Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék vs. Fajtatiszta....

Keverék vs. Fajtatiszta. Melyik a jobb? Miért vannak tele a menhelyek? Lehet rájöttem az okára? És miért van ezen az oldalon ennyi állat védő?

Figyelt kérdés
Ezek mind nagyon érdekes kérdések na de az első miért jobb a fajtatiszta mint egy keverék? Nos mert van róla fogalmad kb. mekkora lesz, milyen lesz a viselkedése, hogy fog kinézni a keverék meg tisztára zsákba kutya nem tudod milyen és mekkora lesz és pont ez az amiért annyi keverék kutya van a menhelyeken jó persze vannak fajtatiszták is de ő nekik több az esélyék gazdára találni na meg a sokan pl. azért hoznak el egy keverék kiskutyát mert akkori méreteiből nem látszik hogy egy dog méretű vagy egy yorkshire terrier méretivel fog büszkélkedni és ha esetleg a vártnál kicsit nagyobb nem tudják etetni akkor megy szegényke a menhelyre.Én is jártam így csak nekem nagy kellet volna de közepes lett pedig csupa nagy és óriás méretű kutya volt a rokona az apja akkora volt hogy szinte egy ír farkas elbújhat mögötte mögötte az anyja pedig leonbergi, kaukázusi keverék volt tehát ő sem volt egy pici kutya és csak közepesre nőtt meg a kutyám természetesen én ilyen idióta dolgok miatt nem vállok megy egy kutyától.Na de térjünk is át a másik kérdésre miért van az hogy úgy tukmálják a menhelyi kutyákat mint valami piaci árut? Semmi köze a kérdésnek ahhoz hogy menhely de már ott írják hogy inkább nézzen menhelyen már én is jártam így egy másik kérdésemben pedig nem olcsó kutyát szerettem volna venni csupán két mestertenyészet kölykeivel kapcsolatban tettem fel egy kérdést de már jöttek hogy miért nem mentek meg egy életet. Csak pofázni tudnak meg tüntetni hogy így az állatok meg úgy. Félre értés ne essék hogy nem szeretem az állatokat rendszeresen adok adományokat menhelyeknek és néha tényleg sirni tudnék mennyire szarnak itt magyar országon az állat kínzásra de ennyire azért nem tudnék állat védő lenni
2011. máj. 8. 01:08
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Én csak az utolsóra válaszolnék.Azért van itt annyi okoskodó ember akik az állatvédő fogalmát meg sem közelítik csak a saját elképzelésüket akarják ráerőltetni az emberre, és belepofáznak olyan dolgokba amihez semmi közük.Tehát ezek nem állatvédők hanem csak unatkozó iq legények.
2011. máj. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat. Ezt a kérdést csak azért tettem fel mert ezen az oldalon rengeteg van belölük és már az osztály társaim is iylenek és mindig piszkálnak hogy miért nem veszek egy menhelyi kutyát és miért van fajtatisztám tenyésztőtől meg efféle hasonló hülyeségekkel. Na meg nem egyszer próbáltam már elhozni kutyát csak nem szíveskednek kiírni a honlapjukra hogy van e már gazda jelöltje a kutyának aztán megtetszik egy kimész megnézed és kiderül hogy már van gazdája csak még nem adták oda vagy mér ott sincs a kutya neked meg a csúnya tacskó vagy kopó keverékek maradnak ami nem tetszik és a viselkedése sem rossz. Na meg ha épp sikerül egy normális kutyát elcsípned akkor ezer évig várhat rá mert szegény jó helyre kerül e erről is ennyit hogy nem egy kutyát látok ujra meg ujra vissza kerülni
2011. máj. 8. 01:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de milyen kérdés ez, hogy melyik a jobb? Természetesen mindenkinek a saját kutyája a legjobb a világon, független attól, hogy keverék, vagy fajtatiszta. A különbség merőben annyi, hogy vannak emberek, akiknek van kialakult képük arról, hogy milyen kutyát szeretnének fajilag, így nem keveréket hanem bizonyos fajtát részesítenek előnyben, és vannak, akiknek teljesen mindegy, csak lehessen egy kutyájuk.

A menhelyek 1részt azért vannak tele, mert sajnálatos módon akárki tarthat kutyát, az olyanok is, akik felelőtlenek, s amikor megunják, kidobják őket az utcára, no meg azért, mert nem ivartalanítják a kutyáikat - ami nem is lenne baj - de nincs megfelelő kertjük, nem biztosítják a megfelelő körülményeket, így a kutyák elszöknek otthonról és sok kiskutyát nemzenek itt-ott fajtól és mindentől függetlenül.

Persze vannak olyan emberek, akik pusztán azért képesek menhelyre vinni egy kutyát, mert nem tetszik nekik, vagy lusták utánaolvasni dolgoknak és nem tudják kezelni őket.

Azért van itt ennyi 'állatvédő' - amit én inkább csak felelős és józanul gondolkozó kutyatartónak, kutyásnak hívnék - mert mindenki ki tud akadni, amikor a 'mindenkori kérdező' nem is igazán tudja, milyen kutyát akar, csak írja h tetszik neki ez meg az a fajta, látszik hogy nem akar ő törzskönyves vagy bármilyen extra kiállítási kutyát csak egy társat akar magának, de viszont nincs pénze tk-s egyedekre, akkor persze, hogy ajánlják neki a menhelyet, 1részt mert ott is akad ám fajtiszta kutya, csak nincs tk-ja, másrészt mert nem bűn ha az ember több alternatívát ad. Persze ha tenyészetet kérdez az ember akkor nem a menhelyes válaszokra kíváncsi, de hát vannak itt túlbuzgó menhely-pártiak is - ami sztem meg nem bűn. :)

2011. máj. 8. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az agyatlan,elmebeteg,tudatlan szaporítás miatt vannak tele a menhelyek.Itt is sokat lehet olyat olvasni,hogy valakinél alom születik úgy,hogy az illetőnek 0 tudása van,a legalapvetőbb dolgokat itt kérdezgeti.

Jönnek a hülye típusszövegükkel,hogy mindnek van már előre gazdája.Hogyne!Aztán mikor lemondják a kiskutyákat mégis,az illető itt sipákol,vigyék el az állatvédők a kutyákat,hiszen azért vannak.Nem,nem azért vagyunk,hogy a butaságuk,felelőtlenségük eredményét "eltakarítsuk",már bocsánat a kifejezésért.

2011. máj. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Azzal nem értek egyet, hogy nem tudod milyen lesz nagykorára. Igen is meglehet. Látszik azon, hogy mekkora lesz. Egy német dog méretű kutya pár hónapos korában nem 3 kg, hanem 10 kg. Temperamentumát is látni, melyik pörgősebb, melyik nyugodtabb. A többit meg már te formálod.
2011. máj. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

9:41-es vagyok.

Az a probléma, hogy az emberek többsége úgy gondolkodik ebben az országban, hogy a keverék nem ér semmit, az a szegények kutyája. Két alternatíva létezik nekik, menhely, vagy egy 25.000 Ft-os fajtatisztának látszó egyed. Aki szeretne fajtatisztát, 100%osan az adott fajta tulajdonságait hordozó egyedet, fizesse meg. Bizonytalan származású kutya nagy valószínűségel csak külsőre felel meg a fajta előírásainak.

És mint mondtam, menhelyen is találni igényeidnek megfelelő kutyát. 5 percig nézed a kölyköket, mindegyiknek látni, milyen az alapszemélyiségük, és mint mondtam a többit már te formálod. Bántalmazott felnőtt kutyánál már más a helyzet, de türelemmel csodás kutya válik belőlük is.

Egy szó, nagyon megkéne büntetni azokat, akik tenyészszemle, szűrések, kennel név nélkül szaporítják a kutyákat. Gondolok itt akár az egyszeri almokra is. Ha már pár embert itt rátudnak venni az ivartalaításra, és felesleges almok leszokására, az siker.

2011. máj. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*lehozására
2011. máj. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha(mester)tenyésztőtől szeretne venni valaki kölyköt,nyilván nem oltjuk le.Van,akit a kiállítások világa vonz,esetleg tenyészteni,nemesíteni szeretné a kedvelt fajtát.Ez rendben van,ha valaki egy egészséges,tk-s kicsit vesz.De a szaporítókat nehogy már valaki támogassa,főleg,hogy a menhelyek színig vannak...
2011. máj. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 panettone ***** válasza:
100%

Ha a probléma gyökerét keresed nézz szét online hirdetési portálokon és próbáld meg elképzelni mennyi alom születik mennyi kiskutya jön a világra úgy hogy talán soha nem lesz gazdája.

Előbb utóbb mindenki megtalálja az állatvédőket azzal, hogy "úgy tukmálják" az emberekre a kutyákat! Valóban, de erre azért van szükség mert közben folyamatosan születnek és születnek a következő szerencsétlenek.

Az állatkínzás pedig ennek a kutya dömpingnek az egyenes következménye, nincs értéke a kutyának. Ma egy keverék kiskutya egy lelketlen ember szemében nem ér többet mint egy nejlon szatyor és az állatvédők annyira túl terheltek, hogy esély nincs minden állatkínzást felderíteni, minden megkínzott állatot megmenteni.

2011. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!