Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ellést követően 3 hónappal...

Az ellést követően 3 hónappal előfordulhat, hogy a szuka ismét tüzeljen? Én nagyon gyorsnak tartanám, a szukán a vérzést még nem látom, de a kan folyamatosan szaglászik és próbálkozna.

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A legrövidebb ciklus 3 hónap, a szülési utáni tisztulási folyamat kb 4-6 hét... A tüzelés első napjának a vérzés megjelenésének első napját tekintjük.

A kan érdeklődhet -mert igencsak "érdeklődő típus", azaz minden szukára rámászna

- vagy valamilyen patogén folyása lehet a szukának (ez is izgathatja a kanokat)

Figyeld a szukát, első gyanús jelre (levertség,hüvelyi folyás (nem vér) vagy bármi más) keresd fel az állatorvost.

2011. máj. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Tenyésztő vagy, nem? Akkor ezt simán tudnod kéne, hiszen előírás. Vagy csak most kicsit kihagy a memória?
2011. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mesúgom neked, hogy nem az elléstől kell számítani, hogy mikor fog tüzelni legközelebb....

Vidd el egy dokihoz, és ivartalanítsd, mielött újra befedezik!!!

2011. máj. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen az előző tüzeléstől kéne számolni.

ha a kan érez valamit az baj is lehet,nem tüzelés.

Vidd ivartalanítani,de legalább zárd el a kantól,nem elletünk egy kutyát kétszer egy évben.

2011. máj. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nem az ellést követő időszakot számoljuk,hanem az előző tüzeléstől kezdve átlagosan 6-7 hónap
2011. máj. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Akiteki ***** válasza:
60%
Bármi hasonló problémát megold a szike.
2011. máj. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mivel a kérdést 200 karakterben kell megírni, nincs lehetőség kisregényben kifejteni az írásomat. Igen, tudom, hogy az ellést megelőzően 63 nappal volt a párzás náluk és előtte hetekig tartott a tüzelés folyamata a kutyámnál... Ezzel nagyon tisztában vagyok. Azt is tudom, hogy 1 évben többször is tüzelhet a kutya (akár 2-3 alkalommal), de mivel ez volt az első ellés nála (illetve nálunk is, mert Ő az első szukám), ezért meglepett, hogy a szervezete az ellést követően (hiszen 3 hete hagyta abba a szoptatást) máris esetleg a következő tüzelésre készül. Azt gondoltam, hogy tavaszra már nem akar tüzelésbe kezdeni, max. őszre-télre történik meg ismét a tüzelése.

De rájöttem, hogy itt az a divat, hogy egyből lebunkózzák az embert...

Nem akarom ivartalanítani, eszembe sem jut. Max. elzárom néhány hétre egymástól a két kutyát, hogy legyen ideje a szukának pihenni.

2011. máj. 5. 07:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Figyu!

Minden szuka kétszer tüzel egy évben.

De miért akarsz még kölyköket gyártani? Nincs elég a sintér telepen? Arra nem gondolsz, hogy a kölykök nagy része felnőtt korában már nem kell senkinek? Miért jó, ha az utcán végzi egy autó alatt, vagy egy ha lapáttal agyon verik mert nem kell????? :-O

2011. máj. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem bunkózunk le,csak elmondjuk,hogy felelőtlen hobbiszaporító vagy.
2011. máj. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Írtam én valahol, hogy be akarnám most is fedeztetni a kutyát? Én csak rákérdeztem (mivel ez volt a szukám első ellése), hogy előfordulhat-e, hogy ennyire gyorsan jelentkezzen nála ismét a tüzelés? Úgy gondoltam, hogy mivel alig néhány hete hagyta abba a szoptatást, most őszig-télig biztosan nem fog a szervezete a tüzeléssel foglalkozni, mert regenerálódnia kell...

Egyébként azóta sem láttam nála semmi jelét a tüzelésnek, sőt a kan is abbahagyta a korábbi szaglászását, tehát valószínű vaklárma volt, én csak kíváncsiságból rákérdeztem...

Nem gondoltam, hogy itt mindenki szaporítózni, felelőtlenezni és bunkózni fog velem, mert feltettem egy kérdést... Abban néhány mondatos leírásban is benne van, hogy "én nagyon gyorsan tartanám", tehát nem azt írtam, hogy most azonnal ismét be akarom fedeztetni, hanem pont az ellenkezőjét jelenti, hogy meglepett, hogy máris jelentkezhet nála a tüzelés (ami úgy tűnik, hogy vaklárma volt) , hiszen alig jutottunk túl az ellésen és a kölykök felnevelésén, nem tervem kiszipolyozni a kutyáimat.


Ez volt életem első alomja, valóban nem vagyok egy gyakorlott tenyésztő, de gondolom ez nem jelenti, hogy egyből le kell szaporítózni... A kutyáim minőségiek, sztenderdnek megfelelőek, rendszeresen járunk kiállításokra, ahol többszörös győztesek a kutyusok...

Ha ilyennek ismeritek a "szaporítókat", akkor hát legyen, nevezzetek szaporítónak.

Azt, hogy nem akarom szikéztetni, azt talán megérti az, akinek van egy 5x-ös CAC győztes, 2x HPJ-s szukája, aminek 1000 Euro az értéke...

2011. máj. 6. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!