Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen elven működnek ezek a...

Milyen elven működnek ezek a becsepegtetős cuccok? Lent

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem,hogy tegyük fel ilyen van egy kutyán,és mondjuk ráesik egy kullancs,de mivel be van kenve ezzel az anyaggal a kutya,ez elriasztja a kullancsot és leesik róla??!Vagy hogy van ez?
2011. máj. 5. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Átitatódik a bőrfelszín. Némelyikre azt írják, e miatt lemennek róla. De ,inkább az a hatás, hogy beszúr, megdöglik.
2011. máj. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy elkezdi szívni a vért, meghal az anyag miatt.

Távoltartó hatást írnak a papírra, de mászkálni mindig láttam a kutyán kullancsot. Viszont csak halottat találtam benne.

2011. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Különböző a hatásmechanizmusuk. Van amelyik a bőrön felszívódva a faggyúmirigyekben tárolódik,majd a faggyúval együtt a hatóanyag is felszínre jut, így biztosítva, hogy a kullancs vagy a bolha elpusztul a hatóanyaggal való érintkezést követően.

Vannak olyanok, ahol meg kell csípnia, és gyakorlatilag akkor pusztul el a parazita, még a megfertőzés előtt.

2011. máj. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Akiteki ***** válasza:
Általában elkerülik. A Bayernek van egy bemutatófilmje az Advantixről. Abban mutatják, hogy olyan érzés a kullancsoknak meg a bolháknak, mintha égetné a talpukat és kapkodják a lábaikat, menekülnek. Emellett még el is pusztítja őket. Múlt héten beszaladtak a kutyáim egy nagyon dudvás-bokros gondozatlan erdőrészbe. Néhány óra múlva egy döglött kullancsot szedtem le az egyik lábáról. Befúródni sem volt ideje.
2011. máj. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!