Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A támadó kutya egyértelműen...

A támadó kutya egyértelműen gyilkolni akar vagy "csak" erődemonstrál?

Figyelt kérdés
Sajnos az összes eddig látott kutyásműsor, legyen Stillwell vagy Cesar Millan, az összes tudomány egy pillanat alatt oszlott füstté ma reggel. Két spániellel sétáltam az utcán, pórázon voltak. Egy kapu előtt megláttunk egy argentín dog kant, aki (kb 20-25 méterről) stírelni kezdte a kutyáimat. Én az összes olyan magabiztos energiát és oldalraforduló testbeszédet alkalmaztam, ami Cesar Millan műsoraiban el szokott hangozni. De az a kutya rárontott a spánielekre. A személyvédő sziréna sem hatotta meg, amit előkaptam. Óriási kavarodás lett, én maximálisan védtem a kutyákat, de az a dög nem adta fel. Az volt a mázli, hogy a gazdája észrevette, (azért is szabadult ki a kutya, mert állt ki a kapun) és kocsival odahajtott és leszedte rólunk a kutyáját. Tehát jól kijöttünk az ügyből, sőt korrekt volt a srác, nem hárította a felelősséget. Engem etológiailag érdekel a dolog. Ha nem lép közbe a fickó, akkor mi lett volna? Ez ölési szándék? Mert nagyon durva volt, amit művelt. Végülis csak az én kezemről és a térdemről ment le a bőr, mert elestem a kavarodásban, a kutyáknak nem lett bajuk.
2011. máj. 2. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármi is volt a terve a támadással, normális kutya ilyet nem csinál. És a gazdája nem szólhatna egy szót sem, ha önvédelemből megölted volna.
2011. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Sajnos az argentin dognál elég erős a zsákmány szerző ösztön, ami ha nincs másképp kielégítve, akkor simán elképzelhető, hogy zsákmányra kapcsolt mikor meglátta a két kiskutyát. Láttam már hasonlót, de szerencsére sulin, ahol kezelve is lett a helyén a dolog.


Ha nem dominancia harc, vagy területvédelem, hanem zsákmány a motiváció, akkor abból komoly baj lehet, mert akkor bizony ölni készül.

Ilyenkor az egyetlen esély, hogy még mielőtt közelérne rákapcsolsz te is a támadásra, csak azzal meg magadat sodrod veszélybe.

2011. máj. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ez egyrészt függhet a fajtától,másrészt a kutya tartásától, személyiségétől is.

Ha pl. egy amúgy békés kutyát sokáig tartanak láncon, vagy alapból nem jól szocializálódik, el van hanyagolva, nagyon agresszívvé válhat.

Azt is számításba kell venni, hogy minden kutya más személyiség...

az én tapasztalataim, ha érdekel:

A menhelyi magyaragár-németjuhász keverékemet soha nem kellett nevelnem, a menhelyről sokkos állapotban hoztam el, türelemmel és sok szeretettel mostanra egészséges, engedelmes kutya, teljesen megbízik bennem, póráz nélkül biciklivel sétáltatom gond nélkül.

Pocak, egy másik keverék szintén 2 hónaposan került hozzám, a Déli pályaudvarnál hagyta valaki.

Egész más tészta, pedig ugyanúgy bántam vele, mint Manóval. Vele kicsit keményebbnek kell lennem, már tudom.

A harmadik egy Középázsiai juhász kölyök, Rasid. na ő például kifejezetten harci kutya lesz, nagyon keményen kell nevelni, mert ha ez a kutya kiszabadul, (volt már ilyenem)

egy gyilkológép lesz, nincs ami megállítsa, Türkmenisztánban medvék és tigrisek ellen tartották, és nem csak a kertet, az egész környéket a saját területének tekinti.


amúgy Cesar Millant én is bírom, de a műsorban is elhangzik, hogy az életben ne alkalmazzuk szakember nélkül az ott látottakat...

Az én kutyáimnak is estek már neki az utcán kóborkutyák, gondolkodás nélkül védtem meg őket, ahogy te is - ezt pedig nem szabadna... de hiába győztek volna le a kutyák, érezhették rajtam, hogy nem viccelek, már a közeledésem is olyan volt, ordítottam és rohantam feléjük, rúgtam őket ahol értem, kézzel téptem le őket az enyéimről, nem is értem, hogy.

De érdekes, van a közelünkben egy óriási fekete kan kutya, mindig szabadon hever a ház előtt, és kicsit féltem tőle, mindig megmorgott. Aztán hogy érezze, barát vagyok, kedvesen beszéltem hozzá. utána sosem morgott meg. egyszer nagyon jó kedvem volt, megérezhette, és csaholva jött hozzám, körbefutkosott, hízelgett...azóta már együtt sétáltatom az enyéimmel.

szóval azért lehet valami ebben a kisugárzásban...:)

2011. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Dehogynem csinálnak ilyet a kutyák. Mióta élek kutyáink vannak (min 2, max 3). És ők is sokat "marakodnak" de csak játékból, de ha idegen kutya közeledik a területük felé akkor Isten oltalmazza azt a kutyát. Természetes hogy védik a területeket. Ha nem lettél volna ott akkor a spánielek elszaladtak volna és ennyibe el lett volna intézve.
2011. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Na én pont azt csináltam, ahogy a második is írta, hogy én is átmentem támadásba. Érdekes is volt, mert végig úgy éreztem, hogy én nem kellek neki, csak a két kutya és hozzám nem is nyúlt, holott tiszta erővel egyszer-kétszer jól pofánvertem és le is nyomtam a nyakánál a földre, csak sajnos kiszabadult. De azt éreznie kellett, hogy én nem félek tőle. Nem vagyok egy túlzottan nagydarab, de férfi vagyok és abszolút nem egy ijedős nyámnyila.
2011. máj. 2. 12:39
 6/13 A kérdező kommentje:
Sőt, aztán megtudtam, hogy ő is kan, ráadásul a vele egy udvaron élő szuka épp tüzel és el van zárva. Mondta a gazdája viszont, hogy ki fogja ivartalaníttatni.
2011. máj. 2. 12:41
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyszer az én két kutyámat is így rendezte le egy nagy kutya.Az én két kutyám bichon˙(akkor még ráadásul kölykök voltak),az meg egy nagy felnőtt sharpei volt.Úgyanígy kirohant a kapun,és rögtön nekiugrott a két kölyköm torkának.Az én lélekjelenlétemen múlt,hogy nem harapta ketté a torkukat.Na erről ennyit.Azóta az egyik kutyám tök agresszív a nagy kutyákkal,pedig azelőtt minden méretű kutyát imádott.
2011. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ahány kutya, annyi szándék.

Az Cesar Millan sem tagadta soha, hogy van az un. "vörös zóna", amikor már keveset lehet tenni. A másik kutya ebbe került, ki tudja miért.

Meglehet, volt olyan verekedésben része, hogy hiába adta meg magát, a másik kutya tovább marta. Meglehet, sosem volt megfelelő képzésben része, ezer és egy oka lehet.

Vannak kutyák, akik csak pár pillanatig marakodnak és aztán szétrebbennek. Vannak, akik addig harcolnak, amíg szét nem választják őket.

Az ok is számtalan lehet.

Általában a kapu közelében a kutya területvédelmi ösztönének enged. A mi kutyáink is kapun kilépve néhány pillanatig sokkal agresszívebbek, mint egyébként. Még ismerős kutyákkal is.


Az hogy jól kijöttetek a dologból azt jelzi, hogy a támadó kutya nem egy vadállat, mert az argentin dognak néhány másodperc is elég lett volna, ha gyilkolni akar.

De feltehetőleg területvédelmi ösztönről lehetett szó, ami nem volt megfelelően kordában tartva.

2011. máj. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Soha ne akard más kutyáját nevelni mert ez lesz belőle. Millan szakértő (bár nem vagyok oda érte) és a gazda engedélyével neveli a kutyákat. Máskor inkább menj másfelé ha még van időd.
2011. máj. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Már miért akartam volna nevelni, kedves utolsó????

Honnan vetted?

Én az agresszív kutya leszerelését kíséreltem meg azzal, hogy nem helyezkedtem szembe vele, oldalamat mutattam, és határozottan rászóltam. Önvédelemből, nem nevelésből.


Légyszíves olvasd át mégegyszer a kérdést és a kommenteket!

2011. máj. 2. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!