Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a tápokról? Melyik jobb egy vizslának?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem minőségi, de Morzsinál még is csak jobb.

[link]

[link]

[link]


2011. máj. 9. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég vacak mindegyik, 4%-a hústartalma. De ha ezek közül kell választani, akkor teljesen mind1.
2011. máj. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom mennyivel jobbak a morzsinál. ...

Tök mindegy melyiket veszed, ugyanaz a szőr, pata, csont az összetétele, csak más a duma hozzá.


Egy ilyet sem tudnál kifizetni? [link]


Ez sem a top, de ennek legalább vállalható a minősége...

2011. máj. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Budapesti vagy? Ha igen, akkor a IV. kerületben van egy nagyon jó állateledelbolt.

[link]

Nekem cicám van, de most vettem neki itt 1 kg Hill's tápot 1200 Ft-ért. Egyébként ha a netről rendelsz olcsóbb.

2011. máj. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A vizslának, mint minden nagytestű kutyafajtának nagyon fontos, hogy kiengyensúlyozott legyen a táplálása, mivel egy nagytestűfajta. A legjobb és legoptimálisabb számára egy minőségi kutyatáp lenne. Ezalatt azt értem, hogy:

-Max 26% fehérje (állati), és 14% zsírból álljon (ha több, túl gyorsan nő, és ez fejlődési rendelleneséghez vezethet

-a táp Ca-P tartalma ne haladja meg a 0,8-0,68%ot (Emelellé, ha jóminőségű tápot kap, TILOS bármilyen Ca-kiegészítőt adni. Ugyanis a Ca hormonálisan van szabályozva. Ha kevés van, egyszerűen a szervezet megnőveli a felszívódást a belekből, viszont ha SOK, akkor csontkinövéseket, csontbetegségeket okozhat)

Ill vagy maga a táp tartalmazzon, vagy táplálék-kiegészítővel kapjon "porcképzőket" (glükozamin, chondroitin-zöldkagylókivonat), ami segít megelőzni, vagy klegalább is csökkenti a diszplazia kialakulást. (Felnőttkorban meg vigyáz azok megőrzésben)


Ha ilyen szép kuytafajtát választottál, ne sajnáld rá a pénzt, és ő ezt meghálálja, mert szép és egészséges felnőtt kutyád lesz.


Szakmámból eredően sok rossz minőségű táppal etetett kutyát láttam már, aminek több káros következménye lett...

2011. máj. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 csenge587 ***** válasza:

Én ezt a tápt ajánlom

[link]


A fressnapf sajátmárkás tápja.Kedvező ár-értékarány és jó minőség jellemzi.Nekem nagyon bevált.


Amúgy nagy csodák nincsenek, ha jól megnézed ugyanennyi használható összetevő van a Royal Caninban vagy a Hill's-ben is, csak éppen nagyságrendekkel drágább:)

Mindegyikben a sok "maradék" van más-más körítéssel és jobbnál-jobb csomagolással.


Egy normál árfekvésú táp a legmegfelelőbb,de a legjobb a Pl. főzöl farhátat + zöldégeket a kutyusodnak a táp mellet.

2012. okt. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia !

Most látom az üzeneted, nem tudom, azóta mi az, ami bevállt. Én mégis írnék egy-két öteltet, ami nálam beváltt a fiú vizslámnál !

A száraztápok közül a Real Natur és a Select Gold , illetve még a Happy Dog, ami nálunk bevált. Konzervben is a Real Natur, a Select Gold , illetve sajnos a Fressnapf-ban nem kapható, de egy-két kereskedésben megtalálható a GranCarno.

Amúgy nem mindig a tápos és konzerves megoldást válasszuk, mert nagyon szereti a kutya a csirkefarhátot kifőzve , keverve tésztával, avgy rízzsel, vagy egy-két állott zsömi, vagy kifli is mehet bele.

Arra figyelj, hogy ne keverd sűrűn a tűpokat, ha valami beválik, akkor jó, ha annál maradtok . Én szoktam neki denta sticket is adni, j a fogak tisztítására , illetve a Lavet forgalmaz különböző vitaminokat, ezek közül én a Calciumot szoktam adni, de naponta csak egyet. Van amikor kimarad egy-egy nap.

A kutya vitalitása és kedélye pompás, majd kicsattan az egészségtől. A rutin vizsgálatok során mindig megdícsérik !

Figyelni kell arra, hogy mindig friss víz legyen előtte és ne kapjon semmilyen gagyi rágcsát, vagy jutalom falatot.

Viszont sok-sok szabad levegős rohangálás , akár labdázás, akár más kutyákkal való játszadozás formájában minden mennyiségben jöhet egy vizslának !

Szép napokat Nektek !

2014. ápr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!