Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet megtanítani egy...

Hogy lehet megtanítani egy pit bull-t a kötélre ugrálásra?

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Figyi én azt ajánlom hogy főleg pitbull, én nem kezdeném vadítani befelé, tudom nekem is amstaffom van, de én nem ajánlom, mert te huzhatod a rövidebbet.
2011. máj. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kötélre ugrálásra? Mit értesz ez alatt pontosan?
2011. máj. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2011. máj. 10. 10:59
 4/5 anonim ***** válasza:

mit vadítás?! :O

simán csak zsákmányos a kutya, és dolgozik!


ha szeret a kutyád játszani, akár kötéllel, akár hurkával, harapópárnával, akkor simán lehet vele ilyen gyakorlatokat csinálni. nem mondom, hogy tanítani, mert elég gyengusz az a pit, amelyik ezt a "mutatványt" nem tudja megcsinálni... ösztönből megy nekik!

mi úgy szoktuk, hogy először (értsd: kölyökkorban) a földön játszunk kötélhúzást - és megtanítjuk ereszteni! (ez fontos és kihagyhatatlan lépés!) aztán ahogy komolyodik a fogása (fogváltáskor pl. nem fogatunk velük semmit), úgy lehet először csak megemelni, aztán meg is pörgetni. és ha már az ilyen jellegű hatások mellett is tartja a fogást, akkor szoktuk a harapópárnát (vagy kötelet) felkötni a diófára, és felugrasztani rá a kutyát. oda kell figyelni, mert ha pörögnek, akkor nem figyelnek a saját épségükre, és nagyot tudnak esni! itt is érdemes fokozatosan adagolni a dolgokat, először 5 perc után eresztetek, aztán nap nap után lehet felépíteni, hogy akár fél órákat lógjon. jó kis edzés nekik, és nagyon tudják élvezni.


(zárójelben jegyzem meg, hogy a feltett vidiben én semmi "awsome"-ot nem találok, sőt, egy címeres ökör az a tag, aki a fehér kutyát eresztette pofánverős módszerrel...)

2011. máj. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kössz a választ :D
2011. máj. 10. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!