Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e egy berni pásztorból...

Lehet-e egy berni pásztorból házőrzőt nevelni?

Figyelt kérdés

Közepes vagy nagyobb testű kutyát szeretnénk venni (családi ház nagy kerttel). Az elvárásaink: legyen könnyen tanítható, okos, jó házőrző. A kuvasz és a hovawart mellett a berni pásztor volt nálunk az abszolút befutó. Mígnem a gyik.hu-ra tévedtem (a legtöbb kutyás oldalon az 'Alkalmazásai' szekció alatt a vakvezetést, házőrzést jelölik meg, így nem voltak ezzel kapcsolatban kétejeim) :)


A válaszok alapján 1) nem nagyon alkalmas 2) nem alkalmas

3) abszolút nem alkalmas házőrzésre.

4) terápiákra jár mert fél az emberektől

5) más fajtát keres berni mellé házőrzés céljából

6) divatkutya lett, ez az ösztön genetikailag egyre gyengébb nála(az alakjáért tenyésztik)


És hogy mit értek házőrzésen?

Természetesen a jelzést, és adott esetben, hogyha már az idegen az udvaron van, akkor ne engedje tovább(régebben volt egy boxerünk is, amelynél a házőrzésbe simán belefér a harapás is, de ezt egy berninél nem várom el).


Nyilván azt majd csak a gyakorlat mutatja meg, hogy ezeket a képességeket a gyakorlatban hogy alkalmazza, engem főleg az érdekel hogy ezekre a képességekre tanítható-e otthon/kutyasuliban, és ha igen akkor ezen taníthatóság mennyire egyedfüggő.


Főleg tenyésztők és gazdik válaszait várom, akiknek konkrét tapasztalaik vannak ezzel a fajtával. Köszönöm.


2011. máj. 4. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Én látok a sulin rendszeresen egy bernit akivel ÖV-zenk, de azért olyan igazi brutál fogókutya sosem lesz. A területét valamennyire minden kutya védi.

Szerintem arra jó, hogy nagytestű, hangja van és aki nem ért a kutyákhoz, annak biztosan ijesztő. Aki ért hozzájuk annak meg úgyis mindegy, mert leszerelik.

2011. máj. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Könnyen tanítható...?

Kedves kérdező, te könnyen tanulsz?

Vagy nehezen tanítasz és a kutyától várod a megoldás?

Minden tanításhoz idő és türelem kell. Ez a kettő ha megvan, minden kutya tanítható.


Egyébként nektek kuvaszt ajánlok.

Nem igényel sok okítást, tudja a dolgát és nem akar majd a lakásotokba bekéredzkedni.


Egyébként tudd: álomgazdinak lehet csak álomkutyája!

2011. máj. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lehet hogy rosszul fejeztem ki magam...

'Könnyen tanítható' helyett a tanulékonyra gondoltam, nem pedig arra hogy egy parancsot 5 perc alatt meg fog tudni tanulni :)


Mint feljeb írtam, volt egy boxerünk is, úgyhogy kb. tudom hogy ez tanítási folyamat mivel jár.

2011. máj. 4. 21:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha volt már kutyával dolgod, akkor tudhatnád, hogy a tanulékonyság elsősorban egyedfüggő.

Nem tenyésztenek direkt buta kutyát.

2011. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként láttam már vizslát, ír szettert is, akik remek személyvédők voltak.

És láttam dobermannt maga alá vizelni ijedtében csibészeléskor.

2011. máj. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, és mondj egy olyan fajtát, akinél nem döntő az alakja/külseje!

Kíváncsian várom a választ!

2011. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

-A kuvaszunk sokkal könnyebben tanul, mint a berni pásztoraink, csak makacsabb, több energiát, hozzáértést igényel az engedelmességre szoktatása.

-A kuvasz ugyanúgy be akar jönni a nagy hidegben a lakásba, mint a bernik (sőt).

-A bernik valóban barátságos fajták, mély erőteljes hangjukkal azonban elég riasztólag hatnak, de nem hinném, hogy bárkit is megharapnának.

-A kuvasz valóban jó házőrző, de sokat ugat, ez zavarólag hat a szomszédokra.

-Egyformán kedvesek, családcentrikusak, de a bernit könnyebb nevelni engedelmesebb természete miatt.

2011. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!