Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki aki tud németül, Segitene?

Valaki aki tud németül, Segitene?

Figyelt kérdés

van egy ideiglenes kutyám és németországba megy ki,német gazdihoz és arra gondoltam hogy akkor németül tanítom meg neki az : ül,fekszik,és a hozzám parancs szavakat!


17/L


2011. máj. 5. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem ez esélytelen,hisz a kutya bármilyen is okos,ha kiskorától nem németül beszéltek hozzá nem igazán fogja megérteni.

egy német barátunk kutyája is csak németül ért,kiskorától úgy tanították,most Magyarországon élnek és nem igazán csinálja meg azt amit mondanak neki magyarul.

2011. máj. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, a kutya helyett tényleg célszerűbb lenne a gazdit megtanítani a magyar parancsszavakra.

Hátha kiderül, hogy tanulékony. :) Ha nem is annyira, mint a kutya. :P

2011. máj. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az "asztal" szót társítod az ültetésnél, arra fog leülni. A kutya nem érti, mit mondasz neki, nem tudja, milyen nyelven beszélsz hozzá, csak a szót társítja a cselekedethez. Ha használsz kézjelet, mikor ülteted, mondd neki, hogy "Sitz!", ha fektetni, akkor "Lieg!, ha hozzám, akkor "Komm!" (Zicc, Líg, és Komm). Ha nem használsz kézjelet, akkor tanítsd úgy, mint mikor elkezdtétek az egész tanulási folyamatot. Menni fog. :)
2011. máj. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én magyarul tanítottam az enyémnk, de kézjelekkel kombinálva. Ma már mondanom sem kell neki semmit, csak mutatni.

Hazajöttek az unokatesóim Kanadából, és a kanadai vőlegénynek is leült angol parancsszóra, pusztán a kézjel miatt.

Szóval szerintem taníts neki kézjelet a magyar parancsszó mellé, azt akárki mutatja neki, megérti majd.

2011. máj. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
kb 8 hónapos lehet,még fiatal nagyon :)
2011. máj. 5. 09:46
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!! :)
2011. máj. 5. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!