Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érvek kan ivartalanítása mellett?

Érvek kan ivartalanítása mellett?

Figyelt kérdés

Elég domináns kutyusom van, szeretném ivartalaníttatni, mivel én sétáltatom, de párom nem engedi, mert:

- amit a természet odatett...

- el fog hízni

- a gyerekemet sem heréltetném ki, ha nem bírnék vele

- ha megkérdezik kan-e, mit válaszoljunk?? Ciki...

- hogy nézne már ki golyók nélkül

- tüzelő szukát ne hozzanak, és úgysem hoznak a futatóra

- nem fog megdinkulni a szukák miatt

- a kutyának nem baj, ha párzás nélkül éli le az életét (ez nyilván OK, de szerintem a fajfenntartás nagyon erősen előjön, és akkor is kínzás neki, hogy a kezemből kitépné magát)

Szóval hogy győzzem meg? Még nincs baj, mert kölyök, de már most látszik, hogy mindenhol ő akar lenni a főnök, és ezt általában el is éri. Pedig még csak 15 kg.


2011. máj. 6. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olvastass vele hiteles forrásból származó cikkeket, ami az ivartalanítás előnyeiról szólnak. Vagy, még jobb, ha együtt mentek állatorvoshoz, akkor az ő véleményét kikérni (előtte stikában megbeszélni vele, hogy meg kell győzni a férjedet, szóval ecsetelgesse a jó dolgokat :P )

Azt gondolom, tudod, hogy az érvei marhaságok, szóval azokat nem állok neki megcáfolgatni. :)

2011. máj. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb, amit szerintem meg fog érteni, hogy ő sem tudná leélni úgy az életét, hogy folyton húzza a farka a szuka felé, de nem teheti meg a dolgot!

A miénk is fiú, a kis pöcője megmaradt és ebből látszik hogy fiú kutya, nincs ezzel baj, hogy sétáltathatod akkor is amikor tüzelnek a szukák. Ha nem is viszik a futtatóra tüzelő szukát, azért nyilván érzi, ha van a közelben és meg fog érte veszni.

A miénk nem hízott el, ez egy nagyon régi butaság, a kutyára oda kell figyelni és nem lesz baja. sokkal nyugodtabb is lett, és én nagyon féltettem attól hogy pl mi lesz vele, ha megmarad a mogyorója, és hererákja lesz vagy valami hasonló!

És a természet azért tette oda hogy használja, de ő gondolom sosem használhatna, na akkor minek is?

2011. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:
100%

- amit a természet odatett...

... az meg is betegedhet, pl. daganatos lehet, vagy begyulladhat.


- el fog hízni

... kevesebb kaját kell adni, nem a levegőtől hízik senki sem


- a gyerekemet sem heréltetném ki, ha nem bírnék vele

... de a gyereked meg fog nősülni és utódai lesznek, egyébként sem lesz fél évesen ivarérett, amikor meg az lesz, lehet vele beszélgetni a dologról és óvszert venni neki


- ha megkérdezik kan-e, mit válaszoljunk?? Ciki...

... azt fogják mondani, hogy felelős gazda vagy. A kukija megmarad


- hogy nézne már ki golyók nélkül

... tök elegáns, legalább nem lifeg a lába között


- tüzelő szukát ne hozzanak, és úgysem hoznak a futatóra

... attól még odaviszik. De nem kell, hogy a futtatóba menjen, kilométerekről megérzik a szagukat.


- nem fog megdinkulni a szukák miatt

... dehogynem! Képes akár napokig vagy hetekig nem enni.


- a kutyának nem baj, ha párzás nélkül éli le az életét

... akkor meg minek a golyó?

2011. máj. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

A kan kuvaszunkat ivartalaníttattuk. Nem hízott el, nyugodtabb, könnyebben kezelhetőbb lett, bár előtte sem volt problémás, tudtuk kezelni, sosem akarta átvenni az irányítást. A domináns kutya lehet, hogy ivartalanítás után is az marad, csodát azért nem kell várni, nektek kell megtanulni irányítani.

Mivel a kutyánk mellett ivaros szuka is van, közelről tapasztalhattam meg, hogyan viselkedik, ha tüzelő szuka van a közelében. Teljesen megbolondult, ugrált a szukára (mert orra még ugye van). Sosem párzott és ahogy elérte az ivarérettséget megműttettük, mégis megmaradt az ösztön. Igaz csak akkor indult be, ha a tüzelő szuka közvetlenül mellette volt. Csodálkoztam a dolgon, mert mindenhol azt olvastam, hogy egy ivartalanított kan közömbösen viselkedik egy tüzelő szukával.

2011. máj. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:

Közömbösnek nem közömbös, ha az útjába kerül, érdeklődik.

Csak általában gőzük sincs, mit kéne csinálni. Volt kanom, aki ráugrott a szukára, aztán furán ugrált a hátán. Egy másik meg az orrával böködte az oldalát. :))

2011. máj. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!