Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék kiküldeni...

Kutyát szeretnék kiküldeni Angliába repülővel! Hogyan?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, h mennyibe kerül h kiküldjem a kutyát, úgy h én nem megyek, és várják kinn, illetve melyik társasággal tudom kiküldeni?

Tudna valaki ebben segíteni?

Hogyan tudnám elintézni?

Köszönöm a segítséget!


2011. máj. 4. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

OFF


Szegény kutya...

2011. máj. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Titer vizsgálat meg van? Anélkül felejtsd el, fél év karanténnal indulna a kint tartózkodása...
2011. máj. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kutya súlya nem haladhatja meg szállítóeszközzel együtt a tíz kilogrammot és vemhes kutya semmilyen esetben sem szállítható. Légitársaságtól függ, hogy a fedélzeten hány kistermetű állat utazhat, de általában kettő a megengedett. Általánosan igaz minden európai légitársaságra, hogy a gépen csak egészséges, kétnyelvű orvosi igazolással rendelkező állatot szállítanak. Tudnunk kell, hogy a fapados légitársaságok legtöbbje semmilyen formában nem vállalja állatok szállítását.

Mikor meg van a pontos időpont és az úti cél, fel kell venni a kapcsolatot azzal a légitársasággal amellyel utazni szeretnénk és helyet foglalni a kutyának.


Természetesen jegyet is kell neki venni, bár jóval kevesebbet kell fizetni érte, mint a saját jegyünkért.

kutyaval-a-repteren


Általában háromezer forintot kérnek el kilónként. Nagyon fontos, hogy 2009. január elsejétől csak az az állat utazhat külföldre, akinek érvényes Uniós útlevele és chipje van! Az utazás előtt egy-két nappal az ebet az útlevelével együtt el kell vinni az orvosához, aki felelősséget vállal azért, hogy a kutyának nincsen semmilyen betegsége és ezt be is pecsételi az okmányába.

Jó tanács:


Ezekkel a feltételekkel bátran szállíthatjuk kis barátunkat Európán belül két ország kivételével! Ez a két ország ANGLIA és Írország. Ahhoz, hogy a szigetországokba magunkkal vihessük jószágunkat az utazás előtt hat hónappal vért kell venni tőle, melyet speciális úton tenyésztenek ki. Ez azért szükséges, mert a vért egy olyan laboratóriumi vizsgálatra küldi el az orvos, ahol a veszettség ellen beadott védőoltás meglétét ellenőrzik. A vizsgálat során megmérik, hogy az állat vérében a veszettség vírusa ellen termelődött ellenanyagok kellő mennyiségben jelen vannak-e. Ha minden rendben van és megfelelő a laboratóriumi eredmény, utazhat a kutya. Azonban nagyon fontos, hogy a vizsgálat nélkül semmiképpen ne menjünk az Egyesült Királyság területére a kutyánkkal, hiszen a megfelelő okmányok nélkül érkező állatot hat hónapi megfigyelésre karanténba zárják. Ez azt jelenti, hogy se ki se vissza nem jöhet az állat félévig! További feltétel az is, hogy az utazás előtt negyvennyolc órával a kedvenc állatot kötelező bélféreg- és kullancs ellenes kezelésben részesítsük

2011. máj. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én elég részletesen utánna jártam ennek a témának mert 12 éves pekingi palotámat akartam Anglába vinni. De nem sikerült mert egyik légitársoság sem válalta mondván ez egy kistestű harci kutya, ami szerintem kicsit nevetséges. Ha más fajta lett volna akkor is csak a csomagtérben utazhatott volna és csak a Heathrow reptére. Mert csak ott fogadnak élő állatot. Ami nem a legolcsóbb mert több lett volna a kutya jegye mint az enyém és a páromé együtt. Angliába és Írországba csak így vagy autóval lehet állatot bevinni, semmi más szállító eszközzel nem engedéjezett. Ha valaki mégis megpróbálná nagyon járjon utánna mert ez egy elég drága procedúra, csak a vérvétel közel 14.000 Ft plusz az útlevél meg a chipje.
2011. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

van chipje, volt vérvétel, és juni ba jár le a félév, utlevél okés... több mint 20e volt:S

a kutya 5kb és pekingi yorkshire..

akk hogyan küldjem ki kutyust?

am első: mért off???????:S:S azért mert a gazdájához akarom jutattni, mért vok rossz???:S:S:S

busszal, v kocsival h tudom kijutattni?

2011. máj. 4. 18:18
 6/8 A kérdező kommentje:
*5 kilo
2011. máj. 4. 18:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Malévval egyeztess, mert ezt szerintem itt senki nem fogja tudni megmondani... Fapadosok tuti nem viszik, az Airfrance-ról csúnyákat hallottam kutya szállítás ügyben. AirBerlin még jó lehet.
2011. máj. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

okés!

köszönöm szépen!:)

2011. máj. 5. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!