Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kérdéseket tegyek fel...

Milyen kérdéseket tegyek fel egy tenyésztőnek? Milyen feltételekkel adja oda?

Figyelt kérdés
Illetve ha kérem megmutatja hogy valóban voltak e szűrések. Kérdezhetem a kutya temperamentumáról? mik a legfontosabb kérdések? Jól fel kell készülni az adott fajta minden fontos információjáról? Az árra mikor kérdezzek rá? Ha vannak itt tenyésztők akkor tőlük mit szoktak kérdezni?
2011. máj. 9. 17:10
1 2 3
 1/29 tetris ***** válasza:
26%
Kérdezd meg mekkora a cipőmérete! :)
2011. máj. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Jó tudom hogy ezek eléggé hülye kérdések:)de nekem fontos mert emberekkel nem igazán tudok beszélni ha izgulok
2011. máj. 9. 17:14
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos, hogy ezeket előre tisztázni szeretnéd. Telefonon, vagy interneten beszéltek? Vagy személyesen?

Mondd el először te, hogy milyen helyre kerülne a kiskutya, család/kert/szabadidő stb. Ha jó tenyésztő, akkor ez nagyon is érdekelni fogja. Aztán megkérdezheted, hogy hány alom született eddig nála (ez is csak, hogy ne rögtön a közepébe kelljen vágni.) Nyilván kérdezheted a szülők temperamentumáról és minden a fajtával kapcsolatos kérdéssel bombázhatod. Főleg ha kezdő vagy, nyugodtan tegyél fel hülye kérdéseket is, legfeljebb megemlítheted, hogy kezdő kutyás vagy és csak szeretnél mindent jól csinálni. Aztán megkérdezheted milyen feltételekkel adja el a kiskutyákat, itt ha nem tér ki az árra, akkor külön hozzáteheted, hogy és házi kedvenc és kiállítási kutya egy árban vannak-e az alomból.

2011. máj. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%

De jó fej vagy 17:13 -.-"

Én is ugyanebben a helyzetben vagyok, mert júniusban ha megyünk a kutyámért, csak kellenek fontos információk, azaz tényleg kellenek a szűrési papírok. Annyi az egész, hogy amikor megérkeztetek, ugye bemutatkoztok, és majd mutatja a kiskutyákat. Na ekkor megkérdezed, hogy mi a helyzet a szűrési papírokkal, mert te fontosnak tartod, hogy lásd! Az árát, ha nem ajánlja fel magától, pl: Tehát, mire gondoltak? Megfelel önnek a 30.000 ft? (pl..) Mondhatjátok, hogy hát mit szólna 25.000ft-hoz :d Érted? :DD Unokatesómék amikor elmentünk megvenni nekik a Beagle kutyusát, így zajlottak az események :D

2011. máj. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Neki az a célja, hogy találjon a kutyájának egy megfelelő gazdát. Nem fog se jobbat,se rosszabbat mondani, csakis az igazságot, mert eléggé nyomonkövetkethető..

szóval ne izgulj, ő fog izgulni, hogy megveszed-e.

Minden kérdést tegyél fel nyugodtan.

Mondd meg neki, hogy ez az első kutyusod, kérd meg, hoyg meséljen még egy kicsit a fajtáról(persze alapvető dolgoknak utánaolvashatsz), esetleg mondd el milyen egy napod, mennyit tudnál vele törődni. Ezek alapján kérdezd meg, hogy szerinte illik-e hozzád az a kutya, eleget fog-e tudni mozogni melletted. Az oltások és egyéb ügyében úgyis segít majd az állatorvos.

2011. máj. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Igen és ha hobbi célra szeretném de néha elvinném ilyen kisebb kiállításokra akkor is jó a hobbi vagy akkor már kiállításra valót kell kérni esetleg azt is meg kell kérdezni milyen célra tenyészti a kutyáját pl. vadászat vagy csak családi kutyának. Egyszerre több vasat is tartsak a tűzbe?
2011. máj. 9. 17:48
 7/29 anonim ***** válasza:
52%

Én úgy vettem a kutyim, hogy mondtam a tenyésztőnek, hogy első sorban munkára kell, de kiállításra is szeretnék menni vele.


A Te esetedben nem mindegy hogy hobby célra veszed vagy kiállítási célra. Kiállítani azokat a kutyákat szokták amelyektől később almot fognak lehozni, vagy fedeznek vele. Tehát nem mindegy hogy van e fog vagy szín hibája. Ha hobbí célra kell akkor meg mindegy csak súlyos betegsége ne legyen ( Dp. ).

Én mondjuk nem tettem fel hülye kérdéseket, mert a tenyésztő nagyon megválogadta, hogy ki viszi el tőle a kölyköket. Meg is kérdezte, milyen kutyám volt már. Miután lejött neki hogy nem vagyok kezdő kutyás, és a fajtához hasonló kutyám is volt már, így megbeszéltünk egy találkát az otthonában.

Na ott már részletesen elmondtam hogy nekem mi a szándékom a kiskutyával, ezért kérdeztem a szülők szűrését. Meg is mutatta, meg a tk.-eket, és még fényképeket is mutatott egy Eu. kiállításról ahol az apa nyert. És rákérdeztem az árra is. Ő a szín hibás kölyköket féláron adta, nekem ugye teljes áron. A tenyésztők mindegyike szerződést is ír, ezzel biztosítja saját magát, és egyben téged is. Az én esetemben mivel kiállítási szándékom is volt, a szerződésben garanciát vállalt foghibára, és Dp.-re.

Bármit kérdezhetsz, de ne érezze azt a tenyésztő hogy tök hülye vagy az egészhez. És az üzleti részére is ki kell térni, mert ez azért business.

2011. máj. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
a jó tenyésztő imádja a kutyáit, és imád róluk beszélni:) ugyhogy tegyél fel nyugodtan mindenféle kérdést, válaszolni fog rá, és elsősorban magadról beszélj, mennyi tapasztalatod van, mennyire ismered a fajtát, és milyen körülményeket tudsz teremteni a jövendő kiskutyádnak:) Aztán amikor jól kibeszélgettétek magatokat, megkérdezheted nyugodtan a kiskutya árát is:)
2011. máj. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Jó hát természetesem nem fogok hülyén viselkedni csak azt szeretném megtudni mik a legfontosabb kérdések, milyen témákat érintsek és miket ne mert nem akarok túl tolakodónak hatni. Sajnos csak most van módom ilyen jó minőségű kiskutyát vásárolni eddig vagy úgy kaptam a kutyát vagy keverék volt. Na mindegy szóval nem akarom azzal megsérteni hogy mondjuk kérem a szűrési papírokat egy dysplasiára vagy rákra hajlamos fajtánál mert ezzel akár a kutyámat játszhatom el
2011. máj. 9. 18:34
 10/29 Akiteki ***** válasza:
100%

Az utolsó mondatodhoz csak annyit: Rákra hajlamos fajta nincs és ilyenre szűrés sincs. Szűréseket a könyök és csípőizületi diszpláziára valamint többféle szembetegségre szoktak csinálni. Ezek fajtafüggők, vannak betegségek, amik csak néhány fajtánál fordulnak elő.


Kérdezni meg bármit kérdezhetsz, ha tényleg tenyésztő, akkor szívesen válaszol.

Nyugodtan kérd el a szűrési papírokat, ha magától elfelejtené megmutatni. Én is folyton elfelejtem, de mondjuk rajta van a kicsik törzskönyvén is.

Ha még csak foglalni mész, esetleg nincs még kész a törzskönyv, kérdezz az ősökről küllemre és jellemre mit tud róluk. És persze a fajta neveléséről, tartásáról. Én több oldalas használati utasítást szoktam mellékelni, de az is csak egy rövid összefoglaló. Azon kívül még rengeteg mindent tudnak mesélni az emberek az imádott fajtáról.

Természetesen faggasd ki a kicsik jelleméről, melyik való Neked leginkább. Már 3-4 hetesen külön egyéniség mindegyik a viselkedésben is.

Kérdezd ki az etetésről, a kullancsok elleni védekezésről, a hazavitelkor esetleg tapasztalható dolgokról.

Valamit biztos most is kifelejtek.

2011. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!