Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen őrző-védő kutyát,...

Archa kérdése:

Milyen őrző-védő kutyát, kezdőnek és gyerek mellé?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni majd kutyát a házhoz.Őrző-védőt szeretnék.

Kezdő vagyok, de hordanám kutyasuliba. De olyan fajta legyen aki elviseli a gyereket is, mert az is tervben van.

Köszönöm


2011. máj. 7. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
A boxer erre tökéletes. Gyerekimádó, tanulékony, rettenthetetlen.
2011. máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 xnorkax ***** válasza:

Igazából az őrző védő kutyák keményebb diók általában, szóval nagyon kezdő mellé nem igazán valók. Viszont, ha kellő felkészültséggel rendelkezel majd a kutyus érkezéséig, akkor gond nem lehet.

Ha a rangsor rendben van az első perctől kezdve, akkor a gyereket is elfogja viselni. Mennyi idős a gyerek? Neki is meg kell tanítani, hogy hogyan bánjon egy állattal. Ha még nagyon kicsi felügyelet nélkül ne hagyd majd őket!

Én szívesen ajánlanám a német juhászt, dobermannt, akitát és még számos fajtát. A komondor híres a gyermek szeretetéről. :) A kuvasz is igazán jó házőrző. Az én szívemhez a dobermann áll a legközelebb. :)

2011. máj. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

német juhászkutya. de a roti, dobi, boxer is nagyon jó családi kutya.

ha kicsit különlegesebb kinézetű állatra vágysz, akkor gondolkozhatsz akár francia fajtákon is, a briard a mókás kinézete mellett teljesen jó őrző-védő munkára is, a beauceron dettó, vagy akár a snauzer, belga juhászkutyák. nézelődj, olvasgass a témában, menjél ki a közeli kutyasuliba, kutyás rendezvényre, és ismerkedj a kutyák személyiségével élőben is.

de az is lehet, hogy egy menhelyen is találsz szimpatikus fiatal kutyát (esetleg kölyköt).

2011. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
A klasszikusabb fajtákat tudom én is elsősorban ajánlani. Német juhászkutya, Boxer, Kuvasz, Komondor, stb, de a Dobermann, Rottweiler is szóba jöhet, több gyerekes ismerősöméknél is tökéletesen elvan a dobi/roti a gyerekkel. És a francia fajtákat is tudom nagyon ajánlani, van egy briard-os kutyaiskolás tanítványom, nagyon szeretik otthon a kutyust, a kisgyerek a legnagyobb rajongója :) Az örző-védő foglalkozásokon pedig a kutya az ász, istenien csinálja.
2011. máj. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Gyerekhez szerintem a boxer tökéletes lenne.
2011. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
németjuhász, boxer, és még talán a roti (bár vele kicsit jobban vigyázni kell). De ha nyugodt és kiegyensúlyozott kutyát szeretnél, inkább fizess érte többet, mint vegyél 25ezerér egy szaporított kutyát.
2011. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
boxer tökéletes gyerek mellé és ha kutya iskolába viszed a kezdőséggel sincs baj
2011. máj. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Bullmasztiffot, cane corsót. Nekünk mindkettő van, kiváló házőrzők és imádják a 3 éves gyerekem.
2011. máj. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
gyerek még nincs de tervezzük... de addigra már felnőtt lesz a kutya
2011. máj. 8. 10:27
 10/11 anonim válasza:
ha közép-ázsiai juhászt veszel nem bánod meg
2011. máj. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!