Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 hónapos kutyusom és...

Van egy 5 hónapos kutyusom és szeretném elvinni hosszabb távra sétálni, de nem hajlandó jönni. Befékez és fel kell venni. Picit szoktam húzogatni, de úgy se jön. Hogy 'tanítsam' meg sétálni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a gond hogy húzod. A kis franciabuldogom (nem csak ez van) mindig a hátára fekszik. Ne húzd, majd megy magától, illetve ránts a pórázon.


A "hozzá nem értő pofázós"

2011. ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5 hónapos kutya még nem fog hoszabb távú sétára menni , nem bírja még szegényke csak úgy ha a kezedbe sétál.
2011. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem Jack Russel -em van és még ő se bírja nagyon a hosszú távot 5 hós .
2011. ápr. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Motiválni kellene a sétára. Motiváció lehet az, hogy elszaladsz, és közben trillázó hangon hívod, vagy lehet falat, kedvenc sípolós játék akármi.


Ha húzod azzal azt éred el, hogy rossz élményt köt a sétához, pedig a cél pont az lenne,hogy jó élményt kössön.


Egyébként az a tapasztalatom, hogyha idegen helyre mentek, akkor le kell venni pórázról, és magabiztosan menetelni előre. Menni fog utánad, nem akar elveszni. Voltam ilyen helyzetben, és idegen helyen mindig inkább a lábam alatt volt a kutya, mint hogy eltűnjön, sztrájkolni csak a már ismert útvonalakon szokott.

2011. ápr. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem Westie a drága??? :))))) Egyébként szerintem is hozzá fog szokni idővel ... az én Westiem 4 éves és a mai napig befékez, ha elfárad vagy, ha nincs kedve nagyot sétálni! :))))
2011. ápr. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Francia bulldogom van:)
2011. máj. 1. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!