Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szaporítanak a, ,...

Miért szaporítanak a, , celebek " is?

Figyelt kérdés

[link]


Miért nem hoztak ki kölyköket a sintér telepről ha annyira akartak az ismerősök kiskutyát?


2011. máj. 7. 18:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%
Azért szaporítanak mert agyhalottak...azt hiszik övék a világ.
2011. máj. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Akiteki ***** válasza:
Vajon chipet tettek a kölykökre, vagy rájuk küldhetjük a rendőrséget is? :))
2011. máj. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye vágjátok, hogy - szomorú módon - de a média is a szaporítás mellett foglal állást? Az egész cikk úgy van beállítva, mintha az állatvédők hülyeség miatt akadtak volna ki, pedig nem igaz.

Az a baj, hogy így azt fogják hinni az emberek, hogy nem elítélendő, ha keverék kutyákat szaporítanak, mert a celebek is ezt csinálják, és még a Fehérkereszt Állatvédő Liga is valamilyen szinten melléjük áll.

Pedig ha belegondolunk, ez az egész ügy nem azon alapul, hogy 'rasszisták' a kutyatulajdonosok, hanem azon, hogy keverék kutyákat 'gyárt' amivel tulajdonképpen megfosztja a menhelyi egyedeket a gazdiktól. Mert ha minden kutyának lenne megfelelő otthona, akkor nem lenne ez az egész cirkusz és nem mondanák az állatvédők, hogy a sintértelepekről elhozva rögtön ivartalanítani kell a kutyákat...

Csak az emberek nem látják a dolognak ezt az oldalát, és még a cikk is lenéző hangvételű az állatvédőkre nézve. Ez a szomorú.

2011. máj. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Igen ezen vagyok én is kiakadva, és még hírdetik is hogy jajj de jó. Persze a média mellettük áll, mert már ismert emberek. Ha nem lennének azok akkor nem állna melléjük ez tuti.

A másik meg az hogy a sok bírka meg utánozza.....

2011. máj. 7. 19:45
 15/18 anonim ***** válasza:
Azt nem értitek - és ezzel nem védeni akarom őket, csak erre nem gondoltok - hogy akinek kell a két celeb kutyájától származó kiskutya, annek nem biztos, hogy kellene egy ismeretlen menhelyes. Vélhetően a leendő gazdik annak örülnek, hogy ennek a két embernek a kutyájától van kölykük. Ez valahol olyan, mintha valaki egy fajtatiszta kutyát csak xy tenyésztőtől szeretne - kérdezhetnénk ott is, miért nem jó neki a másik tenyésztőtől való, vagy a fajtamentőktől? Szerintem amíg valaki foglalkozik a kölykök sorsával, és felelősséget vállal értük, addig nem kellene ennyire lehurrogni.
2011. máj. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Egy fajtatiszta kutyát azért megnéz az ember ( amiért pénzt ad ) hogy honnan való, milyen a fajtán belüli tipusa, mit lehet elvárni tőle ami a fjtára jellemző. Persze lehet fajta mentőktől is örökbe fogadni KEDVENC - nek, de azok nem kiállításra valók, és tenyészteni nem lehet velük, és munkára se alkalmasak.

Ám ház őrzésre kiválóak, mint hogy a keverékek is kiválóak erre a célra. Viszont a keverékeknek nem ismerni a felmenőit se. Az is lehet, hogy a két celeb kutyája ( mivel hasonlítanak ) valami rokonságban vannak. Lehet ezért volt akkora az első fedezésből a kölyök, és majdnem ráment a szuka is.


De amúgy miért nem vittek ki a celebekkel együtt egy kiskutyát az ismerősök? Mondjuk egy sintér telepről ahol nagyon sok kutyát altatnak le. Kölyköt is....

2011. máj. 7. 20:54
 17/18 anonim ***** válasza:

Én is teljesen ledöbbentem, amikor a cikket olvastam. Az a vicc az egészben, hogy a cikk meg a "celebek" az állatvédőket szidják, állítják be idiótáknak, hogy ilyen dolgokon problémáznak.

Nem is az a legnagyobb gond, hogy ez az egy alom megszületett, hanem, hogy az embereknek az jön le az egészből, hogy keverékeket szaporítani milyen jó és menő dolog és biztosan többen is követik majd a példájukat.

Egyik sem lát tovább az orránál, itt nem arról van szó, hogy az állatvédők rasszisták, egyszerűen csak tele vannak a menhelyek keverékekkel és nem kellene növelni a számukat. Szaporítás helyett egy alomnyi menhelyi gazdátlan kölyöknek szerezhetett volna gazdát.

"Az én kutyám Péter nem korcs, hanem egy igazi egyéniség, rendkívül okos, és kifejezetten szép."

Persze, minden kutya igazi egyéniség, okos és szép, ettől még nem kell őket agyba-főbe szaporítani.

2011. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Így igaz utolsó.

Amúgy meg a legcsúnyább kutya is a gazdája szemében a legszebb.....

2011. máj. 7. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!