Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi vagy Komondor?

Kaukázusi vagy Komondor?

Figyelt kérdés
Melyik kutya lenne a legjobb házőrző?
2011. máj. 4. 09:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Komodor
2011. máj. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kaukázusi. A nővéremnek is az van.:D imádom :D
2011. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindkettő megvesztegethetetlen,komoly házőrző...Én komondort választanék.
2011. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
házőrzésre mindkettő kiváló, de vannak más szempontok is a kutyavásárlásnál, a helyedben ennél mélyebben is utánanéznék :)
2011. máj. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 mevikk ***** válasza:
100%
Komondor nekem kettő is van és nagyon hűségesek plusz király házörzők
2011. máj. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 jesse44 válasza:

nekem mamának van Kaukázusija és baromi jó házőrző

én a Kaukázusit ajánlóm

2011. máj. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
mind a kettő tökéletesen megfelel a célra, de a kau temperamentumosabb. őt könnyebb felb*szni. pont ezért is olyan meggyőző. de abban biztos lehetsz hogy ha egy komondort ugatni hallasz, akkor baj van. ő nem fog megugatni minden járókelőt, ha jól van nevelve. nem fog a kapuban őrjöngeni, de ha baj van, elhiheted, hogy meg tudja oldani a helyzetet.
2011. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Komondor. Megfontoltabb jellem, nem túlzottan ugatós, csak ha arra szükség van, viszont kiváló házőrző. Családcentrikus.

A kau gyorsan bepöccen, túlzottan vad, ha arra van szükség sokkal nehezebb megállj-t parancsolni neki, mint a komondornak.

2011. jún. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

szia!



Komondorokat ismerek, nagyon változékony, melyik milyen hamis. Rokonaim juhtenyésztők, legalább 5 komondorjuk van. Ezekből csak 1 igazán hamis, egy kan. De ő annyira, hogy hiába van nappal megkötve, ha nincs nálam mobiltelefon, le se mehetek a juhokhoz egyedül. (azért van megkötve nappal, mert hihetetlen hamis. Idősebb rokon nevelte féléves koráig, már őt sem ismeri meg) Amúgy sem mehetek le egyedül mondjuk, mert a többi el van engedve.

Amelyek el vannak engedve, azok a gazda felügyeletével simogathatóak.

De próbálnék csengetés nélkül bemenni!


Nem tudom, hogy a kaukázusiknál van e ilyen megkülönböztetés, hogy melyik mennyire hamis. Amelyiket ismertem, az nagyon hamis volt mind, az biztos.


viszont, olyat, hogy a gazdája ellen forduljon,m ezért el is kelljen altatni, kaukázusit hallottam kettőt is az ismeretségi körömből, komondort még soha!

2011. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mind a kettő jóházőrző viszont a vásárlásnál más szempontokat is igénybe kell venni.Nekem a komondor szimpibb egy kicsit.De mind a kettő aranyos a családom jobban szereti a kaukáusit,sőt éber,figyelmes,tanítható,okos kutya.De nem bírja ha hatalmaskodnak felette.
2011. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!