Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit szoktatok csinálni?

Ilyenkor mit szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés

ma már másodjára kötnek belém mert szerintük a kutya a harap.


1. eset:megyünk a kutyasétáltató réten.1 70 év körüli öreg teker 50-el meg két kisgyerekkel.A kisgyerek leesik a bicikliről,megálnak.odarohan a kutyám és elkezdni szimatolni és nyalogatni a gyereket.

erre az öreg:-megfogja a kutyámat és ott tartja magánál mert harap a kutya.

-na bmeg erre rohadtúl alergiás vok.mondom neki takarodjon inen a kutya sétáltató helyről és ne fogja meg a kutyámat mert kap 1 medvepuszit.

-és még öregnek áll fejjeb:-de a kutyád közveszélyes.

-maga is az emberiségre mondom.


2.eset:ugyanott sétálunk 2 öreg ott sétál megint(2 nő :D)

odamegy és szaglászik a kutyám és már megint azt mondják h harap.akk kapják be.


2011. máj. 4. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű, ne engedd meg a kutyádnak, hogy odamenjen szimatolni. Az emberek nem szeretik az idegen kutyákat, mert nem tudhatják, hogy 'harapós'-e és ezért folyton hisztiznek, ha odamegy hozzájuk egy kutya.

Én sosem engedem, hogy mást szaglásszon a kutyám, egyáltalán nem is szeretem, ha idegenekhez odamegy, mert herótom van a sipákolástól, és az sem lenne szerencsés, ha valami idegbajos állatgyűlölő bántaná őt. Ha kérdezik, h meg lehet-e simogatni mondom persze, de nem hagyom hogy ő odamenjen máshoz.

2011. máj. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán miért engeded a kutyád oda máshoz? Attól, hogy kutyasétáltató, még nehogy neked álljon feljebb, amikor valaki megijed a kutyusodtól...
2011. máj. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egy kutya sem menne oda senkihez öldöklési szándékból indok nélkül. Igenis JOGA van az embernek a kijelölt helyen elengedni a kutyáját, ha már máshol nem lehet. A másik, hogy a veszélyes kutyán látni lehet, a testtartásából, a füle állásából és a farka tartásából. Bár az nem látja, aki nem tudja, hogy mire figyeljen. Ilyenkor pedig csak simán hívd vissza a kutyád, a hülyéket meg sz*rd le! Jó kutyasétáltatást! :)
2011. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. Ha jön valaki, pláne olyan aki feltűnést kelt, mert mondjuk sikítozó gyerek, száguldó bringás/görkoris, akkor azonnal magam mellé ültetem a kutyát, vagy ha nincs túl közel az illetőhöz, akkor kiadom az állj, fekszik parancsot.

És a többi sétáltató kutyás társamra is nagyon haragszom, ha szó nélkül hagyják, hogy idegeneket szaglásszon a kutyájuk.

az ilyenek miatt minősítik az egész kutyás társadalmat.


Nekem még sosem szóltak be, pedig elég kemény kinézetű kutyám van, ráadásul kettő. Max annyit szoktam mondani, hogy milyen jól nevelt, vagy a gyereküknek tenni egy megjegyzést, hogy "te mikor fogsz így szót fogadni?"

2011. máj. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:
Érdekes, nekem még sosem volt ilyen gondom mikor pórázon sétáltak a kutyáim. Lehet hogy itt lehet a kulcs.
2011. máj. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez egy hivatalosan kijelölt, bekerített kutyafuttató, vagy csak azért "kutyasétáltató rét" mert te úgy hívod?

ha nem hivatalos, akkor teljesen jogos, hogy a kutyádne menjen odamásokhoz. én is figyelnék egy idegen kutyára, ha az üvöltő gyerekemhez jön, mert nem tudhatom hogyan reagál. Ha a kedve gazda nem hívja be, bizony meg is fogom.

tehát ha nem hivatalos kutyafuttató,akkor ne engedd a kutyádmásokhoz.

Ha hivatalos,akkor nem tudom mit keresnek ott biciklisták.

2011. máj. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, te olyan primitív és közönséges és tiszteletlen vagy, hogy te nem érdemelsz semmilyen választ.
2011. máj. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

utolsónak.

ne velem foglalkozz hanem saját magaddal.

ha neked is rossz napod van és mondjuk ideges vagy és akkor kiteszel 1 kérdést majd én is odafogom írni h faragatlan választ nem megérdemelő tiszteletlen furkó ovodás stb...


utolsó válasz annyit ért mint a pohár felvétele(semmit)

2011. máj. 4. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!