Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért akar lesmásolni?

A kutyám miért akar lesmásolni?

Figyelt kérdés

Pár napja észre vettem, hogy a kutyám meg akarta nyalni a számat, de időbe észre vettem, s az arcomon csattant a nyelve, de többször észre vettem hogy próbálkozik, csak hát időbe észre veszem

. A kutyussal igyekszek következetes lenni, mindig igyekszek ügyelni, hogy én legyek a GAZDA, a FŐNÖK, de mivel többen is vagyunk a családba, mindenkihez nagyon kedves, meg rohan, meg simogatást kunyerál, de én foglalkozok vele a legtöbbet. Szerintetek? Miért akarja nekem körbe nyalni az arcomat? A család többi tagja ilyenről nem panaszkodott nekem.


2011. máj. 6. 21:27
 1/9 A kérdező kommentje:

Még mielőtt bárki elkezdené, hogy amikor próbálkozik, mindig mondom neki, hogy NEM, FÚÚÚÚJ.

Valamikor meg fogja tanulni, hogy nem szabad, de azért kíváncsi lennék, hogy mivel a családon belül a többiek arcát nem nyalogatja, így eléggé érdekel az egész.

2011. máj. 6. 21:34
 2/9 anonim ***** válasza:
Minden kutya körbe akarja nyalni az arcodat.Csupán a boldogság jele.Mondhatjuk úgy,h megakar puszilni.Beteg vagy szomorú kutya az,aki nem akarja nyaldosni a gazdit.
2011. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hát szeret...
2011. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nézd mivel a kutyák nem beszélnek magyarul, ezért náluk a fizikai kontaktus az egyik kommunikációs eszköz. Bökdösd meg az oldalán ilyesmi, közben emeld fel a mutatóujjad. Javaslom az NGC-n a csodálatos kutyadoki című műsort. Sok érdekes dolog van benne.
2011. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy szeret, de eddig csak a kezemet nyalogatta.

Tudom, hogy nem tudnak nagyon kommunikálni, nem zavarna, ha csak az arcomat akarná megnyalni, utána lemosnám, s kész, de ne a számat...

Amúgy rászóltam, ahányszor a fejébe veszi,annyiszor fogok rászólni, de bizakodok, hogy a kezem nyalogatásával fog megelégedni.

Más gazdikat is a szájuknál akarja a kutya megnyalogatni?

2011. máj. 6. 21:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Engem egyszer szájon nyalt...Mentem is a fürdőszobába.fujj.:D

De van,aki képes egy tányérból enni vele,meg szájon puszilni stb.Ha még nem tartasz itt....és nem tartasz itt..nincs semmi gond.:D

2011. máj. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:

Ha van alkalmad megfigyelni falkában élő kutyák viselkedését, láthatod, hogy az alattvalók nyalják a főnök száját. Ez a behódolás egyik jele.

Tehát a kutyád elfogadja, hogy Te vagy a főnök és ezt ki is mutatja. Fordítsd el az arcod, hogy ne érje el a szád, csak a füledet.

2011. máj. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egyszer nagyon belemerültem a kutyámmal a dögönyözésbe, és nevettem, és belenyalt a számba... Háát nem volt kellemes :)

Viszont én is úgy tudom, hogy ez csak a szeretet jele, és tényleg csak annyi a hátránya, hogy kutyanyálas lesz tőle az ember, amiből ugye szájba jutás esetén betegség is származhat...

Ha nem szeretnéd, hogy csinálja, akkor ilyenkor fordulj el tőle, és ültesd le, vagy jó a is ha oldalba bököd és közben mondod neki, hogy Nem!

Én mindig hagyom hogy nyalogasson, csak már trükközök, mert összeszorítom a számat és az arcom vmelyik oldalát fordítom felé, hogy azt érje el, mert mikor lesmárol az nem kellemes. :)

Nem tudják szóval mondani, hogy szeretlek, ezért ők nyaldosnak. Ez a testbeszéd, a kommunikációs forma.

2011. máj. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. máj. 7. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!