Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökik el állandóan a...

Vanika129 kérdése:

Miért szökik el állandóan a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy vizsla keverék kutyám,nagyon értelmes,megért mindent.Nagy kertes házban élünk,és ez a kutya a mindenem,imádjuk őt,de sajnos mindig vitorlát bont amint kinyilik a kapu,sőt a kerítésen is átmászik ami kb 160-170cm magas.nagyon féltem mert már többször pórul járt(leszakadt a körme,megsebesült és össze kellett varrni)az állatorvoshoz már szinte haza járunk a sérülései miatt,de sajnos egyikből sem tanul,megválni NEM AKARUNK tőle.mit tegyünk hogy ne menjen el?szögesdrót kizárt dolog ,csak ujjabb sérülést okozna.kb 3 éves lehet.
2011. máj. 8. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Viszitek napota sétálni?

Ha nem,akkor persze, hogy szökik, nem lehet jó börtönben élni.

Napi séta, és nem fog szökni.

2011. máj. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

viszitek rendszeresen sétálni? az nagyon fontos.

én most tanítom a 7 éves kutyámat, hogy ne szökjön el. sosem késő elkezdeni. hajrá.

2011. máj. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Ha hím kutya akkor azt gyanítom hogy ivar érett lett. Ilyenkor fogják magukat és mennek a szukák után. Emiatt pedig gyakran harcolhat is más kutyákkal hogy melyik legyen a domináns.
2011. máj. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is vizsla keverékeim vannak, ivartalanítottak. Napi séta, szabadon, határban+játék otthon, és mégis elszöktek, mert lehetőségük volt rá. Sokkal izgibb volt nekik a felügyelet nélküli vadászat, mint hogy az általam kijelölt útvonalon, az én szabályaim szerint sétáljunk. Csak a kerítés magasítás, és a szögesdrót nyert. És a kutya nem hülye, nem sérül meg, mert ránézésre látja, hogy ez a magasság már meghaladja a képességeit. Legalábbis nálam csak ez vezetett célra.
2011. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás, sok séta, játék, foglalkozás és tanítás. A vadászkutyák amúgy is szeretnek csavarogni és elég aktívak.
2011. máj. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sok mindenen változtatna ha átvennéd tőle a falkavezérséget. Cerberos kutyasuli honlapján pontokba van szedve, hogy mit kellene máshogy csinálni, mint eddig.

Az is segíthet, ha megtanítod neki, hogy ha kinyílik a kapu, benn kell maradnia.

Kinyitod a kaput, leülteted, ha fel akarna állni visszaülteted, aztán utána megjutalmazod, kis jutalomfalattal, meg simogatással. Egyre hosszabb ideig hagyd nyitva a kaput, szerintem kicsit ezzel is lehet segíteni a dolgon, de az első a kormány átvétele.

2011. máj. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy kertes házban lakunk,ugyhogy van hol kiszaladgálja magát,naponta többször játszunk vele,mivel nincs gyerekünk és egyenlőre ezt a szerepet a kutya tölti ki,maximálisan foglalkozva van vele,nagyon imádjuk mindenből a legjobbat kapja,de már arra is gondoltam hogy ivartalanitom,de azt hallottam hogy van aki azután is elszökik,szerintem csak tetszik neki a szabad élet meg a jövés menés,nagyon szeret harcolni más kutyákkal,az utcánkban ő a góré mert mindenkit elintézett már és szerintem neki ez nagyon tetszik.
2011. máj. 8. 17:58
 8/13 anonim ***** válasza:
A verekedésen mindenképp segít az ivartalanítás. Javaslom minél előbb essetek túl rajta, még nagyobb baj nem történik.
2011. máj. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kiszoktam menni vele erdőbe is sétálni de egy idő mulva lelép,hiába csalom akár mivel vissza nem akar jönni
2011. máj. 8. 18:12
 10/13 anonim ***** válasza:

A kutyával nem azért megy sétálni az ember, hogy szaladhasson. Hanem,hogy lássa avilágot. Nekem is nagy kertem van, mégis mindenn nap megyek a kutyákkal 1-1 órát sétálni.

Nekik nem "tiltott gyümölcs" a kinti világ, jólismerik,tudják,hogy holnap is megyünk. Tehát nem is jut eszükbe szökni.

Főleg,ha azt mondod, hogy olyan mint a gyereketek,akkor szeresd annyira, hogy nem tartod bezárva, hanem mész vele minden nap.

2011. máj. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!