Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül nagyjából egy...

Mennyibe kerül nagyjából egy kölyök kutya az első fél évben?

Figyelt kérdés
Ezalatt a felszerelésre(póráz,fekhely,etető-, itatótál...stb.), valamint az oltásokra gondolok, nem magára a kutya árára, ugyanis valószínűleg örökbe fogom fogadni. És az oltásokkal kapcsolatban még kíváncsi lennék arra is, hogy mennyi idős korába kapja. Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. máj. 4. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
olyan 20.000-30.000ft
2011. máj. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A zárójelben soroltakra,mérettől függően,kb 5-15ezerft.Oltások:6-8-10-12-14 hetesen,alkalmanként nálunk 4000ft.Parvó és kombinált,az utolsó a veszettség elleni.Ami még nem olcsó az a kullancs,bolha irtó:Kiltix nyakörv 7 hónapig hat,és 4-5000ft,spot-on cseppek,1-3 hónípig hat,és 2500-3500ft
2011. máj. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A féregtelenítésről se feledkezz meg,de az ára elhanyagolható.
2011. máj. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Akiteki ***** válasza:

Oltások, ha még nem kapott, akkor kell legalább 5 db, lakhelytől függően 3000-5000 Ft. között.

Kaja a méretétől függő, ezt nem lehet előre megmondani.

Irányszám lehet, hogy mondjuk egy felső kategóriás tápból annyi dekát adsz egyszerre, ahány kiló a kutya. Ezt fél éves korig legalább napi 2x. Mondjuk 20 kiló lesz egy közepes termetű kutya, az napi 40 deka kaja, egy 15 kilós zsák 15-20 ezer forint között.

Póráz, nyakörv meg egy etetőtál ezekhez képest filléres dolog.

2011. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

6 hetesen az első oltás, ezt még nem nálad kapja.

Még 4 oltás, min. :4*4000=16,000

Táp, konzerv (legalább eleinte míg kicsi) havonta kb: 10,000.

Tálak, póráz, nyakörv, játékok, fekvőhely: 10-15,000

Bolha-kullancsírtó: kb:5000

+ami nem jut eszembe, és ami közbejön (ha vitamin kell, vagy kálcium..esetleg állatorvos vmiért) :)

2011. máj. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 kisnita ***** válasza:

Hát erre nagy nagyon részletesen választ lehet adni.

1. Oltások: 6-8 hetes korban kezdődik az oltás sorozat. Egy példa:

-6 hét parvó

-8 hét kombinált

-10 hét parvó

-12 hét parvó

-14 hét veszettségi

-6-9 hónap veszettségi

Ezek után évente 1x veszettségi+kombinált és negyed évenként féreg hajtó.

Az oltások ára nálunk: parvó 3000, kombinált 35000, veszettségi 3000, veszettségi+kombinált 4800 (a féreg hajtó is benne van) városonként és orvosonként eltérő lehet az ár.

2. felszerelés: nagyban függ a kutya méretétől. Egy kis csivavának nem kell vastag bőr nyakörv, elég a szövet is és egy vékonyabb póráz. Ez olcsóbb kb 1200 Ft-ból meg van a nyakörv+póráz vagy hám és nyakörv. Ha nagy testű a kutya akkor erősebb, vastagabb nyakörv kb 800-tól 15000 Ft-ig póráz: 2-3 ezer Ft-tól.

Ha kinti kutya kell neki egy jó képességű kutyaház, télen ki kell bélelni, le kell szigetelni, be kell aljazni szénával (jobb mint a rogy) ha benti kutya akkor vagy veszel egy ágyat neki vagy műanyag kosarat és kibéleled ronggyal (fonott kosarat ne vegyél mert szétrágja a kölyök és bele is halhat) vagy ha olcsó megoldást keresel akkor megfelel egy régi elnyűtt pulcsi is, leteríted neki, majd szépen befészkeli magát.

Etetőtálakat tudsz venni fémből készültet 1500-2000 Ft körül, műanyagot pár száz Ft-ért. Ha kistestű kutyád lesz elég neki egy kis vajas doboz is (Havenesem is abból iszik)

3. Kaja: Vagy táp vagy házi koszt. Tápból is lehet több fajta. Olcsó gabona tápok kb 200 Ft/kg. Középkategóriás tápok pl: Dog Chow 6-700 Ft/kg Prémium tápok pl Royal Canin, Eukanuba 1600-2000 Ft/kg

Házi koszt: maradék, szinte ingyen meg van. (nem túl jó választás) Külön főzöl a kutyának: hentesáruboltban veszel sertés bőrt, marhalábszár csontot, sertés fehér csontot, csirke fej, nyak, láb, kacsa szárny, stb nem drága a sertés bőr és csont kb 30-40 Ft/kg a csirke-kacsa fej, szárny drágább olyan 250-300 Ft/kg Mellé veszel rizst, puffasztott rizst, egy kis zöldséget, répa, stb és megfőzöd neki.

Konzervet is lehet venni, de az nem túl jó, 90%a víz, csak a széklet lesz sok tőle, tápértéke gyakorlatilag a nullával egyenlő. Konzervből inkább olyat érdemes venni aminek 70-80%-os hústartalma van, de ezek nem olcsók egyáltalán.

Egyéb kiadások: kutyaiskola. Nálunk 1000 Ft/alkalom ez kb 2 órát jelent 10-től délig-fél egyig. Ez is változó lehet, hogy hol mennyibe kerül.

Nagyjából ennyi, remélem semmit nem hagytam ki és remélem, hogy tudtam segíteni.

Minden jót és sok boldogságot a kutyádhoz!

2011. máj. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az árakat előttem már szépen összefoglalták (legalábbis több nem jut az eszembe), de azért ez valamelyest település függő is. Itt pedig még olvashatsz az oltásokról: [link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1322355-kisku..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1261625-hany-..

2011. máj. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tyűű, hát nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)

utolsó válaszoló: a kombinált tényleg 35000, vagy csak elírtad egy nullával?:D csak mert..nem hiszem

2011. máj. 4. 19:05
 9/14 kisnita ***** válasza:

Bocsi. 12. heti oltást elírtam, parvó helyett kombinált. És kihagytam a külső parazita elleni kezeléseket. A spotonok erre a legjobbak és a spray is hatásos. Killtix és a Frontline nagyon jó, elég drágák sajnos még egy kis testű kutyára is.

Én most kipróbáltam egy sprayt, Piret mix a neve, nagyon jó. Az van rá írva, hogy 24 óra alatt kiöli az élősködőket, én 2-kor fújtam a kutyára és 5-kor már nem volt benne bolha. Riaszt is, 4 hétig véd kullancs és bolha ellen is. 200 ml-s kiszerelésben 1200 Ft volt. Nekem bevált. :) Ja és kölyökre is fújható (7 hetes kortól)

2011. máj. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kisnita ***** válasza:
igen, egy nullával több sikerült :D
2011. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!