Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyek kölyökkutyát?

Hogyan vegyek kölyökkutyát?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni, hogyan szokás megvenni a kiskutyát? Az odáig oké, hogy megtalálni a megfelelő tenyésztőt, megbeszélni vele mindent.. Viszont ugye sok kennélnél még meg sem születtek a picik, elő lehet(elő kell?) jegyezni őket. Gondolom az előjegyzésnél előleget kell fizetni.


De hogyan fizessek előleget úgy, hogy még meg sem születtek a kölykök, nem is tudom, hogy a születendő alomban benne lesz az ÉN kiskutyám! Milesz ha megszületnek, és egyik picivel se lesz meg a "szerelem" első látásra??

Kérlek segítsetek nekem, adjatok tanácsot, mit beszéljek/mit beszélhetek meg a tenyésztővel, hogyan szokás ezt az egész kiskutya vásárlást lebonyolítani.


Köszönöm!


2011. máj. 1. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Először menj el hozzá (jelentkezz be előre), nézdd meg a kutyáit, a kutyák helyét (tiszta-e stb.), a kutyák hogy viszonyulnak a gazdihoz, ez sokat elárul, majd kérdezz rá, hogy működik ez a dolog. Általában kedvesen elmondják, hogy náluk ez hogy működik, még az is lehet, hogy nem jut neked a következő alomból, annyi előjegyzése van. Előleget szerintem a kiskutya kiválasztásánál kell adni (kb. 5-8 hetesen), mikor aláírjátok a szerződést, addig kapcsolatban maradtok (e-.mail, telefon, személyes) hogy megvolt-e az ellés, minden oké-e, pár hetesen meglátogatod, ismerkedsz velük. Nyugodtan nézz meg több kennelt, több kutyust is! Kimehetsz nagyobb kiállításra is, ott odaléphetsz, s megkérdezheted tőlük.
2011. máj. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előjegyzés, csak az adataid feljegyzése, hogy mit szeretnél (kant vagy szukát, milyen kívánságaid vannak, hobbi célra, kiállításra kell-e a kutyus, baj-e, ha színhibás mondjuk), ilyesmi. Ekkor még nem fizetsz, még az sem tutti, hogy minden kutyi épségben megmarad.

Számíts rá, hogy ő is kérdezni fog téged, hova, milyen körülmények közé kerül a kutyus, volt-e vagy van-e már kutyád, egyéb állatod, milyen a kerítésed, hol lesz a kicsi helye, sokat lesz-e egyedül napközben... ilyesmik. Természetesen ez csak felelős tenyésztőknél van így!

2011. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tyler913 ***** válasza:
Elojegyzes eseten is van,ahol fizetni kell egy megadott osszeget eloleg cimen (kb. 20 guriga),amit a tenyeszto visszaad,ha nem szuletik pl. olyan nemu kutya,amit Te lefoglaltal.Emellett,ha mar megszulettek a kiskutyak,es Neked esetleg nem tetszik egyik sem (bar ez szamomra furcsa azert),akkor meg termeszetesen kitancolhatsz a dologbol,de nem tudom,hogy az eloleget ilyenkor visszaadjak-e.
2011. máj. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!