Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi hasznuk van a tenyésztő...

Mennyi hasznuk van a tenyésztőnek a kiskutyákból? Szaporítóknak mennyi?

Figyelt kérdés
Ne értsétek félre, eszem ágában nincs se tenyészteni se szaporítani (állatom sem lehet az allergia miatt) csak olvasom sorra ezeket a kérdéseket és nem értem mi ebben a jó. Annyi haszon lenne benne, hogy megéri erre fordítani azt a rengeteg időt?
2011. máj. 3. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos. A tenyésztés csak nagyon kevés esetben kifizetődő. Jobb szeretem inkább úgy mondani, hogy a tenyésztés egy nagyon drága luxusHOBBI.

A szaporítás már kifizetődő lehet. Hogy miért? Mert ő nem oltatja be a kicsiket, nem ad nekik normális, minőségi ételeket, sok esetben még nem is ápolja, tisztogatja őket. Tehát költsége igazából nincs, míg a tenyésztőnek van.

2011. máj. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szaporító a haszonért csinálja,a tenyésztő pedig jó értelemben vett "megszállottságból". Persze a tenyésztők között is van egy-két kutyaütő,de őket nem a pénz motiválja,hanem inkább az eredmények amiket elérnek.
2011. máj. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztők többnyire, a fajta szeretete miatt csinálják, nem feltétlen a gazdagodás a cél...ezek többsége pénzes, csak másod állásban,vagy hobbiként űzi. A szaporító pedig, csak a pénzre hajt, nem oltat, nem vizsgáltatja a kutyáit van e örökletes betegségük, nem figyel a megfelelő tenyészpárokra..stb Kutyák futószalagon, elven dolgozik. Minél több kölyök szülessen ez a lényeg nekik.
2011. máj. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
pl.: a tenyésztőnél születik 5 kutyus. mindet beoltatja, törzskönyvezi, majd igyekszik eladni, de a kennel és a különböző díjak, melyeket be kell fizetni, nagyon nagyon sok pénz. a szaporító pedig oltatlanul, 6 hetes korukban eladja feléért a kutyákat, és old meg magad alapon működik. nem tudjuk a családfát, betegségeket, veszélyes játék, reménykedni azért lehet, hogy a pénzünkért valóban tacskót kapunk és nem rottweilert, ha szaporítótól veszel, mindenképpen nézd meg a szülőket!!!! remélhetőleg nem a neten fog mutatni egy linket.
2011. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 panettone ***** válasza:
100%

Megéri...a szaporítónak, ugyanis az ő költségei megegyeznek egy átlag kutyatartó költségeivel hoszen etet mondjuk 2-3-4-5 akárhány kutyát és a szuklái almonként minimum "visszahozzák " a tartásuk költségeit...

Azt hogy mennyit keresnek vele sztem itt nem fogod megtudni, de könnyen utánna számolhatsz csak nyiss meg egy oldalt az expresszen keress egy elég gyomorforgató hirdetést google-zz rá atelefonszámra és saccold meg hány kutyája született mennyiért sikerült elani őket ...elég változó lesz az eredmény.

A tenyésztők úgy néz ki mintha többet keresnének hiszen ritkán van alom de drágák a kiskutyák,,,csakhogy ezek mögött van munka és rengeteg költség ( a szuka is vélhetően többe került, mire abba a korba lép hogy születik tőle alom már kiállításokon, esetleg munka , képesség vadász vizsgán bizonyított. Túl van a tenyészszemlén és a kötelező orvosi vizsgálatokon +szűréseken, tenyésztők csak akkor fedeznek a saját kanjukkal ha eredményes megfelelő a vérvonal a szukára egyébként sokszor utaznak s fizetek nem keveset a fedeztetésért. De ha saját kannak fedeznek akkor is ugyanaz érvénye rá mint a szukára amiket írtam.

Az alomról is többnyire másképpen gondoskodnak, mire a kicsik akkorák hogy elmehtsz megnézni őket addigra rengeteg időt és pénzt fordítottak rájuk.

Nem véletlen hogy egy tenyésztőnél nem kérdés hogy a kutyának minden felmenője ott a tkv-ön, hogy a kiskutya chip nélkül el em hagyhatja a kennelt hogy hívhatod bármikor hogy később segítenek bátorítanak ha szeretnél a kutyáddal kiállítani, sportolni, dolgozni segíteni fognak az indulásban.

Egy tenyésztő nem a pillanatnyi haszonért dolgozik, a nevét a tudását a tapasztalatait adja a kiskutyával míg a szaporító adja a kiskutyát és boldogulj ahogy tudsz...semmire nincs garancia az elégedett veveő jó reklám az elégedetlen pedig próbálja meg bizonyítani hogy az oltás chip tkv nélküli kutyát ott vette, azt is le tagadja hogy látott életében valaha is.

2011. máj. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a szaporítóknak mennyit hoz, de biztosan jó buli, mert az utcánk végében szaporodnak a bulldogok, a bullmasztiffok meg még ki tudja mik, nem látni be a kerítésen. A gazdájuk meg mercedes mikrobusszal jár és elcsodálkozott, hogy nekem csak egy autóm van, az is egy 15 éves opel.

Nálam a legutóbbi alomnál elmesélem mibe került.

Anyukájuk 2. és egyben utolsó alma, tegnap ivartalanították.

Most nem számolom a kiállításokat és az anyjuk vételárát Belgiumból, csak az alom költségeit:

Fedeztetés előtt orvosi vizsgálat 2x10.000 Ft.+ az utazás az orvoshoz, aki ezt megbízhatóan csinálja. + ismételt szűrés 10.000

Fedeztetés 600 euro + az utazás Prágába és vissza még kb. 30 ezer forint (olcsó volt, mert vonattal ment a fiam). 250 ezernél tartunk

6 kiskutya született. kutyánként legalább 2 oltás, törzskönyv (beleértve az export pedigreeket is), chipezés ismét 100 ezer forint. Megettek 2 zsák kölyöktápot, és az anyjuk is azt kapott, meg a szomszédból hoztam a kecsketejet neki. Féreghajtás, kullancsriasztó, nyakörv, póráz, tányér, játék, ami jár velük: még 60 ezer. Idáig 410 ezer.

Most, hogy kiszámoltam, igen jól jártam, mert 2 kölyköt külföldre vittek a gazdik kiállítási kutyának, fejenként 700 euroért, ez 364 ezer bevétel, egy kutyát eladtam itthon kiállításinak és egyet hobby célra 190 ezerért. Ja, és nem számoltam a + 78 ezer forintos villanyszámlát, mert október-novemberben folyamatosan 2 hősugárzóval melegítettünk a normál fűtés mellé, nehogy megfázzanak a kicsik. Egyet természetesen megtartottam, egy kiskutyát pedig ajándékba adtam valakinek, akinek már van az előző alomból egy kutyusa és nagyon szeretett volna mellé egy barátnőt, de nem volt rá pénzük most. Így összeségében 2 havi munkával kerestem 66000 Ft-ot, amibe természetesen nem számoltam bele a mama tartási költségeit az eltelt 7 évben és a még hátralévő legalább ugyanennyiben. De jól jártam, mert lett egy gyönyörű kiskutyám.

2011. máj. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!