Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám így viselkedik, mit...

A kutyám így viselkedik, mit szűrtök le belőle, ki a falkavezér?

Figyelt kérdés

Idegen helyen póráz nélkül is a nyomomban jár, nem kalandozik el, egy pisszentésre is már a lábamnál van, ismert helyen póráz nélkül már már túl bátor, utána kell menni vagy könyörögni hogy jöjjön, rövid pórázzal szépen jön, flexivel húz.


Ágyra nem jöhet fel, de van amikor megpróbálja, ha lelököm, akkor beletörődik, akkor jöhet fel, amikor én teszem fel, de ettől függetlenül általába bepróbálkozik.


Kajáláskor amikor mi eszünk van hogy kunyizik, de max annyit csinál hogy feltámaszkodik a lábunkra és szaglászik, de ha arrébblökjük feladja vagy csak leül és néz. Amikor neki viszem a kaját akkor ugrál fel de nem ránk hanem előttünk úgy hogy nem ér közbe hozzánk. Táljára nem morog.


Gyakran akar szájbanyalni amiről úgy tudom a kölyökkutyák kajakunyizós viselkedése, de persze nem engedjük neki, nagy bánatára.


Amikor valamiért hangos vagy inkább erőteljes szóval leszídom akkor a fejét félrefordítja mintha ott sem lenne és nagyon megbánóan fest összességében.


Ha idegen jön nagyon ugat, ha mi akkor nem.

Szuka.


2011. máj. 1. 16:22
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Meg ha meg akarom simogatni általába hanyatt vágja magát.
2011. máj. 1. 16:23
 2/16 anonim ***** válasza:
Egyértelmű . Te
2011. máj. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozik felülkerekedni, de úgy tűnik, te vagy feljebb. Például idegen helyen sokkal fölötte vagy. Ismerős helyen meg kevésbé. Szóval feszegeti a határokat, de összességében úgy tűnik, jól csinálod a dolgod.
2011. máj. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is. Kicsit próbálkozik, de majd kis idő múlva rájön, hogy felesleges, mert nem tud rávenni semmire sem, csak felesleges energia pazarlás. :) (Ügyes vagy, minden gazdinak így kellene tennie! :))
2011. máj. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez segíthet eldönteni:

[link]

2011. máj. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, az enyém is ilyeneket csinál, és én sem tudom eldönteni, hogy mi van.

A szájonnyalás amúgy az falkatagok alsóbbrendűségének kifejezése a vezér felé. Szóval tulajdonképpen ez is jó jel.

2011. máj. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Egy kiegyensúlyozott kutya jellemzői:

-aktív - szo-szo, de inkább igen mint nem

-játékos - igen

-általános parancsokra és jelekre reagálni képes - képes csak nem mindig akar

-lelkesen részt vesz a falka-család tevékenységeiben - igen

-időnként óvatos - igen

-ugatással jelzi az idegeneket - hajjaj

-kedveli más kutyák és emberek társaságát - csak a kutyákét

-kíváncsi - az

-laza és vidám - változó

-éber - igen

-felfedező - az

-türelmes és tud várakozni - hát nem kifejezetten szeret már már remegve vár néha

-jól reagál az ételre - az tuti

-szívesen veszi a simogatást - csak a gazdiktól


Labilitásból eredő viselkedési problémák:

-hiperaktív - van amikor de Jack Russel, szal értitek.

-felugrál mindenkire - nem

-szófogadatlan, hívásra nem reagál - hát van amikor

-elszalad - ha kergetjük mert túl bátor lett

-túlzottan félénk, félelemből harap vagy bepisil, megijed emberektől, állatoktól vagy tárgyaktól - néha megijed ettől attól

-megszállottan ugat - nem jellemző ha arra érti hogy egész estét atugatja mert este mukkja sincs csak ha jön valaki

-antiszociális, nem kedveli sem a kutyákat, sem az embereket - csak az embereket nem szereti, mmint az idegeneket

-agresszív vagy ragadozó - egyáltalán nem.

-túlzottan területvédő - nem tudom mi a túlzott de ugat ha jönnek

-kisajátítja a játékokat, az ételt vagy a bútorokat - nem

-egy tárgy vagy tevékenység megszállottja (pl. kényszeres labdajáték, rágcsálás, rombolás, farokkergetés, hágó mozdulatok stb.) - egyáltalán nem

-elhúzódik az érintéstől- idegenekétől


Van ilyen is olyan is :-)

2011. máj. 1. 16:54
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket :-)
2011. máj. 1. 16:55
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor van mit csiszolni rajta, de legalább tudod, hogy jó úton jársz! :)
2011. máj. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Előző vok. Nekem egyik kutyám ilyen a másik pedig olyan. Szerintem ez attól lehet,hogy a nagy kutyám már 7 éves, megszokta ezt a rendet, tehát Ő kiegyensúlyozott kutya. A másik pedig (egy éves múlt) még nem teljesen tudja hova tenni a dolgot, ha fegyelmezés van, akkor mindig a nagy "szoknyája alá bújik". Tehát kerüli a fegyelmezős helyzeteket, de alakul a dolog. :)
2011. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!