Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier? Hogyan...

Yorkshire terrier? Hogyan kell nevelni? Mit csináljak akkor mikor haza hozom először? Ez lesz az első kutyám és nem tudom hogyan foglalkozzak vele, persze azért nem vagyok hülye, de ez akkor is egy különleges kutya.

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat kérek!Segítsetetk most lesz yorkim és amiket eddig olvasgatam azok álltalánosságok én tapasztalatokat szeretnék
2009. márc. 10. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem ugyan németjuhászom van, de azért leírom a tapasztalataimat, ha gondolod:)

8 hetes, és 2 napos korában kaptam meg a Csodát:)úgy intéztem, hogy otthon legyek vele egy hetet, hogy hozzám szokjon. Előtte megbeszéltem a tenyésztőjével minden apró dolgot(miket adott neki enni, kb mikor, milyen játékkal szeret játszani, etc)Vettem neki kutyakosarat, puha, és meleg takaróval,egy alomtálcát(ugyan mondta a tenyésztő, hogy szobatiszta, de mint tudjuk, azért kölyöknél előfordulhatnak "balesetek"), 2 tálat(egyet a kajának, egyet a víznek), pár kisebb játékot, nyakörvet, pórázt, elraktam minden olyat, amit esetleg megrághat, lenyelhet stb(elektromos vezetékek, tisztítószerek, a kisebb plüsseim). Másnap elmentünk a tenyésztőhöz, és kiválasztottam az én Egyetlenemet, szerelem volt első látásra, lehajoltam hozzá, és kapásból képen nyalt, tudtam, hogy Ő lesz az:)Hazamentünk, először nagyon félt, szegény be is pisilt, utána este előmerészkedett, és együtt aludtunk el. Másnap reggel már bátrabb volt, sokat simogattam, és bújtam hozzá,még beszélgettem is vele,hogy tudja(érezze)jó helyen van. délutánra teljesen feloldódott, már játszani is tudtam vele, azóta elválaszthatatlanok vagyunk, tényleg Ő életem értelme:)

szóval sok türelem kell hozzá, és kitartás, és valószínűleg az elején lesznek problémák a szobatisztasággal is, de megéri, hidd el, mert egy kutya igazi Kincs!

nagyon sok örömöt kívánok Neked, és persze a kutyusnak is!

2009. márc. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Szia nekem 2 és fél ivég yorkim volt.

Mivel ügye elég "kényesek" nem rossz értelembe.

(nekem extra mini törzskönyves yorkim volt)

És ügye ő szoba kutya,vele aludtam (egy ágyban)mert ügye fürdetni kell.Elkell vinni kozmeetikushoz.Nagyon sokat kell velle foglalkozni mert elég lelkis kutya((és nem olcso mulatság,csak a kutyát vettük 120 ezer forintért,utána már 230ezer forintért lehetett volna eladni,de nem akartuk csak ellopták))),de nagyon imádnivaló kiskutyák.Sokat kell velük játszani sétáltatni is szeret de nem nagy a mozgásigénye,

és ha egymáshozszoktok annyira hűséges lesz hozzáda kutya hogy az leírhatatlan.Ha vlami kérdésed van írd meg nyugodtan az e-maelre: rita_2@freemail.hu

:)

sok sikert és sok boldog együtlétet :D

2009. márc. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem is van egy németjhászom és 4 beagle-m,igy egy kias tapazstalattal én is rendelkezem.

a barátnöm nek pedig pont olyan a kutyija mint a tiéd. kicsit kényesebbek minta z átlagkutya de kellö odafigyeléssel,mindent észreveszel idöben ha baj ven. barátnöm kutyjával fogzáskor jött ki elöször a gond. nmetuidott rendesen fogat váltani,és -most lehet viccesen hangzik,de mütéti úton sikerült neki segiteni.persze ez nem jelejti azt hogy a tiédnem sem fog menni,csak oda kell rá figyelni.ha ugy látod nem eszik fájdalma vagy nem vizes az orra ,vidd el orvoshoz.egsébként nagyon aranyosak,csak jobban kell rájuk figyelni.de ha ügyes vagy akkor a legjobb berátod lesz a világon.jo tanács. calciumot adhatsz neki akár a vizébe akár fecskendövela szájába hetente 3 szor 1 éves koráig.erösebbek leszneka csontjai.énmind az 5 kutyámmal ezt csináltam,és olyanok hogy csak na.sok sikert hozzá.

2009. márc. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Ja és nagyon fontos CSONTOT NE adj neki :)
2009. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%

szia! nekem egy 3 éves yorki extra mini kutyám van. Az egyész nem nehezebb 1,7 kg-nál. Tündéri és zabálnivaló társ egy életre! Fontos a fürdetés és a mindennapi sőrápolás. Fontos, hogy már manó korában szoktasd hozzá a fésüléshez. útálni fogja az elején, de a végén megszereti és elviseli.:)

Nekem egy ritka válogatós kutyá volt. Kimondottan érzékeny a gyomruk. Sok kutyatápot kipróbáltam már, de a Rony??? Azt hiszem ez a márka neve vált be a legjobban. Jobb, ha kimondottan yorki táppal eteted. Nem kell nekik sok, mert tescó gazdaságok kutyák. nem nagy az étvágyuk, sokat nem esznek, csak egy maréknyit.:) Nekünk mindig van elötte étel, és akkor szolgálja ki magát, amikor szeretné. Csontot nem szereti

A fogai kényesek. Sajnos arra még én sme jöttem rá pontosan, hogy a fogkövesedést mivel lehetne megakadájozni. Így sajnos a doki szedi le egyenlőre. Tapasztalatokat én is várok a fogkő ellne. Rágcsálni nem szeret a kutyám..

Szóval lesz jópá kedves szép napotok együtt, mert nagyon mulatságos kis ebek, csak szeretni lehet őket. Csatlakozok hozzá, hogy érzékenyek. Meg lehet őket séteni...

2009. márc. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
6 éves a mini yorkim, 1.4 kg. enyémnek hátán és fején rövidre van nyirva a szőre, csak hasa alján és combjain hosszú. ez igy nekem praktikusabb, így is mindennap fésülni kell. gyerek mellett nőtt fel, barátságos, kárt soha sem tett itthon semmiben. royal canin vagy eukanuba a neki megfelelő táp, de enyém pl. fiatalabb korában mindig sovány volt, bármivel etettem, most idősebben felszedett néhány dekát. szereti a sipolós csirkét. állatorvos kötelező viziteken kivül nem látta, nem volt még beteg. fogváltása nem egyszerű, nem esik ki a tejfoga, igy a növekvő csontfogak elferdülhetnek, ezért állatorvos szokta kihúzni a tejfogakat.
2009. márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat... nagyon hasznosak..és amit leszűrtem belőle hogy a yorki egy enni való kutyus...és biztos h nagyon fogom szeretni és ő is engem, csak sajnos egy nagyon nagoyn gondomvan, hogy édesanyám ki nem állhatja a kutyákat és mikor mondtam neki hogy nekem kell teljesn méértékben ellenezte és mégis meglesz mert megkapom 1-2 héten belül...és anynira félek h mit fog hozzá szólni esetleg azt mondja h tüntessem el vagy valami nagyon félek ettől...nagyon bízom benne hogy amint meglátja megszereti legalább egy nagyon kicsit
2009. márc. 10. 13:52
 8/11 anonim ***** válasza:

tuti megszereti.nekem két "lányom" van.2,és 1 évesek.

az enyémeknek nagy a mozgásigényük,imádnak kirándulni,és mostmár tavaszodik,igy jobb lesz.arra figyelj,hogy ne nevelj belőle kis "hörcsögöt".ha meglesznek az oltásai,és mentek sétálni,ne kapkodd fel,kérdezd meg a másik kutya gazdáját,hogy nem e bánt a kutya,ismertessétek őket össze,hogy jól szocializálódjon.nekem is le van nyírva a szőrük,igy 2naponta fésülöm őket.a tenyésztő majd biztos elmondja,ha nem áll a füle,megmutatja hogy kell felkötni.tényleg nem kell nekik sokat enni adni,amig kicsik voltak nekem habzsolt az egyik,ezért akkor ugye 3x kapott enni,mostmár nem olyan falánk,reggel kapnak royal canin száraztápot,este vagy csirkét főzök vagy konzervet kapnak.nekem az egyiknek elég kényes a gyomra,egyszer adtunk neki őzpörköltet,olyan beteg lett,hogy 3injekciót kapott szegény.ne adj neki zsírosat,fűszereset,édeset,forrót éés hideget se.csontot én se adok nekik,csak ezt a műcsontot.imádják.akinek fogköves a kutyája annak azt tudom mondani,hogy vegyél neki műcsontot,és adj neki száraztápot.mert valamilyen szinten az is segít.de az nem normális,hogy 3évesen már többször le kellett szedetni.

2009. márc. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a fogkövesedést a csont és a bot rágása is megakadályozza
2009. márc. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fogkövesedés ellen semmi képpen ne használj csontot mint már írták contot nem ehhett.Ez nagyon fontos neki nagyon vékony a hasán a bőr és a fogainak se tesz jót.Szerintem CSONTOT semmi semmi képpen ne ADJ NEKI :D
2009. márc. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!