Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tud a K-9- es képzettségű...

Mit tud a K-9- es képzettségű kutya?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 23:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Én pl láttam olyat,hogy egy nagy szájkosár szerű dolog van rászerelve a fejére a kutyának a rendőrök beengedték a lázadó tömegbe és a futó ember hátába belefejelt a vassal,vagy felugrott a levegőbe és úgy ütötte le a delikvenst.

De van még drogkereső,különböző szagokra beidomított kereső.

2011. máj. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Láttad a "Kutyám Jerry Lee"-t? Na, olyanokat :)

Egyébként nem tudom pontosan, de ilyen rendőri dolgokra képzik őket. Őrző-védő, drogkereső, nyomkereső, meg ilyen dolgokra :)

2011. máj. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

nekem itt van az ölemben a vizsgapapír

ez k99


1.pórázon követés

egy vezényszó induláskor : lábhoz

egy adható tempóváltáskor ás fordulásoknál

egy vezényszó ültetéshez

A kutya pórázon követésben laza pórázon a gazda mellett figyelmesen, felszabadultan megy, az irány és tempó változtatásokat követi, pozíciókat a gazda jelére felveszi. csoportkerüléskor nem szagol ki a csoport tagjaira


2. ültetés eltávolodással

egy vezényszó induláskor

egy vezényszó ültetéshez

a kutya pórázon követésben a gazda mellett figyelmesen, felszabadultan megy. Az ül vezényszóra leül. Amíg a gazda vissza nem lép mellé, egy helyben ül.


3. fektetés eltávolodással

egy vezényszó adható induláskor

egy a fektetéshez

egy az ültetéshez

a kutya pórázon követésben a gazda mellett figyelmesen, felszabadultan megy. Fektetés vezényszóra lefekszik. Amíg a gazda vissza nem lép mellé, egy helyben fekszik, a gazda jelére felül.


4.helyben maradás ülve vagy fekve, 5 lépésre

egy vezényszó adható ültetéshez

egy vezényszó fektetéshez

egy a helyben maradáshoz

és egy megint az üléshez.

A kutya ülve, fekve a helyén marad, míg a gazdája vissza nem tér hozzá.


ez így nagyjából

na ha már ez így begépeltem akkor egy zöld kezet dobjál :P

2011. máj. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ha rendőr kutyákra gondoltál akkor azoknak gondolom más. ez egy normál alapfokú tanfolyam.
2011. máj. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :-)


Igen arra gondoltam, hogy mire van képezve. Annyit tudok hogy vannak fokozatok ( IPO 1-2-3 ), meg az engedelmességi vizsgát ismerem csak ( BH-1 ), és hogy ennél nincsen csibészelés. Azt a kutyám is lerakta.

2011. máj. 6. 01:02
 6/14 A kérdező kommentje:

Jaaah!

Ment a kéz. :-D

2011. máj. 6. 01:02
 7/14 anonim ***** válasza:
64%
Csukott szemmel lecsapja a farkával a legyet röptében.
2011. máj. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

a szolgálati kutya képzés, teljesen más mint a sportkutyázás. A rendőrkutyák nem járnak K-99 es tanfolyamra. A BH, HPO,-val azoknak a kutyáknak kell rendelkeznie, akik munkavizsgára kötelezett fajták. (ennek feltétele a championátus).

A szolgálati kutyát egy teljesen egyéni képzésben részesülnek. a képzésük ugymond 9 hetes korban kezdődik, és majdnem 2 évig tart.

2011. máj. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Többféle munkára is használják őket.Youtube-no nézetsz videót róluk hogy éles helyzetben miket csinálnak.
2011. máj. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
2011. máj. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!