Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szellemet lát a kutyám?

Szellemet lát a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 6 hónapos palota pincsi kutyusom. Télen ment el egy golden retriver kutyám, akit még mindig siratok. Egyszer megkértem, az elhunyt kutyámat, hogyha tud, jöjjön egyszer el hozzán, és el is jött, de nem láttam, csak utalt rá. Amióta szellemet láttam,azóta Panka( a pincsi) olyan mintha teljesen megőrült volna. Egyfolytában a semmit ugatja. Késő éjszaka, hajnal körül mindig felébredek, mindig másra. Van amikor arra, hogy Panka morog, és ugat, valamikor kiszalad az ajtó elé, és tovább ugat meg morog. Már azt is csinálta, hogy kiült a lépcsőre és ugatta a kaput, ami előtt nem volt semmi.Meg oda ment, egy kis lyukon kidugta a fejét, és csóválta a farkát. Leeht hogy másik kutya volt, de aztán elszaladt és ugatott. Volt olyan is, hogy kimentünk, és bámult a teraszra, amin úgyszint nem volt semmi.Aztán lefutott az udvarra, és megint a kaput bámulta. Amikor incselkedtem vele az ablak előtt, akkor is lenézett, (fentebb van a terasz, és az ablak a teraszon van) és figyelt valamit, aztán vissza rám. Azt hallottam hoyg a macskák és a kutyák is érzik a szellem jelenlétét.De ha a kutya ennyire érzi, hoyg mindig van valami, akkor a 3 macska miért tud normálisan ülni, mikor a kutya veszettül ugat? Valami baja van ?
2011. máj. 8. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
először is részvétem a kutyus miatt, nekem is nem rég halt meg a kutyusom akit 4éves korom óta ismerek, szeretek :( Most van egy Shith-zum.Amúgy szerintem léteznek szellemek, és az én kutyáim (aki elhunyt ő is) néha egy pontot nézett és végig kísérte a szemével a "levegőt". annyira megilyedtem hogy kizavartam őket a szobámból, nem tudtam elhinni, de mikor átmentem a barátnőmhöz és az ő kutyája leült a szoba elé és a semmit ugatta, kis híján szívrohamot kaptam, és el akartam menni, felkapcsolni a villanyt, de megmozdulni sem mertem. szerintem a te kutyád is azt lát, állítólag a kisbabák is látják a szellemeket.
2011. máj. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem (ez az én véleményem) a kutyád a Te energiádat érzi és arra reagál. Ha Te izgatott vagy, a kutya is az lesz, ha nyugodt, akkor ő is. Olyan mintha a tükröd lenne.
2011. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
A kutyám lakásban sohasem ugat. Egyszer fordult elő, hogy bementünk a szobába, ő felnézett a plafonra, és elkezdte ugatni. Rémisztő volt. Nem mondom, hogy szellem volt, de se előtte, se az óta nem csinált ilyet. Valamit láthatott ott, amit én nem.
2011. máj. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Egyszer én is arra ébredtem hogy a kutyám éjszaka bámul 1 pontot és őrültül ugat, aztán pár perc múlva még egyszer de előtte sem csinált ilyet és azóta sem. Nem tudom mi lehet ez :S
2011. máj. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én amúgy eléggé szkeptikus vagyok, mindig igyekszem racionális magyarázatot találni, de hiszek benne, hogy a kutyák érzékelik a szellemvilágot. Az egyik ismerősömnek évekkel ezelőtt volt két kutyája. Fél évvel azután, hogy a husky meghalt, a kis máltai elkezdett játszani az ő "láthatatlan barátjával"...Egészen addig nem hittem el, amíg nem láttam, hogy mit csinál a kutya! Pontosan ugyanúgy játszott, mint amikor még élt a husky és együtt játszottak! Ültünk a nappaliban, beszélgettünk, a kutya aludt a lábunknál a szőnyegen. Majd egyszercsak elkezdte hegyezni a fülét, csóvált, felugrott és úgy vakkantott, bírkózott, mintha ott lett volna a másik kutya! Tényleg hihetetlen volt...Egyébként a mai napig csinálja. Már 10 éves, újra van vele másik kutya, de vele soha nem játszik, se más kutyákkal. A huskyval nőtt fel, ő volt az igazi társa, úgy látszik a mai napig is, pedig már 5 éve meghalt. Az én kutyám augusztusban egyik délután iszonyatosan elkezdett vonyítani, teljesen nyugtalan volt, fogalmam sem volt mi baja lehet....Fél óra múlva telefonált apukám, hogy meghalt a nagymamám...Egerben, mi pedig Budapesten lakunk...Amúgy én is azt gondolom, hogy alapvetően az energiát érzik. A kutyám terápiás kutya, rendszeresen dolgozik és bejön velem a munkahelyemre is. Nyelvtanár vagyok, általában végig alszik minden órán a székem mellett. Egyszer viszont mindenáron oda akart menni az egyik diákhoz. Ezt nem igazán engedem neki, nem akarom, hogy bárkit zavarjon. A nő új diák volt, nem tudtam róla semmit, de azt mondta, hogy nyugodtan maradhat mellette a kutya. Egyszercsak lefeküdt előtte és rátette a fejét a nő lábfejére és nagyon halkan elkezdett nyüszíteni. Se előtte, se azóta nem csinált ilyet. A nő elkezdett sírni...1 hónappal korábban halt meg a kutyája és ő csinálta mindig ezt, amikor azt akarta hogy simogassák.
2011. máj. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is csinált már ilyet!Egy pntot nézet az előszobában,és nagyon ugatott!2szer csinálta összesen,és rám is a frász jött mert rögtön azt gondoltam,hogy szellemet lát!

A másik eset.A nagy sétáinknál mindig egy hosszú temető mögött megyünk el,és érdekes módón mindig megáll és arra néz ahol a mamám van eltemetve.Ha túlhaladunk akkor már egyik sír sem izgatja.Először azt hittem ez véletlen.De minden arratartó sétánál ezt csinálja.

2011. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
86%

szia !

nagyon sajnállak a golden miatt de nekem a rottweilerem hallt meg (egy napon születtünk) és most hallt egy éve. a kutyák és a 3 éven aluli gyermekek-nek állítólag van egy hetedik érzékük. én is három éves koromban az egyik rokonom mesélte hogy én láttam a nagypapámat és integettem neki meg minden elég furi volt. de egyébként a macskák lehet hogy azért nem reagálnak mert kutya és inkább elmennek .

2011. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Akár lepontoztok akár nem, én megmondom őszintén nem hiszek a szellemekben.

Ám a kutyáim szoktak morogni bent a szobában. Vagy azért mert olyat hall ami számomra nem hallható, de volt olyan is amikor a szomszédban sírt a gyerek, és a kutyák nyüszögtek. ( én a gyerek sírást nagyon nehezen de valamennyire hallottam )

Most meg hogy felébredtek a bogarak, és netán berepül egy, akkor azt jelzik. ( csaholás, morgás stb ) utálják a bogarakat,és ha leütöm akkor megeszik. :-D

2011. máj. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
72%

Részvétem a kutyus miatt.Egyébként a kuttyák és az 5 évnél fiatalabb gyerekek látják a szellemeket. Az unoka testvéremnek is a kutyája egyszer felpattant a földről és elkezdet a semmibe ugatni az unoka öcsém pedig felment a padlásra az annyával és odarohant az anyához sírva hogy a sarokba látott egy kutyát és egy bácsit.

Aztán kiderült hogy ott régebben egy állatorvosi rendelő volt.

2011. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Igen, a kutyák érzik-látják a szellemeket és fogékonyabbak a rossz energiákra is. Az én kutyám egy éjszaka a nappaliban teljesen megkattant. elkezdett üvöltve tombolni és ugatni az egyik kisszoba felé, ahol semmi, de semmi nem volt. Nagyon nyugodt kutya, soha se csinált ilyet, csak akkor ha a házat kellet őrizni valamitől (pl. be akartak mászni a kerítésünkön). Erre előszaladt a többi kutyám, és azok ugyanúgy ugatták a kisszobát, a nyitott ajtajával együtt. Képzelheted... 3 kutya együtt. Egy idő után abbahagyták, de ez még háromszor történt meg az évek folyamán.


De más állatok is érzékenyek erre. Az én papagájom rendszeresen rikoltozni kezd esténként mikor imádkozom (minden alkalommal, amint elkezdem az imát), és akkor a leghangosabb, mikor a halott apukámért könyörgök.

2011. máj. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!