Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom leszoktatni az...

Nem tudom leszoktatni az ürülékevésről, miért? Ez örökké így marad?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos kölyökkutyám. Már három hónapos korában (mikor hozzám került) az ürülékevés volt az egyetlen és elsőszámú gond nála.


A probléma összetett, a kutya jelenleg nem szobatiszta és az ürülékevés miatt nem tudunk haladni a szobatisztasággal.


Úgy kezdődött, hogy ha a lakásban bekakilt és meg akarta enni, esetleg már a szájába is vette, hangosan csapkodtam, csattogtam...stb valami váratlan nagy zajt csaptam és akkor eldobta, vagy megállt a növésben és nem ette meg a kakit.


De a helyzet nem változott semmit, hiába csináltuk ezt meg naponta 2-szer, 3-szor, ugyanúgy megvan benne mindíg a hajlam és ugyanúgy meg akarja enni a kakit. Úgyhogy elkezdtem azt csinálni, hogy mikor bekakilt a lakásban, akkor letettem a földre valami kaját és amiatt a kakit is mindíg otthagyta. Ez így rendben ment egy darabig.


Aztán rájötem, hogy már 5-6 hónapos a kutrya, mostmár ideje lenne a szobatisztaságra szoktatást befjezni véglegesen. Csak az volt a gond, hogy ha szobatisztaságra akarom szoktatni, akkor csak a kertben jutalmazhatom a kakit, így viszont, ha a házban bekakil, akkor nem terelhetem el a figyelmét kajával, mert akor azt hiszi, hogy a bentkakilás is meg van jutalmazva. De ha megakrja enni a kakit a lakásban és a csattogásra, dudálásra, zajra nem reagál és ugyanúgy megeszi, jutalmazni meg nem szabad a szobatisztaságra szoktatás miatt, akkor mit lehet még tenni?


Jah, mert az kifelejtettem, hogy időközben elkezdte figyelmen kívül hagyni a zajcsapásom a kakievésnél, sőtt csak még gyorsabban és még görcsösebben kezdi el megenni a kakit.


Le tudom erről szoktatni valaha?


2011. máj. 2. 11:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Mit eszik? Ha rossz minőségű a táp, nem tudja feldolgozni a szervezete és megeszi a kakit, mert úgy érzi van benne még hasznosítható tápanyag.

Egyébként én rögtön elhívnám, ahogy befejezte a kakit, és ültetném, fektetném stb. Erre lehet jutalmazni és el is tereli a figyelmét.

2011. máj. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Állítólag azért esznek kakit, mert rossz a minôségû kajájuk semmi értékes tápanyagot nem tartalmaz és egyszerûen éhesek maradnak (legalábbis a "póráz két végén" címû mûsorban Victoria ezt állította és annál a kutyánál tényleg elég volt másféle kutyakajára váltani, hogy abbahagyja az ürülékevést)
2011. máj. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Prémiumtápot adok neki reggelire, este pedig főtt húst (nem nagy szám, mert nagyon kicsi a kutya). A tápból kipróbáltuk a Select Gold-ot, most pedig Eukanuba-t eszik már 2-3 hónapja.


Jó ötlet lenne ez a behívás dolog, de mikor a kakiról van szó, süket és vak a kutya, nem vesz rólam tudomást, hiába hívom, futok el, vagy csapok óriási zajt, ezektől csak egyre görcsösebben és gyorsabban eszi a kakit, így magamtól veszem el a lehetőséget, hogy időbe odaugorjak és elvegyem tőle a kakit.


Egyébként nagyon engedelmes kutya, kivéve ebben a kaki ügyben. :(

2011. máj. 2. 11:39
 4/23 anonim ***** válasza:

Ejnye, az hogy a széklete mellé ételt tettél, súlyos hiba! Ezzel tulajdonképpen "megdicsérted", hogy a szobába kakilt, mert az étel az jó dolog, tehát jutalom. Szóval te is jól látod, hogy ez nem mehet így örökké.

A kutyák akkor hajlamosak megenni a saját ürüléküket, ha tápanyag szegény élelmet kapnak. Pl. csak szárazeledelt. A szárazeledelben nagyon kevés tápanyag van, így a kutya ösztönösen megeszi az ürülékét, hogy az még egyszer megemésztődjön, és még több tápanyag szívódjon fel a szervezetébe.

Tehát: adj neki változatos élelmet, kölökkutya tápot, főtt, csont nélküli csirkehúst, főtt zöldségekkel.

Azt is helytelenítem, hogy a kutya a lakásban végzi a dolgát. A kutya ürüléke tele van veszélyes kórokozókkal, ezért jobb ezt a tevékenységet az erkélyre, vagy a kertbe szoktatni. Az erkélyen is lehetőség szerint alomba.

5-6 hónaposan egyébként még nem vagytok elkésve, nem mindegyik kutya válik szobatisztává ilyen idősen.


Amit tanácsolhatok, ha nem az étele összetételével van gond: tudom, azt írtad, hogy a zajra már nem reagál. Próbálj meg egy dudát beszerezni, és ha közeledik a kakájához, sípolj vele. Ha megijed, határozottan mondd azt: nem!, és szedd föl az ürülékét, és tüntesd el. Jó, ha a padlót hipós vízzel felmosod, ahová odakakilt, hogy lehetőség szerint ne érezze a szagot.

Még egy megoldás lehet a rendszeres séta, és a rászoktatás, hogy a parkban végezze el a dolgát (amit aztán szintén vegyél fel egy zacsival, és dobd ki a szemetesbe.) Ha rendszeresen adsz neki enni, rendszeres lesz a széklete, és így nem fogja a házba csinálni, mert egyszerűen nem kell majd neki "nyomizni".

Elég összetett a gondod, remélem, tudtam segíteni.

2011. máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Szia!


az én kutyám 5 hónapos és pont ugyanez a gond. ő is jó tápot kap.néha a többi kutyáét is meg akarja enni...

több magyarázat is van rá, de a legnagyobb részben v kinövik vgy igy maradnak.én még kb csak 1 embertől hallottam h már nem csinálja a kutya, de ott is kinőtte, nem kinevelni sikerült. van olyan doki aki azt mndja h táp probléma, van aki azt mondja ha mondod h de hát prémiumot kap, hgy a többi kutya székletén érzi a kaját, mert ők mondjuk silány tápot kapnak, vagy nevelési hiba meg ezaz. de a lényeg h senki sem tudja:S.

énis csapkdok, de már az enyémet sem érdekli. ha elhivom az sem...

2011. máj. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
A macskák eléggé utálják a vizet. Nem próbáljátok meg vízzel lefröcskölni? Hátha a kutyák sem csípik. Vesztek egy jó erős vízipisztolyt, és telibe.
2011. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szerintem próbáljatok más tápot is.

És ha nem működik semmi, akkor ordíts úgy rá, hogy összepisilje magát. De fontos az időzítés. Tehát odakakil, te magadhoz hívod, és ha nem megy, hanem hajol le a kupachoz, ráordítasz (vagy rádudálsz, összecsapsz két lábostetőt, cintányért, lefröcskölöd vízzel, hozzávágsz két kövekkel teli palackot stb). Ha máshogy nem megy, meg kell ezt is próbálni. Utána ha nem ette meg, odahívod magadhoz és hatalmas dícséret.

2011. máj. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ha csak a saját kakit eszi, akkor próbáljátok ki ezt: [link]


Amit még szoktak javasolni, hogy tegyél a kajájába ananászt, attól nem kívánatos szaga lesz a kakinak, és nem fogja megenni.


Szoktad büntetni a benti kakáért? Az is lehet ok, hogy el akarja tüntetni a nyomokat, hogy ne kapjon büntetést.

2011. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy vitaminhiánya van, mert Prémiumtápot kap, este pedig csirkefarhátat zöldséggel, néha marhamájat. (pont ahogy az egyik válaszoló írta).


Szerintem az a gond, hogy a tenyésztő hagyta, hogy a kiskutyák egésznap ürüléket egyenek. Tudom, mert voltam náluk, és a kiskutyák amint elvégezték a dolgukat, rögtön elkezdték enni a kakit, ahogy azt az anyjuktól tanulták.


Bent a lakásban már soha nem adok neki kaját a kakiért cserébe.


De egyébként pont az a baj, hogy már annyira görcsösen csinálja, van mikor még ki se esik a seg*géből a kaki, de görcsösen forgolódik és egyből eszi, az idegeimre megy. Most is egy perce magára hagytam, arra megyek vissza, hogy kétpofára zabálja a sza*rt. Tiszta ideg vagyok.


Ananásszal nem merem etetni, mert felmerült a cukorbetegség, mint lehetséges betegség, és míg nincs tisztázva, nem akarok neki gyümölcsöt adni. Arról nem is beszélve, hogy olyan kicsi a kutya, hogy egy falat ananász és már jól is lakott, de az sem lenne épp megfelelő étrend, ha kap naponta két falat ananászt...


A dudát még nem próbáltam, de van nekem egyébként, úgyhogy majd kipróbálom azt is. De nagyon el vagyok keseredve, mert nem tudok rá felügyelni non-stop, de ha meg akár egy perce is egyedül hagyom rögtön bekakil és meg is eszi, még akkor is mikor ég óránként sétáltattam. És mikor ottvagyok hiába tudom megakadályozni, hogy megegye, vagy hogy bekakiljon a lakásba, mikor nem vagyok itthon ugyanúgy csinálja. :(

2011. máj. 2. 13:24
 10/23 A kérdező kommentje:
Az a tabletta jónak tűnik, lehet, hogy kipróbálom.
2011. máj. 2. 13:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!