Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emberi gyógyszerek jók a...

Emberi gyógyszerek jók a kutyáknak?

Figyelt kérdés

A kutyám felvágta a lábát, és begyulladt neki. Anyum azt a gyógyszert adta neki, amit ő szokott használni fájdalomcsillapításra, gyulladáscsökkentésre.

Nagy baj?


2011. máj. 4. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, nagy baj.

Állatnak nem szabad emberi gyógyszert adni.

Nem értem miért nem viszitek el orvoshoz...

2011. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 xnorkax ***** válasza:

Mekkora a kutya? Mennyi idős a kutya? Mennyi gyógyszer adott neki? Milyen gyógyszert adott neki?

Egyébként én nem bíznám a szerencsére, vigyétek állatorvoshoz, mert egy fájdalomcsillapító nem gyógyítja be! Vérmérgezést is kaptam, el is fertőződhet neki és még rengeteg veszélyes dolog!

2011. máj. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
igen! tudom, hogy a kutya más, de nagymamám a papagáját ölte meg ezzel. elég gáz ezzel kísérletezni, akár bele is halhat, ha emberi gyógyszereket adtok be neki csak úgy...
2011. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem szabad! pl. gondolj bele, hogy sok gyógyszer adagolása a testsúlytól függ. egy 2-3 éves gyereknek sem olyat kell adni, mint egy felnőtt embernek!

meg egyébként is! menjetek dokihoz!

2011. máj. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, csak és kizárólag Algopirint szabad nekik adni, súlytól és mérettől függően.
2011. máj. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
NEM! ÉS különösen a fájdalomcsillapítókkal kell vigyázni...
2011. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha ibuprofen hatóanyagú fájdalomcsillapítót adtatok neki, akkor kezdhettek elbúcsúzni a kutyustól. Esetleg ha válaszolnál a második válaszban feltett kérdésekre, akkor kiderülne, hogy kell-e aggódni!
2011. máj. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mielőtt hülyeséget csinálunk, nem ártana tájékozódni, hamár itt az internet:

[link]

2011. máj. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Uoltsó váalszolót megcáfolom.

Mert nekem múltkor a goldenemnek fájt a lába és rubophent adtam neki egy egészet és a világon semmi baja nem lett a kutyának. Igaz nem jó nekik de ha nagyon fontos akkor lehet neki adni természetesen csak mértékkel...attól függ milyen súlyú a kutya:)


kutya adatai: felnőtt 35-40 kg

2011. máj. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez a lényeg, hogy nem mindegy mekkora a kutya. Ha ugyanazt egy yorkinak adtad volna, az lehet, hogy már nem élne. Mindenesetre a te kutyád veséjét és máját is károsíthatta akkor is, ha ennek nincsenek külső jelei, úgyhogy nem javaslom, hogy rendszert csinálj belőle. Minek kell olyasmivel gyógyszerezni a kutyát, amiről tudod, hogy árt neki? Hamár mindenáron humán gyógyszer, akkor algopyrin. De a kérdésben szereplő problémát inkább állatorvossal kellene kezeltetni, mert ha begyulladt, akkor oda antibiotikum sem ártana.
2011. máj. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!