Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nagyon megviselné...

Szerintetek nagyon megviselné a kutyát?

Figyelt kérdés

Éppen költözöm, és úgy döntöttem, elviszem anyámtól a kutyáját. Nem csak az ő hibája, apósomé is.

A "kinti kutyát" szinte kinyírják, megrohadt kajával, vagy csak csonttal etetik (mióta nem élek otthon). Egy időre lejöttem, vettem az ebnek kaját, etettem én őt. Főtt húst, zöldségeket kapott. Ma kivittem a kaját, és ahogy öntöttem a táljába, levágott csirkefejek, körmök voltak beledobva - ráadásul már romlottan, mert bűzlött. Mindezek mellett tele volt öntve fűszerekkel, mikor megkértem már őket vagy 1000x, hogy ne fűszerezzék a kutyák kajáját.

A szobacirkáló fűszeres konyhai maradékokat kap, emellett folyamatosan etetik csokival, meg minden olyan cuccal, ami nem neki való. Teljesen el van rontva szerencsétlen kutya., ráadásul most nyírtam meg, mert úgy össze volt tapadva a szőre hogy járni is alig tudott.

Tehát úgy döntöttem, ha beköltöztem a lakásomba, elviszem a kisebb kutyát- a nagy nem férne el, ráadásul már 10 éves szegénykém, sokat nem tudok már segíteni rajta :(

A kis vakarcs borzalmasan ragaszkodik anyámhoz, szinte le sem lehet vakarni róla, de egyáltalán nem egészséges, kövér nagyon, vitaminhiányos, és már 3x járt orvosnál - amit persze nekem kellett fizetni...

Szerintetek egy idő után belenyugodna, hogy nincs anyám a közelben? Engem is nagyon szeret.


2011. ápr. 30. 15:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Most nézem: apósomé :D apámé, csak kint meg apósékról beszélgettek :D
2011. ápr. 30. 16:02
 2/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vidd magaddal, mondjuk az kár hogy nem tudod a nagykutyát is vinni, de biztosan ezt te is sajnálod. Ha szeret téged is akkor biztosan nem lesz gond, majd összeszoktok, ő is érezni fogja hogy jobb neki veled!:)

Sok sikert a költözéshez!

2011. ápr. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom . Milyen fajtájú kutyák?
2011. ápr. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagykutyát is elkéne helyezni valahova , ez igy nem megoldás hogy így tartják őket ! A kicsit vidd magaddal mindenféleképpen ! Milyen fajta kutya a nagy?
2011. ápr. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Minél hamarabb magadhoz veszed, annál jobb neki. NEM hagyhatod ott. Most kell megnevelni, szocializálni, megszokná hogy nincs már többé azzal az emberrel, akivel eddig volt. Mi van a menhelyi kutyákkal? ők is megszokják.

De most mindenesetre vegyél neki rendes jobb minőségű tápot ha megteheted (Josera, Dog Chow) nem a legdrágábbak, nem prémiumok..Vidd el dokihoz, kérd ki a véleményét, hogy mit ajánl milyen vitamint adj neki, mert szüksége van rá. É jól teszed nagyon, hogy elhozod. Ha sokat törődsz vele, tanítod, stb.. egy idő után téged fog a legjobban szeretni.

2011. ápr. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A ragaszkodás nem feltétlen szeretet. Mivel írod hogy el van rontva, valószínűleg azért van mindig a gazdával, mert azt hiszi ő (a kutya) a főnök és vigyázni kell rá a falkatagokra. És a kutya érdekeit kell nézni, akkor is ha pont az tűnik rossznak ami az érdekét szolgálja.
2011. ápr. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A kicsi ilyen Tibet spániel-szerű keverék, a nagy pedig németjuhász keverék. De szerintem fajta ide vagy oda, akkor sem ezt érdemlik!
2011. ápr. 30. 16:07
 8/12 A kérdező kommentje:

Szegény németjuhászt nem vihetem olyan kis lakásba :( De megpróbálok ismerősöknél helyet találni neki, hátha...

A kis vakarcsot mindenképpen hozom, mert már látom hogy vesekő lesz a vége :/

Csakhát anyám is morogni fog, de inkább vagyok rosszban vele.

Etetni sajnos nem mindig tudom őket, mert már nem itt lakom, de hiába, mert úgyis odaadnak nekik minden sz@rt :/

2011. ápr. 30. 16:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Vidd magaddal, majd meg fog szokni téged is, és a végén majd rájön hogy az ő érdekében teszed!
2011. ápr. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
vidd el magadhoz!A kutya jobban fog járni!De az anyukád belefog ebbe menni,hogy elvidd?
2011. ápr. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!