Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeparációs szorongás. Ki...

Szeparációs szorongás. Ki lehet nevelni egy kutyából?

Figyelt kérdés

Egyik szomszéd kutyája eszeveszettül vonyít, ha nincsenek otthon a gazdái. Meg sem áll az ugatással, csak max. ha alszik egy kicsit. Utál egyedül lenni, ami érthető, viszont már kezd sok lenni. Ja, és zártkertjük van (belső telek - nincs utcafront, tehát a kutya tuti unatkozik is).

Mikor beszéltünk a gazdáival, akkor annyit mondtak, hogy nagyon jó kutya, mert nem is ugat. Na igen...ha itthon vannak akkor naná hogy nem ugat. De ha nincsenek, akkor meg egyfolytában! S nem is akárhogy, rossz nézni szerencsétlen kutyát olyankor, látszik, hogy szenved.


Ha esetleg elvinnék kutyaiskolába, akkor ezt ki lehet nevelni belőle? Hogy ne féljen, amikor egyedül van?


2011. máj. 4. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:

A szeparációs szorongásnak általában két oka lehet, a gyakoribb a nem megfelelő rangsor: [link]

[link]


A másik, és ez a sokkal-de sokkal ritkább, hogy a kutya önállótlan, túl erősen kötődik, nem tud egyedül megoldani problémákat.

Ilyenkor van az, hogy egyébként semmi nem utal rangsorproblémára, a kutya tökéletesen behívható, bármiről letiltható, mindenben szót fogad a gazdájának.

Ilyenkor az önállóságon kell dolgozni.


Mindkét esetben megoldás, ha a gazda kap segítséget a kutyaiskolában a helyes neveléshez.

2011. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki lehet. Csak az a baj, hogy nem fogják elvinni:( Bár kívánom, hogy ne legyen úgy, mert tudom, milyen idegesítő, ugyanakkor sajnálni való lehet.
2011. máj. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ki lehet nevelni belőle, de nem egyszerű és nagyon hosszú folyamat.

A kutyasuli lehet segítség, de nem hinném, hogy neki az engedelmességgel lenne baja, de ott lehet megtalálni a szakembereket, akik tudnak tanácsot adni arra, hogyan kezeljék ezt a helyzetet.

Viszont, ha ők vakok, illetve süketek a problémára, akkor te sem sokat tehetsz.

2011. máj. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nehéz helyzetben vagyok, de a gazdái nem tűnnek nagyon hülyének, így azért megpróbálok beszélni velük. Ez nem állapot, mert mi sem tudunk pihenni a kutyától, és hát a kutyusnak is nagyon rossz lehet.

Nem nagyon értem amúgy, miért kellett nekik ez a kutya, hiszen sokszor nincsenek vele. Ő meg így tök egyedül van. Szóval értem a kutya viselkedését, csak kezdek tőle begolyózni.

Szóval próba szerencse, hátha elviszik kutyasuliba...

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

2011. máj. 4. 10:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én szomszédaim kutyája is folyamatosan sír, ha nincsenek otthon, bepisil, ömlik a szájából a nyál, szélsőségesen durva szorongása van. Engem nem zavar, nálam is van kutya, kettő is, meg én ágyudörgésben is tudnék aludni, csak a kutyát sajnálom.

Több generációs értelmiségi család, a fiuk minisztériumi dolgozó, jogász.

Adtam nekik egy Fennel könyvet ajándékba, és többször hangsúlyoztam, hogy kutyasulis oktatónak tanulok, segítek szívesen megoldani ezt, mert borzasztó lehet szegény kutyának.


Könyvet megköszönték, soha egy kérdés nem jött. A kutya eőtt álló nap ott van háromféle kaja, persze nem eszik semmit, zörögnek a csontjai. Képtelenek segíteni rajta, pedig az eszük meg a szeretetük is meglehetne hozzá, de valamiért mégsem. Annyit bírtak mondan, hogy ők nem akarnak már egy ennyi idős kutyát "idomítással" stresszelni. Na erre már nem tudtam mit mondani.

2011. máj. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, sokan elfelejtik, hogy felelősséggel tartoznak a kutya iránt. A kutyát pedig hiába lehet megnevelni, ha a gazdáit nem...
2011. máj. 4. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!