Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajándékba kapott kiskutya férges?

Ajándékba kapott kiskutya férges?

Figyelt kérdés

Nem eszik,csak fekszik,kedvetlen és le van gyengülve,furcsán tartsa a farkát(ezt ma vettem észre).Napok óta furi,arra gondoltunk hiányzik az anyja.De férjem szerint férges is lehet.Délután visszük oltásra és megmutatni a dokinak.

Játszottak vele a gyerekek és félek,ha férges a kutya az veszélyes lehet a gyerekekre is?

Honnan vehetem észre,ha van valami gond a gyerekeknél?

NAGYON FÉLEK!


2011. máj. 9. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha megtanítottad a gyerekeknek, hogy kutyával játszás után kezet kell mosni, semmi gond nem lehet.

Remélem, jó orvoshoz viszitek és ,ha nem egészséges a kutya, nem oltja még be. Féreghajtót fog adni, az biztos.

2011. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vidd el a gyerekeket dokihoz, ír nekik féreghajtót.Én kiskoromban rendszeresen voltam férges,mert összeszedtem simizni az összes kóbor kutyát. Simmán ki lehet kezelni. :)
2011. máj. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 nory0722 ***** válasza:

Amelyik gyerek férges,annak ez a székletében is jelen van. A kutyusnak adjatok féreghajtót(1 tabletta/10 kg-os kutyus,ez el lehet tördelni,és többszörre kell odaadni) bár kölyöknek inkább paszta való. Az oltás előtt közöljétek a dokival a tüneteket,mert ha más baja van(mondjuk parvo) akkor csak árt neki az oltás. Vagy ha beteg,legyengült,akkor egy egyszerű oltástól még betegebb lehet,mivel ugyan úgy,mint az embernél,kis dózisú 'vírust' kapnak,amire a szervezetük ellen agyagot termel,később ezért nem kapják el,és ha beteg a kutyus,még egy oltást is kap,akkor kész a baj. Az is lehet,hogy csak hasfájós,a hasát langyos vizes szivaccsal mosogassátok(mintha az anyukája nyalogatná) hogy beinduljon a bélműködés.


Mennyi idős egyébként? És mit kap enni?

2011. máj. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden kiskutya férges, már az anyaméhben megfertőződnek a petékkel, akkor is, ha az anyakutya nem férges egyébként. Ez így elsőre hihetetlenül hangzik, de nézzetek utána az orsóférgek szaporodásának és fejlódési ciklusainak. Elképesztő kis dögök!

A jó hír, hogy a gyerekek azért nem kapják meg olyan könnyen a fertőzést, a petéknek szükséges 1-2 hét nedves földben töltött idő. Azért olyan fontos kérdés a lakótelepi homokozók tisztasága, ahová sokan sz*ratni hordják a kutyáikat... Szóval ha rendszeresen mosnak kezet a kutyus után, nem lesz bajuk.


Más kérdés, ha esetleg más baja is van a kutyusnak. Ha máshonnan fogadtok be állatot, és nincs oltási könyve, ajánlott karanténban tartani, nem rögtön összeengedni a gyerekekkel. Szóval ha még nem látta orvos, akkor épp ideje elvinni! Reméljük, nincs semmi komoly baj, csak hiányzik az anyja a kutyinak.

2011. máj. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
bele kell ugatnom:az orvos a kutyát leméri és az alapján ad tablettát amit lehet egybe oda is lehet adni a kutyusnak,nem rég voltam kölyök kutyával orvosnál.
2011. máj. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nory0722 ***** válasza:

Én nem azt mondom,hogy ne adják egyben,de az orvosok azért javasolják a többszöri odaadást,mert pl van,aki nem vesz meg 2tablettát,ha van egy 10kg-os kutyája,csak egyet. És ha a kutya férges,akkor a féreghajtást addig kell ismételni,amíg már a székletében nem lesz féreg. Ez a 2. alkalom után várható kb. Ezeknek szokták ajánlani,hogy 2szerre adják oda a tablettát,de természetesen az lenne a legjobb,ha 2kezelésre elegendő tablettát vennének. És ha kisgyerek is van,még fontosabb,hogy negyed évente legyenek féreg hajtva. Az én kutyáim mellett nincs gyerek,de kertben vannak. Én negyed évente féregtelenítem őket. Minimum fél évente illő lenne,sokan sajnos csak kötelező oltásnál féregtelenítenek.


Ezen kívül minden faja féreghajtó más. Nekem a dokim azt javasolta,hogy ne mindig ugyan azt vegyem,mivel minden féreghajtó más férgekre(orsóférgeken kívül) van ki fejleszte.

2011. máj. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%

kutyát azonnal orvoshoz!!!!

a gyerekeknek meg figyelni kell a székletét és kézmosás mindig kutyagyöntölés után!-bár egy beteg kutyát nem kéne macerálni hanem orvoshoz vinni, eleve a családbaérkezés után ezt meg kell tenni

egy kicsivel több felkészültséget igényelne a gyerekneveklés és a kutyatartás is!

felelős gazda és szülő előre informálódik...ez azért pótolható és pl. nem szaporítótól szerez be kiskutyát!

ha a pár hónapos gyereked nem enne, furán viselkedne nem az lenne az első, hogy megmutatod az orvosnak?

2011. máj. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!