na ha tudod hogy allergia akkor mi is a kérdés?
2011. ápr. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta, h ez egyértelműen allergia. Megkérdezte, ettem-e olyan ételeket, amelyeket eddig nem, vagy ritkán (nem), használtam-e valamilyen új kozmetikai szert (nem), mosóport (nem)... Ekkor mondta, h de egy hete lett kutyám, és akkor mondta, hogy akkor nagy valószínűséggel tőle kaptam el, lehet, hogy kutyaszőr (de úgy tudtam, hogy az náthás tünetekkel jár, meg ugye már egy hete itt van, és más kutyánál nem jön elő). Most is hiába kinn volt egész éjszaka, jönnek elő a kiütések. Az ágyneműmet, pizsamámat tegnap kimostam 60 fokon.
2011. ápr. 30. 12:38
 9/21 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy olvastam, hogy lehet a kutyában található férgektől, parazitáktól is elkapni ilyen betegséget, aminek a csalánkiütés a tünete...
2011. ápr. 30. 12:39
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha más kutyáknál nem volt semmi gond akkor én az alábbira gondolnék, de elég szomorú hogy a doki nem gondolt rá.

A férgek közül legjelentősebbek, melyek az emberre nézve is veszélyesek, az úgynevezett toxocara-férgek, melyek allergiás reakciót váltanak ki és még vakságot is okozhatnak.

Férgek, lárvák, peték


A kutya orsóféreg, a Toxocara canis lárvája nagyon gyakori megbetegedések okozója. Változatos tüne­tek utalnak a fertőzésre: hasfájás, hányinger, hányás, étvágytalanság, levertség, fejfájás, figyelemzavar, a koncentráló-képesség hanyatlása, bőrkiütés, enyhe köhögés, láz. Mivel a lárvák a szervezetben vándorolnak, különféle panaszt váltanak ki, attól függően, hogy mely szervet betegítik meg. Az epidemiológiai vizsgálatok szerint a lakosság közel harmada fertőződik élete során. Leggyakoribbak a légúti tünetek, a hörghurut, illetve az idegrendszer problémák, a magatartászavarok és a lelki panaszok.


A bőr orsóféreg különösen a gyermekeket, a földön napozókat és a földdel dolgozókat veszélyezteti. A fertőzés után néhány óra múlva kiütések jelennek meg, melyek viszketnek, terjedhetnek, naponta akár több centimétert is. Kialakulhatnak asztmás jellegű tünetek, ugyanis a vándorló lárvák légzési nehezítettséget, olykor életveszélyes állapotot okozhatnak.


A kutyák gyakori betegsége a galandférgesség, ezt a leginkább abból vehetjük észre, ha az állat a fenekén „szánkázik”. Veszélyes és nehezen kiirtható parazita a háromtagú galandféreg (Echinococcus granulosus). Naponta igen jelentős számban termel petét, amely a kutya székletével távozik a külvilágba. Ott, megfelelő körülményeket találva kikel, majd a porral, illetve az állat simogatása után az ember kezéről a szájába kerülve hozza létre a fertőzést. Az emberben, mint köztes gazdában csak bizonyos fejlettségi állapotot ér el, azaz lárvává alakul, ami könnyen elvándorol a bélfalon át. Nincs olyan szerv, amit ne tudna megtámadni. Leggyakrabban a máj és a tüdő betegségeiért felel, óriási, folyadékkal teli, vastag falú cisztát hoz létre, amelyben megsokszorozza önmagát. Elhelyezkedésüknek megfelelően okoznak tüneteket, például lázat, rohamszerű köhögést, visszatérő köhögést, vérköpést. Vérből, illetve képalkotó eljárással (CT, ultrahang) mutatható ki jelenléte.

2011. ápr. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!