Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy, hosszú szőrű kutyusban...

Nagy, hosszú szőrű kutyusban hogy lehet megtalálni a kullancsot?

Figyelt kérdés
Berni pásztorom van, tegnap egy kullancsot találtunk benne, az volt a szerencse, hogy látható helyen volt, a pofájánál oldalt. De ennyi erővel lehet, hogy máshol is van benne, hogyan találhatjuk meg?
2011. ápr. 30. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Sűrű fésűvel alaposan, lassan áthúzod. Általában a vékonyabb bőrnél mennek bele. Vagyis a fej, fül, nyak vonalán, hasa.
2011. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És a hajlatainál, a nemiszervénél stb. Az ujjaiddal fésüld át a bundáját!
2011. ápr. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia!


Bár nekem mudim van, elég sűrű és hullámos a szőre, szóval nem látok bele. Én így szoktam megnézni: szőrirányban végiggereblyézem a kutyát, mindenhol. De főleg a nyaka feje, mellső lába feletti területet. Le kell menni az ujjaiddal egészen a bőréig, és meg fogod érezni a bőrén a kullancs kiálló sima potrohát. Én mindig észreveszem így. Addig kell csinálni, míg végig nem érsz a kutyán, akár 2 kézzel is egyszerre. A kutya meg azt hiszi, hogy simogatom :)).

2011. ápr. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Golden Retrieverem van, és minden nap kifésülöm, van nyakörve, és ha már kicsit szívott magába a kullancs, akkor még könnyebb megtalálni, végigsimítod a bundáját, bogarászol benne gy kicsit...amúgy legjobban a puha, meleg helyeken vannak. Az enyém szuka, és eddig több akart volna már a nemi szerve köré befúrni.
2011. ápr. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem colliem van és olyan tömött a szőre, hogy képtelenség lenne megtalálni benne a kullancsot. Ezért én az Advantix nevű spot on-t használom megelőzésként.
2011. máj. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az előző hozzászólás hasznos, inkább vegyél megelőzésre való cuccot, én a front line-t használom...

csak becsepegteted a nyakához, hogy ne tudja lenyalni,és 3-4 hónapra védve van a kullancsoktól.

persze így is mehet bele, de jóval kevesebb.

ez azért jobb módszer, mert sokszor a kullancs épp akkor engedi a kutyába a mérgét, amikor érzi, hogy veszélyben van - pl. ki akarod húzni. a feje is beleszakadhat, stbstb...

érted, szóval megéri a kullancs elleni csepp, 2000-2500 ft között van.:)

2011. máj. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak a véletlenen múlik, hogy találsz-e benne kullancsot.

Szerintem is jobb a megelőzés, rengeteg parazitamentesítést lehet használni.

2011. máj. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kullancs megtalálása :), símogasd át, finoman az egész kutyát, különösen a hajlatokban , és megtalálod.

védelemről csak annyit :

PRAC-TIC spot on !!!

2011. máj. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!