Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki jó, esetleg tökéletes gazdája legyen egy kutyusnak?

Figyelt kérdés

4 éves egészséges kaukázusi keverékem van,és sokszor érzem azt,hogy nem adok meg neki mindent amire szüksége van :/

Naponta sétáltatom,foglalkozok vele,fésülgetem,normálisan etetem,látszik rajta,hogy boldog és én is az vagyok vele.Mégis úgy érzem,mintha bizonyítanom kéne neki,hogy jó gazdija vagyok.

Az egyetlen gondom az az,hogy sűrűn kell láncon tartanom amikor nem vagyok vele,mert szökdösik és nem jó a kerítés. Állandóan rágom apám fülét,hogy javítsuk meg,de rettenetesen lusta és nagyon nehezen veszi rá magát a dologra :/ Persze,ha szabadon engedem a kutyát és kimegy már jön hozzám,hogy miért nincs láncon a kutya.Nagyon rossz látni láncon szegényt,és minél előbb szeretném helyrehozni a kerítést hogy megoldódjon a láncos ügy.Egyedül kevés vagyok hozzá :/

De úgy érzem,ha már nem kell majd láncon tartani a kutyust

akkor is bennem lesz ez a bizonyítani akarás (nem tudom máshogy nevezni).

Ti is éreztek ilyesmit?


2011. máj. 1. 12:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem, mert nem tartom láncon a kutyáimat. A kerítést minél előbb javítsátok meg, mert a juhászkutyák, nagyon nehezen viselik a láncon tartást, nem lehetnek a gazdájuk közelében. Nekem kuvaszok vannak, de szinte mindig mellettem vannak... Hosszútávon nem tesz jót neki a lánc, sok kutya ettől vadul el amit aztán a fajtára fognak, hogy agresszív. Addig is legalább sétáltasd minél többet, játsszál vele stb... üdv.
2011. máj. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Azt teszem,minél többet vagyok vele,de még így is soknak érzem azt az időt amit láncon kell töltenie :(
2011. máj. 1. 13:08
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Mozgasd annyit, hogy élni se legyen kedve, és akkor nem fog szökni sem.
2011. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom annyit mozgatni,mert reggel 6-kor indulok suliba és 4-5 körül érek haza.Utána engedem szabadon,és foglalkozok vele.

Légyszi ne írjátok,hogy minek neked kutya,ha nem tudsz vele foglalkozni,amikor hozzám került még nem voltam ennyire betáblázva :/ Viszont megválni sem fogok tőle emiatt.

2011. máj. 1. 13:13
 5/27 A kérdező kommentje:

Ja,ezt elfelejtettem a kérdésben:

Te jó gazdinak érzed magad?Ha nem,miken változtatnál szívesen?

2011. máj. 1. 13:14
 6/27 anonim ***** válasza:
Én annak érzem magam, hobbi szinten tanítom az őrző védőt a kutyáimnak. Rengeteget foglalkozom velük, játszunk, tanítom, képzem, sétáltatom őket...Hatalmas telken vannak, egész nap szabadon. Engem is szeretnek mint gazdájukat. Soha nem volt még olyan kutyám, ami miatt rossz gazdának érezhettem volna magam. Te se beszéld be magadnak...
2011. máj. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

én sem a kutyus miatt érzem rossz gazdinak magam,ő semmiről nem tehet,talán inkább magamat hibáztatom a lánc miatt...vagy nem tudom :/

köszi az eddigi válaszokat :)

2011. máj. 1. 14:07
 8/27 anonim ***** válasza:

Szia! A szökés megoldására tudok nagyon jó módszereket!

az egyik :Hogy megtanítod neki hogy nem szabad kimennie átlépnie egy bizonyos "határvonalat".(bár ehhez az kell hogy halgasson rád a kutya) itt van hogy kell megtanítani (1.20-tól): http://www.youtube.com/watch?v=DpJhq3lwjwQ&playnext=1&list=P..


vagy a második kicsit radikálisabb megoldás: lehet kapni ilyen Nejlon kinézetű szőnyegfélét amit leterítesz a kerítés elé és a kutya ha rálép kellemetlen neki.(nem fáj, de kellemetlen)így egy idő után megtanulja hogy nem jó dolog a kerítéshez túl közel menni :) láttam egy videót, Cesar Millan (dog whisperes) pont ezt alkalmazta benne és tényleg használ!Próbáltam megkeresni a videot, youtube-on de sajnos nem találtam:/

2011. máj. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Jobb dolga van nálad a kutyádnak,mint sok udvarra kicsapott kutyának,a fene nagy szabadságával.Ha amúgy is csak te törődsz vele,és ezt megszokta,akkor úgyis csak rád vár egész nap,láncon vagy annélkül,akkor kezd élni mikor látja,hogy megjöttél.
2011. máj. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

köszönöm a tippeket,de 4 éves kutyusnak nem késő már ezeket megtanítani?

lényegében nem is tanítottam semmire :/ sétánál mindig tart egy bizonyos távolságot,furcsálltam is,de soha nem kellett tanítanom neki,hogy maradjon a közelemben.ha hívom és mondom neki,hogy egy kicsit maradjon mellettem,általában párszor szólok neki és leül mellém,majd ha azt mondom neki,hogy mehetsz,vagy hogy menjünk,már indul is...lehet,hogy a napi séták közben megtanulta,vagy ne tudom,de semmire sem tanítottam :)

de ha akarnám sem lenne egyszerű,mer a legközelebbi kutyaiskola is kb. 50 km-re van tőlünk :/

2011. máj. 1. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!