Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok nekem?

Milyen kutyát ajánlotok nekem?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és még nem volt kutyusom de már 6 éves korom óta ez minden álmom lehet most sikerül rávennem anyumat mert látja bennem a felelőséget(amiben tudok segítek neki) nem szeretnék annyira kis divat kutyát mint a yorkie de aztse szeretném ha nagytestű lenne mert közepes méretű lakásban élünk mivel nekem is nagy a mozgásigényem( napi 4 óra szabadban minimum) így szeretném ha a kutya fáradékonysága is közepes lenne
2011. máj. 9. 20:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Bolognese!!Nagyon jó választás!
2011. máj. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
Akita neveztű kutyus neked tökéletes :)
2011. máj. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Palotapincsit :)

[link]

2011. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Hoppsz,most olvasom,hogy nem ideális első kutyának :S De azért tényleg csak ajánlani tudom a pincsit,nagyon aranyos kiskutya ám,és ezek a dolgok nem igazak minden kutyára.
2011. máj. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
palotapincsijók volt mamámnak és nekem tipikus divat/szobakutya :) deazért köszii!!
2011. máj. 9. 20:31
 6/25 A kérdező kommentje:
júúúj ezaz Akita nagyon szép de ez nem túl nagy lakásba?
2011. máj. 9. 20:32
 7/25 anonim ***** válasza:
A picsi divatkutya? Nem is tudtam :)
2011. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
pincsi :D
2011. máj. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 xnorkax ***** válasza:

Az akita kezdő kutyásnak nem való! Nagyon kemény kutyák, határozott gazdának valóak, akinek már van kutyás tapasztalata és tudja őket kellőképp kezelni.

Én az ausztrál juhászkutyát ajánlanám, vagy a shetlandi juhászkutyát, de ideális lehet még az uszkár, mondjuk közép méretben, vagy kisebben. Aztán ott vannak még a vizslák, ők sem olyan hatalmas méretűek. És még rengeteg fajta lenne megfelelő.

Viszont, mit szólnál az örökbefogadáshoz? Ha nem konkrét célra veszed a kutyád és nincsenek kiállítási vagy tenyésztési terveid vele, akkor szerintem teljesen megfelelne neked egy menhelyi kutyus. Vannak keverékek, fajtatiszták és nagyon változatos mindenhol a kutyaállomány. Én ilyen elvárásokkal csak menhelyről fogadnék örökbe. :)

2011. máj. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ha az akitát nagynak tartod akkor spicceket nézegesd, pl. az eruázsiai kutya vagy japán spicc. Nagyon szép kutyák, csakhát ezek ritka fajták Mo.-n. A magyar kutyafajták (erdélyi kopó, magyar vizsla, magyar agár, mudi) kifejezetten mozgékony kutyák, csakhát ugye kérdés hogy neked ezek méretre mennyire megfelelőek. De ha ezek sem akkor is mindenképp a pásztorkutya/vadászkutya vonalon érdemes elindulni.
2011. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!