Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a gond vele? Hogy...

Habibi kérdése:

Mi lehet a gond vele? Hogy gyógyítsam meg? Rossz gazdája vagyok?

Figyelt kérdés

a kutyusomnak a szeméből folyik valami, ami aztán rászárad a szőrére és úgy néz ki, mintha sírna. De nem sírhat, mert mindig van vele foglalkozva, és mindig nagyon boldog. Ha megfürdetem és óvatosan "letörlöm a könnyeit", utána két órára megint ugyanúgy néz ki, mintha sírna.Mit tegyek?

előre is köszönöm


2011. máj. 1. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak a szeme sz@r te ...
2011. máj. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutyád van?
2011. máj. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Valószínű azért könnyezik, vagy azért csipás a szeme, mert esetleg begyulladhatott. Kamillás teával mosd ki neki, attól elmúlik. Ha nagyon begyullad és be is dagad, akkor Irgamid kenőcs a megoldás. :)
2011. máj. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem sír xD

Csak könnyezik? Milyen fajta?

Törölgesd kamillával vagy bórvízzel a szemét!

2011. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Milyen fajta? Nekem máltaim, tesómnak bolognese-e van, rájuk jellemző, hogy megfogja a könny a szemük alatt. Borvízzel tisztítsd.
2011. máj. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rossz neki a szeme!Az én kutyámnak is ilyen a szeme és kamillás teával (óvatosan persze)törölgettem neki és elmúlt neki.Minden évben előjön neki és mindig megcsinálom a kamillás kúrát neki!Bevált.:)
2011. máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
jaj, köszi :) akkor borogassam a szemecskéit? egyébként keverék. Ha ráadnám a régi szemüvegemet , az segítene rajta? (egyszer ráadtam és olyan okosnak nézett ki benne és illik is a fejére, csak ne rázza meg a fejét, akkor ott marad a helyén)
2011. máj. 1. 20:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a kamillát nem ajánlom.

Töröld át neki Bórvízzel.

2011. máj. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A kamillát felejtsétek el, mert kiszárítja a szemet! Az ország egyik legnevesebb kutyaszemésze operálta a kutyánk szemeit, ő tanácsolta ezt! Kamillatea helyett körömvirágteával kell a kutya szemeit mosni!!!
2011. máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ott a pont az előttem szólónál. Kamillát max 1-2 napig szabad, ha nem jön tőle helyre, akkor irány az orvos. Sok kutyánál át kell mosni a könnycsatornát, azt meg otthon nem oldod meg.

Nálunk ha beindul a könnyezés, akkor a sima szemtisztító folyadék is helyre teszi, mert az fertőtleníti.

2011. máj. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!