Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik, hogy egy kutya nem...

Létezik, hogy egy kutya nem tudja "kontrollálni" az ugatást? :D

Figyelt kérdés
Nagyon félős, utcáról befogadott kutyáról van szó, biztos sokat bántották. Persze az ajtó mögül nagy az arca, bármi mozgolódást hall a lépcsőházban, elkezd ugatni, mint a veszedelem, ilyenkor általában odamegyek elé, és határozottan mondom, hogy "nem szabad", ő meg behúzza fülét-farkát, látszik, hogy tudja, hogy most épp "rossz kutya" de csak azért is ugat-buffog... hogyan lehetne leszoktatni a folytonos ugatásról?
2011. máj. 7. 00:09
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
szerintem fordulj(on) szakemberhez :)
2011. máj. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Ezek szerint nem Te vagy a főnök, ha utána is ugat, buffog. Ha a falkavezér azt mondja, hogy nem akkor annak nemnek kell lenni. Nem megfélemlíteni kell a kutyát, hanem utasítani. A kettő nagyon hasonló, de nem ugyan az.

Valószinüleg nem vagy elég következetes. Semmi féle buffogást, halk morgást nem szabad rá hagyni. A csendnek csendnek kell lenni.

Bocsi, nem tudtam világosabbal leírni, fáradt vagyok hozzá. (:

2011. máj. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
*világosabban (tényleg fáradt vagyok:))
2011. máj. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Nyilvánvalóan képes rá, csak nem akarja abbahagyni, mivel tudja, hogy semmiféle következménye nem lesz annak, ha folytatja, és mert szerinte igenis jó oka van ugatni. A félelmével kezdj valamit meg az engedelmességével, és a probléma máris megoldódik. Persze az nem két nap, és nem is lehet fotelból...
2011. máj. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Akiteki ***** válasza:
79%
Tudná, csak nem akarja.
2011. máj. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, "sajnos" én is gondoltam, hogy nem arról van szó, hogy nem tudja, hanem nem akarja,... :( Igazából nem konkrétan az én kutyám, hanem a pároméké. A párom és én próbáljuk következetesen nevelni, de az anyós-jelölt mindent megenged neki, őt egyértelműen uralja a kutya. Nekünk szót fogad, ha nincs otthon az anyós-jelölt. Akkor inkább úgy kérdezném, hogy el lehet-e érni, hogy legalább akkor ne ugasson, ha nincs otthon az "alattvalója"? Sajnos a párpm anyukáját nem igazán lehet ilyen "falkavezéres gyakorlatokra" rávenni, mert jajj szegény kutyus...
2011. máj. 7. 00:44
 7/15 A kérdező kommentje:
00.16-nak: mint említettem, az anyósjelölt nagyon hátráltat a következetes nevelésben. Több mint 3 éve van itt, azóta amúgy nagyon sokat javult a félőssége, de úg látom, olyan fajta, aki nagyon érzékeny, de ugyanakkor, ha bármi jelét látja annak, hogy felülkerekedhet a gazdán, akkor meg is teszi és a fejére nő. Az anyósjelöltnek a fejére is nőtt teljes mértékben, és szerintem ez itt a hiba. Tudom, hogy a legjobb az lenne, ha az ő hozáállását meg lehetne változtatni, de úgy látom, a kutya ilyen szempontból úgymond (csúnyán szólva) "értelmesebb", mint ő. Nekem pl. sétánál mindig visszajön, ha hívom, leül a járdánál, de ha lejön velünk az anyós is, akkor egyszerűen látszik a kutyán, hogy feszült, bizonytalan, nem tudja hova tenni, hogy van velünk egy nála "alsóbbrendű" is. Egyébként szerintem nagyszerű kis kutyi lenne.
2011. máj. 7. 00:59
 8/15 anonim ***** válasza:
38%
Ismerem az anyósjelölt-effektust, nálunk is detto ez van. De attól függetlenül ha te megneveled a kutyát, rád hallgatni fog. Ha éppen megpróbálna nem hallgatni rád, akkor is hass rá, büntesd meg - feltéve, hogy anyósjelölt nem kap szívrohamot attól, ha a kutya fenekére csapsz. Ha a jelenlétében semmit nem tudsz tenni, akkor sajnos ez van, költözzetek el mihamarabb :) Én is épp ezért igyekszem ezerrel munkát találni, hogy elvihessem és "megjavíthassam" az anyósjelölt által elrontott kutyámat :D
2011. máj. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

nem csapunk a kutya fenekére, max akkor, ha lusták vagyunk fegyelmezni kitartó következetességgel, ahogy előttem szóló is írta. Ugyanő írta azt is, hogy a félemlítés nem azonos a fegyelmezéssel.


...és nála a pont.

2011. máj. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Te tudsz kutyanyelven? Tudod, hogy mikor miért ugat?

Ha te nem tudod, akkor miből gondolod, hogy a kutyád érti azt, hogy "nem szabad"???

Ha a kutya jelez, az nem rossz dolog, a kutya sosem rossz, legfeljebb a gazdi nem tudja vele megértetni, hogy mit akar.

Nem a kutya nem érti, hanem a gazdi nem tudja megértetni magát a kutyával.

Mikor került hozzátok a kutya, mennyit foglalkozol vele, mennyit viszed sétálni, szocializálni?

Egy befogadott, ismeretlen, feltételezhetően rossz múlttal rendelkező kutyának legalább két év kell, mire a gazdi gondolatát ismeri és összeszoktok. De akkor neked tapasztalt és türelmes gazdinak kell lenni.


Ha nem akarod, hogy hosszan ugasson, beszélj hozzá nyugodtan, nyugtasd, adj neki jutalomfalatot. A vezényszó meg amit mondasz neki "csönd". Ez rövid és hamar megjegyzi a hangzást. De ehhez is idő kell, míg beazonosítja.

Te vajon mennyi idő kell, míg egy idegen nyelvet megtanulsz...?

Ha sok, akkor te is rossz vagy?

2011. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!