Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az agarak tényleg buták,...

Az agarak tényleg buták, nehezen taníthatóak és makacsak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
szerintem ha elég öreg lesz és visszavágod a kajaadagot és bevezeted a klikkerezést és a jutalomfalatot akkor mindenre rálehet venni egy kutyát.
2011. máj. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ez ostobaság csak nehezebben motiválhatók és problémásabb lehet a behívás, de nagyon okos kutyák
2011. máj. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Nem igaz! Az agarak abszolút nem buták. Sőt! Bár tény, hogy kissé makacsak és függetlenek, de sok türelemmel taníthatóak. De ez kutyafajtánként eltérő, melyik fajtát milyen könnyen lehet kiképezni. Én már láttam olyan agarat is, amelyik agilytizett. Nekünk két magyar agarunk is van. Mindkettő nagyon okos. Szeretnek az ember közelében lenni, macskatermészetűek. Ha rendszeresen foglalkoznak az agárral elég szeretettel, türelemmel, akkor fantasztikus társak, emberszeretőek. ( De igaz ez bármelyik kutyára).
2011. máj. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

egyáltalán nem tanítható nehezen, megint más kérdés, hogy az engedelmesség nem az ő műfajuk, lassabb a reakcióideje, mint egy munkakutyáé - mikor arról van szó, hogy ÜL, például. de meg lehet neki tanítani, ahogy a behívást is, meg még ezer más dolgot.


az meg, hogy buta, az relatív. én nem nevezném túl eszesnek a miénket - főleg, hogy mellette más jellegű munkakutyákat tartunk, akiket viszont az eszükért szeretek -, de taníthatóság szempontjából egyáltalán nem egy elveszett gyermek.

2011. máj. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A makacs és kissé nehezebben tanítható áll rájuk, de nem a butaság az oka, hanem a makacssághoz adódó intelligencia.... Okosak ők, de nincs meg bennük az a mindenáron megfelelni vágyás, mint mondjuk egy német juciban. Ezért tartják sokan butának őket.
2011. máj. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nagyon könnyen tanítható és okos, de makacs. Először elgondolkodik,hogy meg akarja-e csinálni amit kérsz,és csak utána teszi meg.Lassan,nehogy úgy tünjön mintha szót fogadna. De tudja mikor mondassz komolyan valamit
2011. máj. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
100%
Szívesen bemutatom az agaraimat, mennyire buták és nehezen taníthatók. Nagyjából csak egyszer kell szólnom és bármit megcsinálnak.
2011. máj. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 doggy11 ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom ki mondta ezt neked,hogy az agarak buták sbt.

az tény hogy olykor hajtja a vérük mivel vadászkutyák,de következetes neveléssel szuper társa lesz az embernek!

nem való akárkinek ez a fajta,hiszen nagy a mozgásigénye.

ideges és erőszakos embernek nem való!!!!!

teljesen ráhangolódnak a gazdára,így megérzik ha elégedetlen vele az ember.

nagyon kis érzékeny lelke van,éreztetni kell vele hogy Ő is fontos.:)

2011. máj. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, hogy buták!! Bár az biztos hogy makacsak, de NEM BUTÁK.
2011. máj. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én vissza is tudom hívni, az se jelent gondot. Nem buták egyáltalán, az tény, hogy makacsak és csak azt csinálnak meg és akkor amikor kedvük tartja, de, ha van nálad valami finom jutifali, bármit megtesz! Pont az a jó agarakban, hogy külön egyéniségek és nem olyanok, mint a robotok és nem állandóan azt figyelik, hogy mit szeretne a gazdi. Dehát valakinek ez tetszik, valakinek meg nem.
2011. máj. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!