Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megsérült a gyönyörűségem, mi...

Megsérült a gyönyörűségem, mi legyen?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdés konkrétan nem az, hogy mit tegyek, hanem, hogy vigyem-e orvoshoz miután lekezeltem.


Cane Corso kutyám játék közben megsérült, kb 20perce történt.

Eldobtam a játékát, jó magasra ő utána, fel ugrott a levegőbe, és mért ne pont a sarokba esett, ahol van egy fadarab és kiáll belőle egy jó nagy szög. (százas szög azt hiszem) Ráesett, és elég csúnyán felsértette a lábát.


Lekezeltem neki, de mivel a szög rozsdás volt nem tudom elég-e a betadine? Vagy inkább nézze meg orvos, aki persze ma 6ig rendelt.:S


Arra is kíváncsi lennék melyik kis családtagom tette le úgy azt a fadarabot, én észre sem vettem hogy ott van, szerencsétlen helyzet, hogy pont ráesett:S Na majd kérdőre vonom őket, ha haza jönnek, mert ha elkap valami fertőzést én rosszul leszek:(


24N


2011. máj. 10. 18:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Lehet egy tetanus oltás nem lenne hülyeség...
2011. máj. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
oké, de az várhat holnapig? Gondolom nem, mert ha azon múlik én átviszem a szomszédos városba orvoshoz.
2011. máj. 10. 18:22
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
a cane corso mióta szép? xD divatkutya lett.. nem hiszem,hogy egy ilyen arcú kutya szép lehet: [link]
2011. máj. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Sebtől függ. Horzsolástól nem lesz baja, deha bele állt a szög, akkor nyilván orvos kell. Betadint amúgy se lehet szúrt seben használni, az csak felületi kezelésre szabad! Ellenkező esetben akár további kezeléseket is remekül meg lehet vele hiúsítani.

A tetanuszt egy levegőn lévő szög esetén nem tartom jelentős veszélnyek, az nagyon nem bírja az oxigént.

2011. máj. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

te minek írogatsz, ha érdemnem nem tudsz válaszolni???

Neked nem tetszik ennyi. És, baj hogy nekem a kedvenc fajtám? :D:D


Neked akkor biztosan a kis nyomi csivavák meg pincsik tetszenek, megpöcköli őket az ember és ketté törnek:D

2011. máj. 10. 18:26
 6/21 anonim ***** válasza:
antibiotikum mindenképp kéne neki,de elég holnap reggel,ha ma kitisztítottad. ne engedd, hogy vizesrenyalja.
2011. máj. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd orvoshoz. Mondanám,h várhat holnapig, de ne kockáztasd meg szerintem a vérmérgezést. Tetanusz oltást adnak neki is.
2011. máj. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
18:24-es: Szerintem igenis szép kutya
2011. máj. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

illetve érdemben


De hogyan ne engedjem neki?:S Most még oké nem engedem neki itt fekszik mellettem, rászólok, hogy "hagyd" és nem teszi.

De éjszaka nem fogok tudni rászólni:S

2011. máj. 10. 18:30
 10/21 A kérdező kommentje:

Na jó akkor biztos ami biztos beteszem a kocsiba, és átviszem az állatorvoshoz. Tényleg elég csúnyán felsértette, nem kockáztatok. Ha érdekel titeket majd írok mi a helyzet! Köszi mindenkinek!!!!!


Kivéve, aki lefikázta.... mert nem az a gond, hogy nem tetszik neked. Természetesen kinek mi, de akkor is bunkó voltál.

2011. máj. 10. 18:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!