Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy engedjük el? Vagy visszah...

Hogy engedjük el? Vagy visszahozzuk?

Figyelt kérdés
Volt egy 8 hós si-cunk,de a lányom nem hordta le sétálni és az egész lakást össze pisilte és kakkilta.De az ürülékét ha nem vettük észre gyorsan visszaette,aztán meg hányt.(Egyébként van már kutyánk azt én hordom le így már nem tudtam még a kicsit is).Tegnap elvittük egy jó baráthoz kertes házba,jól érezt ott magát.De ha a gyerekem rágondol rögtön zokog tegnap egész nap sírt miközbee a cuccait pakoltuk össze.Most is sír még de tudja hogy ez volt a kutyusnak jó.Mit csináljunk?Segítsek!
2011. máj. 4. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tegyetek úgy mintha felelősséget éreznétek iránta: hagyjátok ott ahol FOGLALKOZNAK VELE!!!


Milyen hozzáállás az h "jah van még egy kutyánk, de a másikkal már nem foglalkozom....még akkor sem ha látom, h rosszul érzi magát, stresszel a kicsi".

Komolyan, milyen szülő vagy te? A felelősséget te sem tanultad meg és ahogy látom átadni sem tudod.

A lányod meg majd jobb esetben megtanulja h a tetteinek következményei vannak és h egy kutya érző lény, akit nem csak addig kell akarni, amíg cuki, hanem akkor is amikor már kicsit nyűgösebb a vele való foglalkozás. Rosszabb esetben csak az esik le neki, h ha egy kutya már nyűg akkor túl kell rajta adni.


Hihetetlen milyen emberek vannak.....

2011. máj. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nem egészen értem,ha egy kutyával lemész,akkor miért nem vitted a másikat is?
2011. máj. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hány éves a gyermek? Mert ha még kicsi akkor számolhattál volna vele, hogy magadnak veszed ezt a kutyát is.
2011. máj. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

2 kutyát nem tudsz egyszerre sétáltatni?

A gyerekeddel nem tudod megbeszélni, hogy sétáltasson?

A kutyát nem tudod szobatisztaságra nevelni?

Nem tudsz felelősen kutyát tartani? És gyereket nevelni?


Ezek a te problémáid, oldd meg őket, ne itt kérj segítséget!

2011. máj. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Asd el magad, minek vallaltatok be? egy kutyara van ido de a masikra nem? A gyereked helyeben en is zokognek hogy ilyen csaladom van.
2011. máj. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha bevállaltatok mégegy kutyát,szerintem tudnotok kellett volna ,hogy mivel jár!Nekem két kutyám van.Mivel válaltam őket,felelőségel tartozom irántuk.Mindkettővel egyformán foglalkozom.Ha esik..ha fúj...ha fagy,mindig megsétáltatom napi 3szor,4szer mindkettőt.

Ha a gyerek még kicsi kár volt neki kutyát vennetek.Vagy ha már nagyobbacska,akkor meg már meg kell értenie,hogy az állatáért felelősségel tartozik!!!!

Szerintem vigyétek el a kertesházba.Ott jobb lesz neki.

2011. máj. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Úristen, de utálom az ilyeneket, nem visszahozni kell a kutyust, ha nem két nagy seggbe rúgást adni a gyerkőcnek. Addig persze nem foglalkozott vele, amíg ott volt rá a lehetőség, akkor nem sírt, amikor szerencsétlen kutya vágyott volna egy kis tőrődésre, vagy egy kellemes sétára? Hadd sírjon, majd abbahagyja, és remélhetőleg tanul az esetből. Egyébként szerintem nem a kutya után sír, csak nem neki lett igaza, és ez bántja az igazságérzetét.
2011. máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem a gyerek a hibas, hanem a szulo
2011. máj. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 hell-ikon ***** válasza:

Én megértem, hogy neked, mint szülőnek lelkiismeret furdalásod van, mert sír a gyerek a kutya miatt (egyébként mennyi idős, szabad tudni?). De hagyjátok ott, ahova vittétek, pont a már meglévő tapasztalatok miatt. Ott jól érzi magát, nálatok meg nyilvánvalóan nem.

Ha fontos számotokra a kutya is, ne legyetek önzők és vegyétek vissza csak azért mert sír a gyerek. Majd ha nagyobb és felelősségteljesebb lesz, akkor majd engedjetek neki saját kutyát.


Ha most visszaviszitek a régit, iszonyat nagy törést szenvedhet el lelkileg. Nyilván nem ok nélkül zabálta fel a saját ürülékét a hátatok mögött, tuti volt ennek valami lelki oka is (esetleges szidás v. fenyítésből fakadó "bizonyíték" eltüntetésre tippelek a kutya részéről)

2011. máj. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
a gyerek 10 éves
2011. máj. 4. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!