Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülhet így az...

Mennyibe kerülhet így az ivartalanítás?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és van egy 4 hónapos boxer kutyusom. Az első tüzelés után szeretném ivartalanítani, mert errefelé elég sok a kóborkutya plusz szeretném megvédeni a különböző betegségektől. Ha nem említettem volna szuka kutyusról van szó. Gyűjtök másra is, ezért kérdezem, hogy mennyiből jöhetne ki, mert 35000 Ft-om van most és faluban lakunk, itt csak egy állatorvos van. (Szeged egyik faluja). Szerintetek mennyiért csinálná meg az állatorvos? Majd ha következőnek mennénk oltatni a kutyust megkérdezzük, de addig mire számíthatnék?
2011. máj. 4. 19:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szuka kutyáknak olyan 20-25ezer körül van, de akár 30ra is kiterjedhet, ez állatorvosfüggő is. De faluban olcsóbb, szóval olyan 20ezer körül.
2011. máj. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jajj, köszönöm, nagyon örülnék ha 20000-ből megúsznám, mert az a 15000 másra kéne. De köszi, köszi.
2011. máj. 4. 19:56
 3/16 nory0722 ***** válasza:
A mi orvosunk 12ezerért csinálta a 15 kg-os szukánkat. Kórházban pl 20-25ért csinálják,szerintem max annyi lehet,de egy 'falusi/kisvárosi' általában kevesebbet kér,de ez nem mindig,van így. 25ezernél biztos nem több,szerintem.
2011. máj. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

A kérdésedre már érkezett válasz, így én kérdeznék.

Főleg úgy, hogy sok felétek a kóbor kutya miért várod meg, hogy 1x tüzeljen a kutyusod? Én úgy tudom simán lehet ivartalaníttatni az első tüzelés előtt is. Ráadásul a pénzed is megvan rá. Na meg gondolom, ha 20-ból nem jön mégse ki, akkor vagy az ivartalaníttatást, vagy azt a másik dolgot amire gyűjtesz kipótolnák a szüleid. Vagy tévedek?

2011. máj. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy, jól mondod. Csak nagyon sokat nem szeretnék tőlük kölcsönkérni, de ennyi simán belefér. Nekünk a doki azt javasolta, várjuk meg a tüzelést, de a kutyus kennelben van, mert napközben itt dolgoznak, heggesztés meg ilyesmi, de sokat kint vagyok vele, és nagyon figyelek rá, eddig soha nem engedtem a közelébe olyan kutyust amiről tudtam, hogy kárt tenne az enyémben 100%-osan. Ráadásul olyan jól nevelt, hogy ma is csak akkor ment oda más kutyusokhoz mikor azt mondtam neki hogy mehetsz és intettem felé egyet. Nagyon okos kutyus!
2011. máj. 4. 20:25
 6/16 nory0722 ***** válasza:
Igen,érdemes megvárni,mivel akkora lesz ivarérett,addigra fejlődnek ki rendesen az emlői is pl. Így későbbiekben kisebb az emlőrákra is az esély. Ezen kívül érdemes az egész méhét kivetetni,így nem csak petefészek,de méhgyulladása se lesz,ami idősebb kutyáknál előfordulhat,akkor is,ha sosem ellett.
2011. máj. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És hogy a méhét kivegyék az még többe kerülne? Mert biztos megéri, de ha később gyűjtenék rá, ez később is lehetséges lenne, ha már ivartalanítva van(petefészek kivéve)? És tudtok valamit amivel én gyűjthetnék pénzt? Tudom ez nem ide tartozik, de faluban elég ritka diákmunkát találni...
2011. máj. 4. 20:38
 8/16 anonim ***** válasza:
Ma már szinte minden állatorvos kiveszi a méhet+petefészket. De azért kérdezz rá! Ha nem így csinálja szerintem keress másik orvost!
2011. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy ilyen felelősségteljes gazdi vagy.Nálunk(Nyíregyháza)20.000 ft a szuka kutyus ivartalanítása,de mivel tavasz van,javaslom nézz körül,mert ilyenkor sok az ivartalanítási akció!
2011. máj. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem kell megvárni az első tüzelést. Itt is azt írja egy doki, de hallottam már mástól is, hogy a legoptimálisabb időpont a 3-5 hónapos kor:


[link]


Ne lepődj meg, ha sok orvos ellene van, sajnos ebben az országban nagyon sok dologban keményen le vagyunk maradva...

2011. máj. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!