Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek az ilyen szaporító?

Szerintetek az ilyen szaporító?

Figyelt kérdés
vettem egy magyar vizslát ingyen odamentem de abban állapodtunk meg hogy a féregtelenítés árát kérik de helyette bármiyen konzerv megfelelt és azt mondták majd egyszer meglátogatják a kiskutyát. Az anya eléggé nyúzott volt amit nem is csodálok 8 kölyöknél akölykök rendesen voltak etetve jó táppal elég ducik voltak. Szerintetek az lyen szaporító?
2011. máj. 10. 00:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%

Központozhattál volna, úgy feleannyi időbe telt volna dekódolnom a mondandódat...

Hát inkább egy olyan ember, aki hobbiból vagy véletlenül leszülette a vizsláját. A szaporító általában a pénzre megy, ingyen nem ad állatot, és sok kutyája is van, legibkánn kicsi, olcsón tartható és kölyöknek nehezen azonosítható fajtákból. De tenyésztőnek sem nevezném, egyszerűen csak születtek nála kiskutyák és kész.

2011. máj. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Bocs a szövegért ez ... laptop soha nem azt csinálja amit akarok. Amúgy a kutya most lesz 8 hónapos semmi baja játékos, eleven, jó idegrendszerű bár a porszívó néha megijeszti
2011. máj. 10. 00:54
 3/20 anonim ***** válasza:
14%
A szaporító azért szaporít, hogy pénzt keressen. Ne haragudj, de hány éves vagy? 10? Csak mert ezt az összefüggést meglátni nem túl nagy dolog...
2011. máj. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy szegénykék színhibásak ezért tippeltem szaporítóra mert nem tudtam hogy még a hibásból is pénzt csinálnak. Elnézést hogy nem tudtam ezt
2011. máj. 10. 01:05
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

Én nem egy véleményt olvastam az oldalon, hogy azt is szaporítónak titulálják, aki nem feltétlenül pénzért árul, de törzskönyv nélkül szaporítja a kutyáját.

Akkor is ha előre megvannak a gazdik...


Más kérdés, hogy én mit gondolok a témáról, de szerintem ez annyira nem is fontos. (Én nem ítélem el.)


Amennyiben ingyen adták a kutyust fenn áll szerintem a veszélye, hogy azért színhibásak, mert nem fajtatiszták.

De olyat is hallottam, hogy a tenyésztő a hibás kutyust ingyen vagy jóval alacsonyabb áron adta el.

Szóval a kérdés inkább az szerintem, hogy törzskönyves e kutyusod?

2011. máj. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Tudod, itt az oldalon az a divat,hogy mindenki szaporító. Az én kutyám kennelből van, törzskönyv nélkül, de ismerem a szüleit, vele töltöttem a kennelben egy napot, naponta beszélünk a gazdival, bármikor számíthatok rá. Azok szerint, akik ismerik tenyésztő a javából,és sosem hoznának tőle kutyát. Azok akik nem ismerik, leszaporítózzák, azért, mert csak a legkiválóbban sikerült kiskutyákat adja el törzskönyvvel, a többit olcsóbban,olyanoknak,akik szeretnének ilyen kiskutyát, de nincs 200ezrük egy kutyára, plussz újabb 100 a költségekre.

Szóval szerintem nem szaporító,de itt az a divat,hogy mindenki az.

Gratula a kutyusodhoz :)

2011. máj. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

boccsi,úgy akartam,hogy sosem hoznának máshonnan,csakis tőle kutyát.

csak a fele mondat kimaradt :)

2011. máj. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
07:50-es,csak nem bernid van?
2011. máj. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Most épp nincs, de volt,és hamarosan lesz is. De nem szeretnék egy újabb szaporító vs. tenyésztő vitát kezdeni emiatt.
2011. máj. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Akiteki ***** válasza:

Nem tenyésztő. Köztes kategória meg nincs.

Hozzáértés nélkül, törzskönyv nélkül kutyákat hozott a világra.

2011. máj. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!