Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ostoba kutya? Lehet vele...

Ostoba kutya? Lehet vele valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Szomszédunkban egy vonyító kutya él. Ha nincsenek otthon a gazdái, akkor megállás nélkül vonyít. Kezdem nagyon unni, mert még szellőztetni sem tudunk, mivel pont az ablakunk alatt vonyít, és baromira hangos.

A szomszédokkal már többen beszéltek a környéken élők, mert szó szerint elviselhetetlen a kutya, de őket ez nem igazán érdekli, mert ha itthon vannak nem vonyít, tehát nem is igazán tudják, miről beszélnek a szomszédaik...

Ekkor arra gondoltam, hogy megpróbálom én megnevelni, így kerítésen keresztül. Ha vonyít mindig rászólok (ekkor abba is hagyja, és elvonul). Ha pedig kedves, csendben van, akkor megvakargatom a fejét, viszek neki kekszet. De kb. 2 perc és újra vonyít. Valahogy nem veszi a lapot, hogy ne vonyítson. Egyfolytában újra kezdi és kész (ja és úgy vonyít, hogy majd beledöglik, rossz nézni). Csak akkor nem ugat, ha ott vagyunk, lát minket. Amúgy egyből rákezd.

Mit tehetnék? Hogy legyek számára érthetőbb? (nehéz így kerítésen keresztül)

Amúgy szeretem a kutyákat, és a saját kutyáimat mindig meg tudtam nevelni, de valahogy ezzel a kutyával nem bírok. Soha nem fogja megérteni?

Kb. 1 éves beagle kutya (tudom amúgy is vonyítós kutyafajta, de ez nagyon-nagyon...)


2011. máj. 2. 11:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát más kutyáját kerítésen keresztül marha nehéz megnevelni, nem hiszem, hogy sokat tudsz tenni...
2011. máj. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A kutya nem ostoba, hanem valószínű szeparációs szorongása van, amit te kerítésen keresztül nem fogsz tudni megoldani.

Esetleg vedd fel egy telefonnal videóként, és mutasd meg a szomszédodnak, mit csinál a kutyája, amíg nincsenek itthon.

2011. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az a kutya túl sokat van egyedül... Egy beagle nagyon igényli a társaságot. Soha nem értettem, ha nincs elég idő foglalkozni a kutyával, akkor minek tartják??? Nem a kutya tehet róla, hogy a gazdái nem törődnek vele és egyedül érzi magát. Ha nincs más lehetőség, akkor a szomszédnak be kell szereznie még egy kutyát, hogy ne unatkozzon a másik. Mondjuk nem ez lenne a normális megoldás...
2011. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a szomszéd a hülye, nem értem miért kellett neki egy ilyen kutya.

Csak hát borzasztóan elegem van belőle, még ha nem is a kutya tehet róla.

Annyira sok hülye ember van. Szerencsétlen kutya meg itt szenved, nagy örömömre.

2011. máj. 2. 11:59
 5/16 anonim ***** válasza:
Szegny blöki :( Jó ötletnek tartom, hogy vedd fel videóra, mit művel a kutya, míg nincsenek itthon. Csinálj hangfelvételt a házban is, hogy mennyire hallatszik be. Mutasd meg a gazdinak más szomszédokkal karöltve, és nyomatékosítsátok, hogy vagy elviszi jobb helyre, vagy megneveli.
2011. máj. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy zavar, de te sok mindent nem tehetsz. Az a baj, hogy ha elkezded pátyolgatni a kutyát, akkor téged fog hiányolni, és akkor meg azért fog sírni, mert téged nem lát. Ha eteted, meg simogatod, azzal csak rosszabb lesz. Én is voltam ilyen helyzetbe. A szomszéddal kell komolyan elbeszélgetni, és ne csak te egyedül menj, hanem többen, akiket még zavar rajtad kívül szegény kutya. Amúgy a kutya nem buta, szimplán szeretethiánya van. Csak ő nem tud szólni, hogy: "Hé te, foglalkozzatok már velem is egy kicsit". Ő így jelzi, hogy baj van és rosszul érzi magát!
2011. máj. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tényleg felveszem őt kamerával.

Hátha...bár ha törődő gazdák lennének, akkor nem lenne ennyit egyedül a kutyájuk. De meglátjuk.

Köszi a válaszokat.

2011. máj. 2. 12:41
 8/16 anonim ***** válasza:
Így van, vedd fel kamerára, hogy szenved a kutyájuk az egyedülléttől. És ha ez sem hatja meg, akkor kell összefogni a többi szomszéddal és kicsit helyben hagyni őt. Persze szóban. És ne haragudj a blökire, nem ő tehet róla. Majd írd meg légyszi mi volt. Amúgy nekem is beagle-m van, és hidd el, hogy nem hisztis kutya, ha megfelelő törődést kap. Minden kutya szenved a nemtörődömségtől, van amelyik vonyít, van amelyik megvadul. Olyat is láttam már, amelyik bánatában nem evett. Szóval itt a legkevésbé hibás a kutya. Tudom, hogy idegesítő, ahogy sír, de olyankor gondolj bele, hogy mit érezhet.
2011. máj. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Valószínű,hogy szeparációs szorongása van a kutyának.Sajnálom szegény kutyát,és persze titekat is,hogy ezt kell hallgatni.
2011. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, én is sajnálom a kutyát.

Csak a végén én is megzakkanok tőle.

Megpróbálom felvenni őt videóra, aztán meglátjuk mi lesz.

Köszi nektek is a választ!

2011. máj. 2. 13:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!