Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megy a kutyám hasa. Mit tegyek?

Csilla Julianna kérdése:

Megy a kutyám hasa. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
6 hónapos kutyám mostanában füvet evett elég sokszor. Ma nagyon hasmenése lett. Adhatok neki széntablettát?
2011. máj. 3. 14:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Igen.

De valószínűleg nem a fűtől lett hasmenéses a füvet akkor eszik a kutyák ha a gyomrukat elrontották és olyankor kihányják.

(ez csak az én kutyáimmal szokott így lenni...)

2011. máj. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

füvet azért eszik mert ég a gyomra.

azt nem tudom,miért megy a hasa-ezt sokminden okozhatja.

lehet valami olyat evett ami meghajtotta,de az is lehet,hogy kint nyalt fel valamit.

Figyelgesd,hogy ki ne száradjon.

illetve nem ártana egy orvossal megnézetni!!

2011. máj. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
tudom hogy ez nem csak a válasz de jó ha tudod (lehet hogy ez előtt is tudtad...)
2011. máj. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
oké. köszi a válaszokat. No de széntablettát (Bolus adstringens) adhatok neki?????
2011. máj. 3. 15:09
 5/18 anonim ***** válasza:

Inkább ne, az csak megfogja, és ha valami vírus vagy baci okoza, akkor azt szervezeten belül tartja, aminek nincs sok értelme.


Néhány napos rizs+répa diéta, és ha attól nem javul, akkor orvos.

2011. máj. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2011. máj. 3. 15:24
 7/18 anonim ***** válasza:
Hagy rá, nem kell túlreagálni minden apróságot. Ha megy a hasa, majd elmúlik, ha mégsem, akkor doki. Nem kell neki semmit adni, ahogy az előző mondta pl vírusnál csak jól megszivatod vele.
2011. máj. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Odaírtam hogy igen de tényleg jobb ha kijön belőle és ha nem javul télleg jobb a doki...
2011. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
igaz köszi
2011. máj. 3. 15:53
 10/18 Ninna ♥ ***** válasza:
Van elég tapasztalatom a vastagbél-gyulladásban, szóval igen, ahogy valamelyik válaszoló írta, 2-3 napig rizs+csirkehusi diéta, és ha nem javul, akkor doki. Ha a széklete híg, és hurutos, akkor azonnal doki, mert tuti, hogy bélgyulladása van. Ez a kedvén nem látszik meg, csak belül van valami gond, nem nagy baj. Pár napos probiotikumos és gyógyszeres kezeléssel helyrehozható a dolog.
2011. máj. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!