Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1éves német juhászom nem akar...

1éves német juhászom nem akar labdázni, de a többi kutyák között őrzi. Mit csináljak, hogy labdázzon? Van valami bevált trükkötök?

Figyelt kérdés
Gondoltam arra is, hogy kajával bekenem vagy elrejtem benne.
2011. máj. 1. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam mondani. Ha a labda nem tetszik neki, csinálhatod azt (néhány fillérből kijön), hogy egy fél literes flakont több helyen kilyukasztasz. Teszel bele köveket (hogy zörögjön) és jutalomfalatot, aminek jó erős illata van. Majd meglátod, hogy a zörgés fel fogja hívni rá a kutyus figyelmét, az illata meg pláne. :) Esetleg evég előtt csináld ezt, amikor éhes. Már a jutalomfalatért is játszani fog vele, ha kajával nem motiválható.
2011. máj. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem éhenkrórász alig eszik, de van pár dolog amit imád (pl. tojás, sonka) ezekkel próbálom meg. Sípolós labda sem érdekli!
2011. máj. 1. 16:20
 3/9 anonim ***** válasza:

A labdázásra megkedvelésére megteheted, hogy kutyát kikötöd, te pedig előtte dobálod magadnak a labdát. Gurítgatod előtte, de ne tudja elkapni.Minden más alkalommal nincs labda. Ha másik kutyával vagytok, annak is a gazdája játszon az ő kutyájával, a tied csak nézze.

Amikor már látod, hogy mozdulna a gurított labdáért, egyszer engedd, hogy elérje.Ha utána kiköpi, ellopod és elteszed. Ha tartaná, kis idő múlva ereszteted és elrakod.

A fokozatosságot érdemes betartani.

2011. máj. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez most nem kutyabarátként fog tűnni, de bevált nálunk.

A kutyám nagyon válogatós volt, nem ette meg a tápot max kézből, de azt is úgy kellett begyömöszölni a szájába (pedig jó minőségű tápot kapott). Bevezettem nála, ha nem ette meg negyed órán belül az ennivalóját, én nem könyörögtem neki, mert nem ülhetek minden reggel és este mellette, hogy egye meg, elvettem. Este vagy reggel megkapta. Ha akkor sem ette meg, újra elvettem előle. Így legközelebb nem kellett noszogatni az evésre. Azóta nem válogatós.

2011. máj. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is ezt csinálom az etetésnél! Most a labdázásra vok kiváncsi!
2011. máj. 1. 17:40
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nálam a tojás vállt be, 1tojást ráütök a kajájára és mindjárt megeszi!
2011. máj. 1. 17:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Zsákmány ösztönt kell felébreszteni. A zsákmány jellemzője, hogy a földön mozog, és sosem a kutya felé, hanem mindig előle el. Ha vergődik, akkor furán mozog.


Tényleg úgy a legjobb, hogy te nagyon lelkesen labdázgatsz a földön, de őt nem engeded oda, hiába érdeklődik. Kikötni ehhez nem kell, a gazdának legyen annyi tekintélye, hogy nem engedi oda a kutyát. Ha nagyon érdeklődik, akkor egy-egy rövidebb időre add neki, ha megfogja, játszik vele, akkor örülj, de mindig még akkor vedd is el, amikor még lelkes, ne várd meg, hogy elveszítse az érdelődését.

2011. máj. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Zsákmány szerző ösztön van benne, mert kinyírta a tyúkokat! XD
2011. máj. 1. 17:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Van kutya, aki nem szeret kemény dolgokhoz hozzányúlni, tehát még az megpróbálhatod, hogy mondjuk belehúzod a labdát egy zokniba, vagy plüssel kezded és utána vezeted rá a labdázásra.
2011. máj. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!