Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék? Nagyon sajnálom...

Mit tehetnék? Nagyon sajnálom szegényt!

Figyelt kérdés

Előre bocsi a regényért, de ez rettenet!!


Az a helyzet, hogy az egyik szomszédunknak van két kutyája, egy kis palotapincsi, és egy husky. A pincsit kb 2 éve vették, de a husky már nagyon régóta ott van, és amióta az eszemet tudom be van zárva a kennelbe. Életében kb 3x volt sétálni, azt is az oltás miatt. Megvagyok róla győződve, hogy oltást az utóbbi 4 évben nem kapott! Nagyon barátságos, de soha nincsen kiengedve, enni és inni legalább kap.. de semmi törődés. Egy időben átmentem hozzájuk, hogy megsimogassam, de azt is csak a rácson keresztül, de az a kutya SZERETETRE ÉHES! Ott sírt amikor elmentem. A legdurvább az, hogy (a szomszéd 9 éves gyerekei mondták) alig várják, hogy meghaljon, hogy a kennel helyére garázst építsenek. Szánalmas!! Olyan rossz a kutyust így látni, megszakad a szívem, hogy sokkal jobb életet is élhetne!! De csak a kis pincsivel törődnek igazán.. gyomrozzák, meg istenítik.. Úgy érzem, tennem kell valamit. Névtelenül bejelenthetném az állatvédőknek? Segítsetek! Előre is köszi a válaszokat :)


2011. máj. 2. 14:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Keress a Huskynak új gazdit, ha megakarnak tőle szabadulni, csak odaadják másnak.

Állatvédőknek lehet szólni, egy próbát megér.

2011. máj. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Pont ez az!! Hogy nem adják.. mert elijeszti a betörőket! ISTEN BARMA!! Ha kennelben van...

Viszont azt sem szeretném, hogy rosszabb helyre kerüljön, pl: gyepmester..

Nem fiatal kutyus, van vagy 6-8 éves, nem hiszem, hogy sokaknak kellene :S Nem tudom, de tényleg rettenetes!! Segítenem kell, de nemtudok honnan elindulni!

2011. máj. 2. 14:48
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozz a fajtamentőknél: [link]

Én is voltam hasonló helyzetben, de én elhoztam a kutyát az előző gazdáitól. Hát én majdnem elsírtam magam azon, hogy alig várják, hogy meghaljhon. ATYAÚRISTEN. Gondolom aztán majd könyörögnek egy új kutyáért....

2011. máj. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Gondold el, hogy én nap mint nap látom, majd megpusztul az unalomtól, rá se hederítenek, de a házat őrzi... azigen :S

Köszi a linket ezen megpróbálkozom, de azért írjatok még, egyébként Hajdú-bihar megye!..

2011. máj. 2. 14:50
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, amit leírtál , Magyarországon nem ütközik törvénybe.Senki nem tud tenni semmit a szeretelenség ellen.

Csak egy halvány lehetőség van: ha te el tudod kérni a kutyát, és magad tartod tovább.

2011. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
De!! A kutyára csak rákel nézni! Ha nem is kell akkora feneket keríteni neki, de legalább másik szerető otthont találok neki!! :S
2011. máj. 2. 14:56
 7/23 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de szerintem neked is jól jönne, meg nekem is, ha valaki megtudná adni az elérhetőségét a magyar tetkós állatmentőknek. Ők biztos segítenek, és nem hagyják annyiban a dolgot.

Egyébként, én meg tudok egy németjuhászról, akinek a lánca még fél méter hosszú sincs,

2011. máj. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
a másiknak meg akkora kennelje van, hogy gyakorlatilag csak állni tud benne, meg megfordulni, és ez így megy hosszú évek óta.
2011. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Eleve névtelenül szeretném majd ezt az egészet bejelenteni! Még keresgetek, és érdeklődöm, hogy ilyenkor mi a legjobb döntés!
2011. máj. 2. 14:58
 10/23 A kérdező kommentje:

EZ BORZALMAS :"(

Neki csak annyi, hogy.. benne van ugyee a háza, ami gondolom a mérete, de lehet, hogy kisebb, kijön, megfordulni megtud, meg kicsit hátra menni, de ennyi, higgyétek el akkor sem megfelelő ez a gondozás.. Vágyik kifelé, udvaron nemvolt még, utcán 3x!

2011. máj. 2. 15:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!